M.L.Crassus dedi:
Makyaj olup olmayacağı kısa zaman sonra ortaya çıkacak spy photolar ile anlaşılır. A3 Sportback ve A3 Sedan'ın önce kamuflajlı spy photoları düştü. Aynısı GOLF için de olacaktır. Spy Photo gelene kadar bu dalgalanma devam eder. Makyaj gelirse GOLF tarihinde ilk olur ama emisyon krizinin de ilk olduğu düşünülürse şaşırmamak lazım. Yeni kasayı öteleyerek maliyet azaltmak, güncel kasadan düşük maliyetle yüksek kâr elde etmek çabası anlaşılabilir. Firma Amerika'daki araçları güncellemeden geri satın almak - araçlarda trim seçeneklerini azaltmak vb. farklı yöntemleri deniyor. Passat ve Golf üzerinde yeni denemeler görebiliriz.

Hayalet Gösterge ile ilgili bir şey eklemek istiyorum. Şu anda Passat için Highline donanimda sipariş alınamıyor. Ancak alınabilir olduğunda Hayalet Gösterge Discover Pro olmadan alinabilecek. Bu durumda Facelift görecek GOLF ile Discover Pro olmadan Hayalet Gösterge alınabileceği düşüncesindeyim.
Hocam inş. ben yanılırım sizin dediğiniz gibi olur. Ama bence yine hayalet ekran için discover pro yu şart koşacaklardır. Ama umarım sizin dediğiniz gibi olur.

f1d51e91700992fb57cfc5742bbe0294.jpg
Makyaj olmadan benim hazirana kadar almam gerek.bu kasa tutmaz.aurise benzemiş.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cok merak ediyom bu aracin neresine makyaj yapcaklar.

slck dedi:
f1d51e91700992fb57cfc5742bbe0294.jpg
Makyaj olmadan benim hazirana kadar almam gerek.bu kasa tutmaz.aurise benzemiş.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hah işte bahsettiğim aşırı dar farlı aurise benzeyen tahmini mk8 bu.  :D

ön kısmını honda civic e benzettim ben de.

xMaganda dedi:
Değerli hocalarım 1 yıl makyajı bekleyelim sonra o 1 yıl bitince 1 yıl daha bekleyip golf 8 alalım. Hatta onu da biraz bekleyelim kronik sorunları vs hallaedilsin falan filan derken bu iş uzar da gider. Sonrasında Euro/TL ne olur orası meçhul bi de vw'nin bitmek bilmez zamlarıdır.. Yok yok :) ben martta alayım aracımı da Allah'ıma şükredeyim. Tez zamanda herkes gönlündeki Golf'üne kavuşur inşallah. :)
Değerli arkadaşlarım, kendimle çelişmeye başladım. üç gündür kafamdan çıkmıyor. Ne kadar yorum da yapsam kendimi tatmin etmeye, ikna etmeye de çalışsam, sürekli bi makyajlı kasadaki tüplü led, Rline, Rline ile gelen siyah iç tavan vs kıskançlığı oluşuveriyor içimde. Mantığımla da düşününce makyajlı kasanın 4-5 yıl sonra araç değişiminde Makyajlı kasa diye yapabileceğim reklamını da işin içine katıyorum. Bir de araca acil ihtiyacım yok keyfe keder alıyorum, araçsız değilim. Bakalım sabah ola hayrola, bu pazar Altur'da satış şefi umut bey mesaideymiş. Onunla görüşelim bakalım fikir alışverişi sonucunda neler yapacağıma hala emin değilim. Ama %80 ağustosa kadar bekleyeceğim gibi. En çok da R-line için. İlk başta mantıksız gibi geldi beklemek. Ama düşündükçe içim içimi yiyor.

İçime ata ata bi hal oldum arkadaşlar sizinle paylaşmak istedim. Oh be. : )))

2416699663-2019-volkswagen-golf-gti-resim-galerisi.jpg

2416921263-2019-volkswagen-golf-gti-resim-galerisi.jpg

Ön tarafı bilemiyorum ama arka stoplar tiguan daki gibi olacaktır bence..

