silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Golf tutkunu Dostlarım;

Yeni Kasa Golf 10 Kasım 2016 da tanıtıldı.

Bayıldım tek kelimeyle.

Tarihe tanıklık ettik...

Burada tanıtımı yapılan donanımların pek çoğunun opsiyonel donanım olarak sunulacağı kesin gibi.

1. İlk ve ilk bakışta dikkat çeken en önemli fark: Full Led e geçildi.  Bi-xenon farlar tarih oldu. 

2. Gündüz Ledlerinin formu değişti.  U ve Çift U LEDli gündüz farları tarih oldu.

3. Trapezoid formunda Krom egsoz çıkışları. Krom egzos başlıkları tarih oldu.

4. 130 Beygirlik 1.5 TSI motor ama muadili motorlara göre a göre 1 litre daha düşük tüketimi.  1.4 TSI tarih oldu.

5. 1.0 motor geldi. (115 Beygir) 1.2 TSI tarih oldu.

6. Passat'ta denenen ve sorun çıkartmayan donanım olan aslen Active Info Display isminde ama camiada "hayalet gösterge" adı verilmiş Full Led yüksek çözünürlüklü ekrana geçildi. Analog göstergeler tarih oldu.

7. 9.2" genişlikte el hareketleriyle kontrol edilebilen ve düğmesi bulunmayan yeni nesil Medya cihazı tanıtıldı. Composition media 6.5" tarih olmuş olabilir. olmuş olabilirdedim çünkü; Highline donanımda standart olabilir ama diğer donanımlarda kullanılan medya cihazları kullanılmaya devam edebilir.

8. ACC geliştirilerek otonom sürüş sistemine geçildi.

9. Acil durum uyarı sistemi eklendi.

10. Yaya uyarı görüntüleme sistemi eklendi.

11. Silindir kapatma yerine motor kapatma sistemine geçiliyor. Özel bir akü yalnızca fren ve direksiyon sistemine destek vermek suretiyle tüm yakıt tüketim elemanları kapatılacak.

Şu âna kadar bağıntıyı görmemiştim şu an açık ve net. 

İlk tarih olan "Golf makyaj yapmaz" anlayışı oldu.

Aslinda bu hareketi Golf 5 ten 6 ya geçiste de bire bir gördük: Golf 5.5 da denen Golf 6 ya geçişte ki aslında ağır makyajlı Golf 5 olan Golf 6 da yapılan medya başta teknoloji ve motor değişimleri  gibi geldi bu kasa.  Golf 6, aslen Golf 7 de kullanılacak teknolojilerin deneme sürümü olarak sayılabilir.

Demek ki ciddi değişime basamak olarak da bu makyajlı Golf7 sayılmalı 

Bu kasa Golf 8' e hazırlık olan motor ve diğer aksamlarda değişikliğin köklü olarak algılanmasını önlemek ve geleneksel çizgisini korumak adına çıkartıldı bana kalırsa. 

Sanırım 2017 Model olarak yurdumuza gelecek. Doğuş şayet stokları eritemezse Haziran ayında gelecektir.

3070556784-2017-vw-golf-detayli-resim-galerisi.jpg

307024214-2017-vw-golf-detayli-resim-galerisi.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kasa değişimi değilde makyaj olduğu için MK6 - MK7 gibi fiyat farkı olur mu hocam ?

Bilgin icin tesekkurler murat ağabey peki makyajli kasa icin agustostan sonra mi siparis vermemiz gerekli yoksa on siparis acilip agustos eylul ayi gibi alinabilirmi araclar. Ayrica tahmini ne.kadar zam gelir mesela dizel highline manuel 100bin olur mu acaba

@silvershadow Hayırlısı olsun diyelim hocam. aç gözlülüğün fatursını öedeyecek vw. sanki az otomobil satıyordu.

@Newerdais

Bana da oyle geliyor maalesef 100bin dizel manuel golf icin biraz yuksek gibi geliyor bana u-led ergo koltuklar falan standart olmadan birde ustune opsiyon eklense standart highlinenin ustune 105 bini bulur araclar

ZITIPAŞA dedi:
Bilgin icin tesekkurler murat ağabey peki makyajli kasa icin agustostan sonra mi siparis vermemiz gerekli yoksa on siparis acilip agustos eylul ayi gibi alinabilirmi araclar. Ayrica tahmini ne.kadar zam gelir mesela dizel highline manuel 100bin olur mu acaba
Değerli Hocam;

Geriye doğru bir ay fabrika tatili ve ortalama 60 gün üretim planlaması ile teslimat arasında geçen süre olarak hesaplarsak Mayıs ayı ortası olarak hesap edebiliriz.

berreday dedi:
Kasa değişimi değilde makyaj olduğu için MK6 - MK7 gibi fiyat farkı olur mu hocam ?
4 ila 10 bin arasında değişir diye tahmin ediyorum.

