140 bine Araç Tavsiyesi

@Musaaksoy Ankara'da 3 bayiye gittim araç yok gelecekte yok. Skoda scala 1.5 TSI 1.6 TDI var ama 250 bin civarı. Audi bomboş vs vs vs.

@Memedali beklemedeyim hocam. Sıfır araca 200 bin güzel fiyat ama ikinci elde bana çok geliyor.

Piyasa gercekten cok karisik, kendime leon almistim mayis ayinda ve bolca leon xlcellent vardi bayilerde i zamanlar. Simdi leon bile bulunamiyor.
Evin 2. Aracı golf comfortline satmaya karar verdik malum site ilanlarina ve forumda arastirma yaparak ortalamanin altinda rakam yazdim ama alici bulamiyorum.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Savatage size göre olması gereken donanımlar nedir ki? Evet LED far yok bu kötü ama anahtarsız giriş ve çalıştırma gibi büyük konfor sağlayan güzel donanımlar mevcut ve bu fiyat bandında bu segmentte başka araç göremedim bu şekilde

@Musaaksoy

Evet hocam ? An itibariyle haklı duruma geçtiniz.

Arkadaşa 25 gün tırmalayarak dün (arife) opsiyonlatığımız kapora gönderdigimiz urban (gümüş) gri

1.5 tsi  sunroofsuz ekselans leon 

Listesi 200 den 214 oldu az önceki güncellemeyle 

Sunrofflusu 207 den zam yiyerek %60 ötv ye girerek 231 liste fiyatına ulaştı

Artık haklısınız 175 e vision manuel leon  f/p aracı artık 

20 dakika öncesine kadar sunroofsuz ekselans f/p idi

Asab bozuldu hem benim  bizim arkadaşın ......

200 bin iyi fiyattı sunroofsuz ekselans için...kısmet....

durduk yere bayi niye aradı demiştik ....demekki zam istihbaratını dünden haber alan sanırım vazgecti.. 14 bin az zam değil....

Screenshot_20200801-001804.png

@Savatage Sizin arkadaş yanılmıyorsam 3-4 hafta önce aracını satmış, leon niyetine girmişti. Eğer işi arefeye bıraktıysa boş yere kur farkı ve üstüne muhtemel ötv farkı yedi, neden bu kadar gecikti acaba, muamma..

Keşke aracını da bu aralar satsaydı, en azından 5-10k daha pahalı verirdi, zamdan az etkilenirdi. 

@tiesay

Arkadaş  25 gün önce aracını satarken 

23 temmuz teslim 1.5 tsi dsg style araca 5000 kapora vermisti (sonucta opsiyonlu teslimi kesin araçtı ki, 23 temmuz da araç teslim edilecek şekilde 20 temmuzda ST  arayıp evet alıyorsanız buyrun bayiye islemleri başlatalım dedi)

Tabi ben bu süreçte 200 binlik sunroofsuz ekselansı arkadaşın kafaya soktugum icin style yandı , kapora ekselansa çevrildi...falan 

Yukarıda yazdığım gibi tr de hiçbir yerde ekselans bulamıyorsun, kaparo veriyiyim desen kota belli değil diyorlardı.

Dün ne hikmetse ankara dısı bir başka bayi arayıp bir gümüş gri ekselas gelecek 17 agustosta deyince sevindik ama ?

İşin bu kısmı 14 bin zammı dünden haber alan bir vatandaşın vazgeçmesi sanırım bu durum...

Yoksa gercekten bayiler gün falan vermiyor kapora almıyor...

Gel şimdi enayi gibi al ??? 

Yanlız 25 gün önce sattığı aracın parasını sadece 10 gün altında tutan arkadaş (140 bin lik altını daha da yükselmez artık düşüş trendine girer diyerek) bozdurmakla 

Sadece %4 kar etti

Halbuki bugüne kadar altında tutsa %9 karı olacaktı (zammı kafa kafaya karsılama)

Ordaki hata büyük?

Style den vazgeçirme ? Orasıda bendeki  hata diycem ama 

Style den inip style leona binmek ? Anlamsızdı!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage Bu işler kısmet işi, niyet iyi ancak piyasa kötü!

Neyse ki aracı teslim aldıktan 1 ay sonra üzerine bir daha zam koyacağı için (artık şaşırmıyoruz) arkadaşınız bu yediği zammı çabuk unutacaktır.

Nereden mi biliyorum? 

Kendimden... 

Hocam 140 bine aradığınız özelliklerde temiz Golf bulmak gerçekten mucize olurdu, araç fiyatları çok arttı 70-80 bin km bandında olan cam tavanlı hatasız dsg golfler 160-200 arası değişkenlik gösteriyor.

@Savatage altın 500 olacak diyorlar bence halen hatadan dönüp altın alınabilir, zararın neresinden dönerse kardır.

Geri
Üst Alt