Tabi bu fotoşop fotoğraflar MK8 için paylaşılmış.. Makyajda bu kadar büyük değişiklikler olmayacaktır..

@slck

M.L.Crassus dedi:
Makyaj olup olmayacağı kısa zaman sonra ortaya çıkacak spy photolar ile anlaşılır. A3 Sportback ve A3 Sedan'ın önce kamuflajlı spy photoları düştü. Aynısı GOLF için de olacaktır. Spy Photo gelene kadar bu dalgalanma devam eder. Makyaj gelirse GOLF tarihinde ilk olur ama emisyon krizinin de ilk olduğu düşünülürse şaşırmamak lazım. Yeni kasayı öteleyerek maliyet azaltmak, güncel kasadan düşük maliyetle yüksek kâr elde etmek çabası anlaşılabilir. Firma Amerika'daki araçları güncellemeden geri satın almak - araçlarda trim seçeneklerini azaltmak vb. farklı yöntemleri deniyor. Passat ve Golf üzerinde yeni denemeler görebiliriz.

Hayalet Gösterge ile ilgili bir şey eklemek istiyorum. Şu anda Passat için Highline donanimda sipariş alınamıyor. Ancak alınabilir olduğunda Hayalet Gösterge Discover Pro olmadan alinabilecek. Bu durumda Facelift görecek GOLF ile Discover Pro olmadan Hayalet Gösterge alınabileceği düşüncesindeyim.
Kıymetli üstadım

Seni bu platformda görmek ne kadar güzel. .

Biliyorum biliyorlar mıdır acaba  buradaki dostlarım?

golf tutkumda senin azmettirici oluğunu ve  forum alemine bana  örnek olarak yazmaya cesaretlendiren üstadım olduğunu.

Kısacası az kalsın kendi mesajıma yanıt verir gibi sizin mesajınıza yorum yapan  @mcanerol dostuma, "alıntıla"  diyerek nice yazdıktan sonra fark ettim bunları benim değil  sizin söylediğinizi... İşte bunu fark ettiğimde kendime sesli güldüğümü kimseye söylememeliyim deli sananlar beni AlimAllah. ..

Keşke hayalim gerçek olsa  sizi de burada görebilsem daha fazla. .. Türkiye'deki en güçlü forum olabileceğimize kuşkum yok inanın . .

Moderatör tarafında düzenlendi:
M.L.Crassus dedi:

Hocam inşallah haklı çıkarsınız da hayalet göstergeye 5000'den az ödeyerek sahip olabiliriz.

Haksız çıktığınız da pek görülen bir durum değil ;)

xMaganda dedi:
Değerli hocalarım 1 yıl makyajı bekleyelim sonra o 1 yıl bitince 1 yıl daha bekleyip golf 8 alalım. Hatta onu da biraz bekleyelim kronik sorunları vs hallaedilsin falan filan derken bu iş uzar da gider. Sonrasında Euro/TL ne olur orası meçhul bi de vw'nin bitmek bilmez zamlarıdır.. Yok yok :) ben martta alayım aracımı da Allah'ıma şükredeyim. Tez zamanda herkes gönlündeki Golf'üne kavuşur inşallah. :)
Değerli arkadaşlarım, kendimle çelişmeye başladım. üç gündür kafamdan çıkmıyor. Ne kadar yorum da yapsam kendimi tatmin etmeye, ikna etmeye de çalışsam, sürekli bi makyajlı kasadaki tüplü led, Rline, Rline ile gelen siyah iç tavan vs kıskançlığı oluşuveriyor içimde. Mantığımla da düşününce makyajlı kasanın 4-5 yıl sonra araç değişiminde Makyajlı kasa diye yapabileceğim reklamını da işin içine katıyorum. Bir de araca acil ihtiyacım yok keyfe keder alıyorum, araçsız değilim. Bakalım sabah ola hayrola, bu pazar Altur'da satış şefi umut bey mesaideymiş. Onunla görüşelim bakalım fikir alışverişi sonucunda neler yapacağıma hala emin değilim. Ama %80 ağustosa kadar bekleyeceğim gibi. En çok da R-line için. İlk başta mantıksız gibi geldi beklemek. Ama düşündükçe içim içimi yiyor.

