2017 Highline Gösterge Tablosu Ayarları

EsXi

Üye
İsim
Kıvanç
Araç
Golf 7.5 Highline
Öncelikle herkese selamlar.

2017 model Golf Highline aracım var. Multimedya üzerinden gösterge tablosu ayarlarına girdiğimde "Eko öneri" ve "Konfor tüketicileri" bölümlerine tik koyduğumda ayarları kaydetmiyor. Aracı kilitleyip 15 dakika sonra bindiğimde tekrardan aynı ayarı yapmam gerekiyor. Servise gittiğimde böyle olmasının normal olduğu söylendi fakat normalse diğer kısımlarda yaptığım değişiklikleri de kaydetmemesi gerekmez mi?

Daha öncesinde resetleyip denemiştim ama değişen bir şey olmamıştı.

Upvote 0
@EsXi listenin tümüne mi tik koyuyorsunuz? Bir de sadece ikisine koyarak deneyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Listenin tümüne tik koyuyorum sabah arabaya inip bir de öyle deneyeceğim.

Upvote 0
@ogzogzDediğinizi yaptım 15 dakika sonra araca bindiğimde "eko öneri" ve "konfor tüketici" ayarları hariç hepsini kaydetmişti. Acaba vag kabloyla bağlanıp bir müdahale etmek mi gerekiyor?

Upvote 0
@EsXi aracınızı ikinci el mi aldınız yoksa sıfırdan sizdemidir?

Vag kablosu ile ilgili pek bi bilgim yok.

Multimedya orjinal değil mi? Herhangi bir değişim vs. oldu mu?

Hersey orjinal ise, kabloyla vs. Olur mu bilemem ancak yazılım tekrar yüklenirse düzelebilir belki.

Upvote 0
Araç ikinci el olarak bende geçen sene Haziran ayında almıştık.

Multimedya orijinal herhangi bir değişim olmadı.

Upvote 0
Bu mesele çok uzun zaman önce benim de dikkatimi çekmişti. Bu iki seçeneği bir şekilde etkinleştirip tekrar kapatmak istediğinizde de kapanmıyor ısrarla :D  multimedyayı fabrika ayarlarına sıfırlayarak kapatabilmiştim.

Upvote 0
Benim aracımda da dediğiniz gibi iki seçenek  kendiliğinden  deaktif  oluyor 

Upvote 0
@Mugzy Aksine açabilmek için tamamen fabrika ayarlarına döndüm fakat yine de sorun devam ediyor. Ufak bir detay ama yine de can sıkıyor. Serviste bunun normal olduğunu söylediler ama her araca bindiğimde bunları aktif etmek saçma geliyor.

Upvote 0
@Mugzy Aksine açabilmek için tamamen fabrika ayarlarına döndüm fakat yine de sorun devam ediyor. Ufak bir detay ama yine de can sıkıyor. Serviste bunun normal olduğunu söylediler ama her araca bindiğimde bunları aktif etmek saçma geliyor.
Daha servisin bir şeye anormal dediğini görmedim hocam. 200bin lira üzerine araç alıyorsun direksiyon derisi kırışık geliyor. Buna bile normal diyorlar. Takmamaya çalışıyoruk artık. Üzerine düştükçe kusur çıkıyor biryerlerden.

B3E921F4-1973-47BF-97C0-54E324B2E6F3.jpeg

Upvote 0

2017 yılında aracı sıfır teslım aldıktan bir gun sonra aynı durumu farketmiştim. Benzer durumu başka arkadaşlara sorduğumda onlarda da durumun aynı olduğunu gördüm resetlemek falan çözüm değil bir çözümü var mı onu da bilmiyorum açıkçası. Bu bir sorun ise aynı şey bende de mevcut 

Upvote 0

Geri
Üst Alt