Ben ekstra donanımların fiyatlarının uçacağını düşünüyorum.

Elbette tamamen tahmin bunlar, bir kısmı da Passat'tan alınma fiyatlar

Midline ve comfortline donanım için; U led bugün 3.315 TL ise Full Led 5 binden aşağı olmaz.

Hayalet ekran yaklaşık 11 bin lira

R line body kit iç ve dış toplamda 3 veya 5 bin

Led stoplar Şu anda 1800 lira ise yeni nesil olan tüp ledli stoplar 2500'liradan aşağıya olmayacaktır.

silvershadow dedi:
4 ila 10 bin arasında değişir diye tahmin ediyorum.

Ben ekstra donanımların fiyatlarının uçacağını düşünüyorum.

Elbette tamamen tahmin bunlar, bir kısmı da Passat'tan alınma fiyatlar

Midline ve comfortline donanım için; U led bugün 3.315 TL ise Full Led 5 binden aşağı olmaz.

Hayalet ekran yaklaşık 11 bin lira

R line body kit iç ve dış toplamda 15-20 bin

Led stoplar Şu anda 1800 lira ise yeni nesil olan tüp ledli stoplar 2500'liradan aşağıya olmayacaktır.
R-line dış paket fiyatı 1100 euro. Bizde sipariş edilirse 3500-4000 civarına gelir. 15-20bin çok uçuk ulmuş. :D

Örneğin 580euroluk ACC bizde 1800TL civarı. Bunu da onun  iki katı gibi düşünebilirsiniz. ,

R-line iç paket fiyatı ise 600 euro. M paket gibi iç dış beraber değil.

Ek olarak, dijital gösterge Passat'ta 1500TL. Yanına zorunlu olarak alınan Pro navigasyon 8000TL olduğu için fiyatı yüksek duruyor. Ayrıca dijital göstergelerin tek başına alınabilmesi ihtimali de yurtdışı forumlarında konuşuluyordu.

Yeni LED farlar Passat'taki gibi gelirse fiyatı uçacaktır. Highline Golf'e alt seviye led farları koyarlar gibi duruyor. Mercekli olan üst seviye farlara fark vermek gerekecektir. Alt seviye farlar 3000TL civarı gelecekse üst seviye de 5000'den satılır. Highline'da 2000TL fark isterler.

R-line dış paket fiyatı 1100 euro. Bizde sipariş edilirse 3500-4000 civarına gelir. 15-20bin çok uçuk ulmuş. :D

Örneğin 580euroluk ACC bizde 1800TL civarı. Bunu da onun  iki katı gibi düşünebilirsiniz. ,

R-line iç paket fiyatı ise 600 euro. M paket gibi iç dış beraber değil.

Ek olarak, dijital gösterge Passat'ta 1500TL. Yanına zorunlu olarak alınan Pro navigasyon 8000TL olduğu için fiyatı yüksek duruyor. Ayrıca dijital göstergelerin tek başına alınabilmesi ihtimali de yurtdışı forumlarında konuşuluyordu.

Yeni LED farlar Passat'taki gibi gelirse fiyatı uçacaktır. Highline Golf'e alt seviye led farları koyarlar gibi duruyor. Mercekli olan üst seviye farlara fark vermek gerekecektir. Alt seviye farlar 3000TL civarı gelecekse üst seviye de 5000'den satılır. Highline'da 2000TL fark isterler.

Değerli Hocam;

Maalesef oran veya orantı bulunmuyor yurtdışı fiyatlarıyla aramızda.

Öyle olsa 478 Euro olan  "Active Info Display" bizde bu fiyatlara satılmazdı.

Dilerim ben yanılırım..

Yanılırım da pek çok Rline sevdalısı R Line'ına kavuşur

@silvershadow

Arada herhangi bir fark yok.

"Active Info Display" fiyatı 500 euro ama hiçbir ülkede tek başına satılmıyor. Onu alabilmek için 2300 euro'luk Discover Pro'yu da almak gerekiyor.

Bizde de bu böyle. Opsiyon listesine bakarsanız "Active Info Display" vergiler hariç 1040TL görünüyor. Yanına Pro navigasyon alınca 9000TL gibi bir fiyat çıkıyor ki bu da yurtdışı fiyatına denk.

R Line seçeceğinin gelmesi moral bozdu resmen. Daha önceden haber verselerdi keske. Daha sonradan yapmaya kalksak allah bilir ne fiyatlar çıkar simdi serviste. Dışarda bile sırf on tampon 2500 lira diyorlar.

Geri
Üst Alt