İçime ata ata bi hal oldum arkadaşlar sizinle paylaşmak istedim. Oh be. : )))
İtiraf ediyorum ilk mesajınızı çok ama çok güzel yazmışsınız. Doğru Bulmasam da ikna oldum.. 

hatta bugün kendi kendime sizin mesajınızı biraz abartarak hadi bu 8 ayı atlattın; sonra bu defa bari 2017 model alayım şunun şurasında ne kalmış diye seneye bu zamanları beklerim... eh bakarsınız 2018 de mk8 çıkacak denir ve sonbaharı beklerim  ama çıkmaz 2019 derler eh bu kadar beklemişim biraz daha bekleyeyim derken 2109 sonbaharı gelir. Bari 2020 model olsun 4 ay için değer mi derken 2020 model almaya karar verene kadar benim ev almam gereken tarih gelir çatar. Ben de elimden yüreğimde uzaktan bakar dururum Golf’lere. ... Bu duruma da gelmemek adına 2017 şasiyle çıkacağı zaman ilk başvuranlardan  biri olmalıyım ve geriye bakmamalıyım..

Benim Emre Üstadım için yazdıklarımı lütfen siz de kabul ediniz.. ;)

http://www.golftutkusu.com/golf-almak-isteyenlere-donanim-onerileri-ve-fiyat-hesaplamalari/silvershadow-highline-hayaline-kavusuyor/msg31241/#msg31241

silvershadow dedi:
değerli Murat kardeşim, Orhan kardeşim, Yusuf kardeşim;

sizlerin sayesinde edindiğim bilgiler, sonrasında tecrübeler sayesinde böylesine kör cahil olduğum bir konuda ortalamaya göre çok üstün sayılabilecek bilgilerle donandım, üstelik bu golf denen otomobil vesile oldu, ondan yüzlerce kat değerli dostluklarınızla karşılaştım, sağolun…

şimdi bu hafta bir tanıdık bulmaya çalışıyorum, sonrasında şiparişimi vereceğim, uled de olsun isterdim hatta anahtarsız giriş ve hatta acc, ama beni comfortline’dan highline taşıyan en önemli 2 nokta biri bağımsız süspansiyonun kattığı güvenlikse diğeri Murat kardeşimin baz donanımın üstüne 3-4 bin tl’nin geçilmemesini salık verdiği opsiyon tutarıydı. Comfortline’ın üstüne 12 bin TL’ye varan opsiyon ekleme isteğim, o donanımı anlamsızlaştırıyor ve bu yüzden bir üst donanımı zorunlu kılıyordu. Bu sayede highline’a geçtik şu anda 7500 tl opsiyonla zaten Murat kardeşimin 3-4 bin TL lik sınırını geçtim, o yüzden bir yerde durmam lazım, camtavan-ergo çıkartamayacağıma göre başka opsiyon ekleme hakkım da bu görüş açısına göre bitti, başladığımız noktanın 75 bin TL olduğunu düşünürsek maddi açıdan zaten çoktan bitti  :)

@silvershadow  @yusuf  @Orhan Hoca
karmaşık duygular içindeyim, o kadar ki gidip saçma sapan markalarda konfigürasyon yapıyorum,

sonra "aa bu çok yakıyordu..." "bunun şu kronik sorunu vardı..." vs hatırlamalarla kendime geliyorum...

2.el sitelerini açıp 2015 model pasifik mavilere bakıyorum, highline bulup ergo bulamıyorum, 2.el alırsam bu takıntılı ruhumu nasıl susturacağımı bilemediğimi hatırlıyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...
Kıymetli Emre Hocam;

Bu kadar güzel satırlara gözlerinin değmesi dahi mutlu ederken hele hele bir de kendinize hitap ettiğini bilmek nasıl bir his doğuruyor içimde bilemezsiniz.

Aslında size yardıma çalışırken en çok kendime yardımcı olduğum gerçeğini unutturmaya yetmez lakin..

