Madrid Jantlar ve Beyaz Solucan Korozyonu

Utku_Lekesiz

Katılımcı Üye

İsim
Utku
Merhaba Arkadaşlar,

Elmas kesim jantların genel sorunu olan beyaz solucan korozyonuna bir çözüm bulabilen var mıdır ? Sokaktaki madrid’li araçları kesiyorum ufaklı irili başlamış herkeste.

Yurtdışında jantları cnc ile üzerindeki lakeyi alıp yeni lake atanlar var ancak Türkiye’de herhangi bir ustaya güvenmek mümkün değil. Lakeyi sökücem diye jantın üzerinden de birkaç milim uçuracaklar diye korkuyorum.

Beyaz solucan korozyonu nedir diyenler için resim ekliyorum aşağıya.

21B0BD8A-2486-43EA-82E5-9142812F9C6E.jpeg

Ozsaygili jant bunları güzel yapıyor ama jant başına 400 TL.gibi bir rakam telefuz ediliyordu. Mantıksız.

Upvote 0
Merhaba Arkadaşlar,

Elmas kesim jantların genel sorunu olan beyaz solucan korozyonuna bir çözüm bulabilen var mıdır ? Sokaktaki madrid’li araçları kesiyorum ufaklı irili başlamış herkeste.

Yurtdışında jantları cnc ile üzerindeki lakeyi alıp yeni lake atanlar var ancak Türkiye’de herhangi bir ustaya güvenmek mümkün değil. Lakeyi sökücem diye jantın üzerinden de birkaç milim uçuracaklar diye korkuyorum.

Beyaz solucan korozyonu nedir diyenler için resim ekliyorum aşağıya.

Ekli dosyayı görüntüle 36161
düzeltip eski haline getiren yer bulunur., ancak terkarlamaması için aklıma gelen tek çözüm 2-3 ay da bir wax ile korumaya almak.. daha uzun süre koruyan jant wax ‘ları var..

Upvote 0
17" Sebring dururken Madrid alınırsa olacağı bu :D  

Şaka bir kenara, çok güzel olan ama bedeni uymayan elbise gibi bu Jantlar.

Upvote 0
@Balistique Evet, madrid jantlar için anlamsız olur. Replika sevmesem de, replika jant parası. Cnc işçiliği olduğu için fiyat üzerinde pek oynama da yapmazlar.

Yine de yapan bir yer olduğunu bilmek güzel, gidip işçiliklerine bakmak lazım. 19” orjinal elmas kesim jantlar için değebilir.

Upvote 0
@forzaGilles yoldan sekip çarpan taşlar ve kışın kullanılan tuzlar yapıyor. Wax ne kadar etkili olur emin değilim. Belki kaput koruma filmi işe yarayabilir. Madridlerini yeni almış olanlar belki bu başlığı görüp korumaya alırlar :)  

Upvote 0
@yally gönül isterdi ki sipariş sıradında madrid yerine sebring seçeneği olsaydı.

Dijon yerine Madridler eskiden ender bir opsiyondu :)

Upvote 0
@forzaGilles yoldan sekip çarpan taşlar ve kışın kullanılan tuzlar yapıyor. Wax ne kadar etkili olur emin değilim. Belki kaput koruma filmi işe yarayabilir. Madridlerini yeni almış olanlar belki bu başlığı görüp korumaya alırlar :)  
Wax yol tuzundan korur ama seken taşlara bişey yapmaz tabii., dediğiniz gibi elmas kesim olan kollara folyo yapılabilir., zaten küçük bir bölge., ancak jant fren vs sebebten ısındığı için kaliteli ppf folyo iyi çözüm sağlar..

Upvote 0
benim madridlerde de aynı durum var maalesef 😕

çözüm komple değiştirmek gibi

Upvote 0
Madridlerin genel sorunu bu herhalde benimkilerde de var tek çözümü komple verniğin zımparalanıp tekrar verniklenmesi yada farklı bir renge boyatmak... 

Upvote 0
Madridlerin genel sorunu bu herhalde benimkilerde de var tek çözümü komple verniğin zımparalanıp tekrar verniklenmesi yada farklı bir renge boyatmak... 
Hocam seni de ekledim takip listeme bence bana satın kurtulun madridleri hiç uğraşmayın bunlarla :)  

Upvote 0

Geri
Üst Alt