Bu yüzden yazdıklarınızdan yazmadıklarınızı,

hissttiklerinizi söylediklerinizden hissettiklerinizi ama fark edemediklerinizi fakat fark ettirdiklerinizi;

ama en çok da ilk anlamların altındaki ikincil anlamların kendisine yaslandıkları düşünce, inanç ve kanaatleri açık etmeden ama sezdiğimi sezdirecek şekilde yazmaya çalışmanın verdiği haz paha biçilmez...

Siz eklemesiniz de ben iki mesajın birbiriyle koparılamaz şekilde bağlı oldukları bağlardan bahsetmeliyim.

Sondan başlamalıyım sanırım..

milyon kere de tekrar etseniz

"makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum..."

diye...

ne yazık ki  içinizdeki sesi ikna edemezsiniz.

bana bu kadar benzeyen yazım tarzına sahip bir zihnin benden çok farklı düşüneceğini varsaymak gerçekçi olmaz.

Fakat benzetmeyi de abartmamalı elbette, her insanın biricikliğini hatırda tutarak.

kafamın içindeki fırtına duygu, mantık ve sezgilerimi birbirine karıştırdı ve köklerinden söktü pek çok taze filiz veren umutlarımı..

Tam kendimi mart ayında aylardır yokluğunu çektiğim o hisle yeniden tamamlanacağım fikri ile avutmaya çalışırken birden bu fırtına koptu.

Her şey bir yere savruldu. burnumun ucunu göremedim bir an..

Şimdi yavaş yavaş kendilerine akıl danıştığım tüm o değerli insanların zihnime ekmelerine izin verdiğim fikirlerin olgunlaşmasını bekledim.

Ben aldıktan sonra olsa bu kadar mutsuz olmazdım "kader buymuş"  diyerek..

Ama şimdi tercihlerim benim kaderim olacak ama iyi ama kötü..

sanırım karar vermenin dayanılmaz ağırlığını taşımaktansa sonuçlarını boş verip körlemesine bir tercihte bulunmak değil mesele..

Mesele kontrol düşkünü ve bir adım sonrayı ve sonraki adımları ve onun sonraki sonsuz denebilecek sayıdaki olasılık evreninde doğru olanlardan birini... En azından mutlu etmese de en aklı başında tercihi yapmak zorluğu bu bizi zorlayan his, derinden bir anksiyete hissettiren bize..

pişman olmayacağımız seçeneğini eleyemeyeceğimizi...

İnsan yaşamını bir kaç damla pişmanlığın gözyaşının her daim süslemesi gerektiğini bilmek bana kalırsa yeter de artar.

Çünkü retrospeksiyon; yani geriye dönük bir iç muhasebe yapılmayan akıl; egonun parmaklarının ucuna taktığı görünmez iplerle tıpkı bir kukla gibi oynatılır.

Kukla mı olmak yoksa kendi yaşamının sorumlululuğunu biri veya  başka şeyin üzerine yıkarak hafiflettiğimiz vicdanımızın iç sesini mi dinlemek?

İstediğimiz kadar bastıralım ancak, karşıdan gelen bir araçta bir an yeni makyajlı kasaya ait stop veya farlar gördüğünüzde içimizdeki duyguları ne yapacağız?

Ben şahsen BMW, Mercedes veya benzeri bir araca sahip olabilecekken sahip olamadığım değil de ( belki de ) hiç bir zaman sahip olamayacağım bir güzellik olarak bakarım.. Güzel bir tabloya bakar gibi keyiflenirim o kadar..

Ama nihayet

Karar verdim sonunda..

Yeni makyajlı MK7 almaya..

Sebep mi?  Çoook var...

Bulmak kolay...

Eğer kendi keşkelerimi susturabilecek bir neden bulabilsem emin olun paylaşırdım.

Şu anda elzem değil benim için araç.

Tatil planlarımı da Eylül'e erteliyorum..

Aradaki farkı birikimlerimle kapatacağıma inanıyorum.

@magic
karmaşık duygular içindeyim, o kadar ki gidip saçma sapan markalarda konfigürasyon yapıyorum,

sonra "aa bu çok yakıyordu..." "bunun şu kronik sorunu vardı..." vs hatırlamalarla kendime geliyorum...

2.el sitelerini açıp 2015 model pasifik mavilere bakıyorum, highline bulup ergo bulamıyorum, 2.el alırsam bu takıntılı ruhumu nasıl susturacağımı bilemediğimi hatırlıyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...
@silvershadow  Çok kıymetli hocam. Öncelikle sizden burada gerçekten çok şey öğrendim. Sadece Golf 7 adına değil. Hayat adına yaşam adına düşünce adına tecrübe adına. Ve ayrıca buradaki golf tutkunlarına ayrıca çok teşekkür ederim. Ciddi anlamda değerli bilgileri paylaştıkları için.

Emre üstadımıza sonuna kadar katılıyorum. Özellikle "Makyajı sevmiyorum..." kısmına. ne kadar kendimi ikna amaçlı yorumlarda bulunsamda makyaj için, mantığım orada duracaksın diyor. Ve arıdından diyor ki " Senin şu an da acil araca ihtiyacın yok. Sabret ve içindeki aslı istedeğin golf konfigürasyonuna kavuş, ( R-line + siyah iç tavan döşemesi vs ).

2012 yılından beridir golf sevdalısıyım. Sabırsızlık içimde hat safhada. Bir an önce golfe kavuşmak istiyorum. Makyajı beklememe düşüncemi uyandırıyor bu hissiyatım. Ama her daim mantığımla hareket eden biri olduğumu hatırladığımda, sabrın sonu selamettir diyorum ve sabah olsun uyanayım ve Altur otomotive gidib Umut bey ile görüşüp siparişimin iptalini ve bildirip kaporamın beklemesini talep edip, bir an önce mayıs ayının gelmesini ve sipariş takibine başlayacağım günün gelmesini istiyorum.

Açıkçası beni en çok ikna eden düşünce şudur;

" Mart ayında Golfümü teslim aldığımda 4-5 ay sonra karşımdan gelen aracın tüp led far, farklı tampon, güncel kasa görünümüne bakarak iç geçireceğim pişmanlığım"

Sabrın sonu selamettir diyerek gözümü kapıyorum, sabah ola hayrola. yolu düşen olursa sabah alturdayım. Böylesine güzel bilgilerin olduğu bir foruma ulaştırandan Allah razı olsun. Hayırlı geceler.

Alpine X901D-G7 diye yeni bir 9 inch medyadan bahsediyorlar...

belki de 8 inchlik discovery pro ekranları da 9 inch olacak...

ya da bu dışarıdan takılan bir medya, orjinal değil...

Hocam emin misiniz aracın ağustos ayında geleceğini ?

@magic Emre Hocam, aşağıdaki linkte yer alan habere göz atabilirseniz faceliftin 2016 içerisinde yer alacağını (net bir tarih verememişler) belirtmişler ama yeni kasanın ki beklentileri aynı şase üzerinden devam edeceği yönünde ve büyük ihtimal Eylül ayında Frankfurt'ta yapılacak fuarda lanse edileceği şeklinde. Bu durumda yeni kasanın en erken çıkma ihtimali 2017'in ilk çeyreği olsa gerek ki bence MY18'e (ikinci çeyrek sonu) kadar uzayabilir bu süreç. Yeni kasaya dair bir çok detayda vermişler ama detaylı yazamıyorum malum iş sebebiyle, olmadı ilk fırsatta kritize ederiz. Bu arada sitenin dayandığı kaynağı Auto Express...

https://www.carwow.co.uk/news/Volkswagen-Golf-Mk8-2017-price-specs-and-release-date-2367

Erkan kardeşim, okudum şimdi, böyle gerçekleşirse 2017 modeller makyajlı, 2018 modeller mk8 olarak tasarlanacak...

bu kadar sınırlı sürede üretimde kalacak makyajlı modelin ilerki yıllarda nasıl değerlendirileceğini iyi düşünmek gerek, beğenilirse sorun yok, ancak beğenilmez de 2018 yeni kasada o beğenilmeyen durumların değişikliği yapılırsa bu sefer olumsuz bir durum yaratır...

@erkanz

Geri
Üst Alt