Trafikte Karşılaştığınız Golf Sürücüleri

Golf Kullanıcısı Olarak Karşılaştığınız Diğer Golf Sürücüleri Size Nasıl Davranıyorlar

• Kornaya basıyor

Kullanılan: 2 1.6%
  • Selektör yapıyor

Kullanılan: 6 4.9%
  • El ile selam veriyor

Kullanılan: 3 2.4%
  • Benimle kafa tutmaya çalışıyor

Kullanılan: 14 11.4%
  • Bende de aynısı var demek için enteresan sürüşler yapıyor

Kullanılan: 7 5.7%
  • izlemek için arkamdan geliyor ve daha sonra önüme geçip biraz da dikiz aynasından seyredeyim diye dü

Kullanılan: 16 13.0%
  • Hemen hemen yukaridakilerin hepsiyle karşılaştım

Kullanılan: 14 11.4%
  • Yukarıdakilerin hiçbirine rastlamadım

Kullanılan: 63 51.2%
  • Zaten yukarıdakilerin hepsini ben yapıyorum😀

Kullanılan: 6 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    123

ogzogz

Paylaşımcı Üye

İsim
Ogz
Dün trafikte karşılaştığım bir golf sürücüsünün sürüş tarzından yola çıkarak böyle bi başlık açmak istedim.  

Işıklara yaklaşırken haliyle yavaşlıyorum. Sanki sadece bana kırmızı ona yeşil yanıyor gibi önüme önüme geçmek için sağdan soldan hamleler yapıyordu. E haliyle bi Golf kullanıcısı olarak pek oralı olmadım. 

Genellikle ayırt etmeksizin trafiği kolaylaştırıcı hamleler yapmaya ve insanları zora sokmaktan kaçınan birisi olarak bir Golf sürücüsünün bu tarz hareketler yapmaması gerektiği kanaatindeyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
4 farklı kasa Golf kullandım, bana selam veren veya diğer araçlardan farklı bir şey yapan Golf sürücüsü hatırlamıyorum.

Yalnız dün gidiş-geliş bir yolda karşıdan gelen Golf'e selektör ile selam verdim o da aynı şekilde karşılık verdi, yan yana geçerken de göz teması kurup selamlaştık, güzel bir şey bence ama pek yapan yok maalesef. 

Ben genellikle bir Golf'ün yanından geçerken, sürücüsü bayan değil ise iki kısa korna ile selam veririm, karşıdan geliyorsa da ya korna ya da selektör. :)

Bana kimse korkudan selam veremiyor

Borçlu çıkar sonra baklavasini yerim diye sanirim

@HONEY  hocam olabilir. Bence arka camdaki baklava.xls sticker'ını sökün. Ya da ben de mi yapıştırsam. :)

@frknyldrm selam vermek bence de bi hoşluk oluşturuyor trafikte. Tabi sürücünün sürüş tarzına göre  verilebilir aslında.

Ben kornayı neredeyse sehiriçinde çok ani bişey olmadığı sürece pek kullanmam. Zaten epey zor alıştım, tam basacağım zaman basamamak mı dersiniz, az bi "dıt" yapayım derken "daaat" diye basmak mı dersiniz 😀 sonunda bi şekilde dıdıt yapabiliyorum ya da dıt. Selektör ve şehirlerarası dıdıt iyi (y)

@Negatiwe tamamen katılıyorum, bazıları gerçekten çok tuhaf hareketler yapıyor. Neredeyse aynı arabaya bindiğim için utanacam. 

Kurallara uyan Golf sürücülerini de görünce mutlu olmuyor değilim.

Ben de ilginc bir sekilde yol vermedigi zaman filan bozuluyorum ama sen de golfsun yapma hadi bana yol vermeliydin 😃

Aracın görüntüsüne göre muamele çok var gerçekten. Genç golf sürücüleri tamponuma tamponuma giriyor. Yol verincede moralleri bozuluyor 😂😂

@HONEY  hocam olabilir. Bence arka camdaki baklava.xls sticker'ını sökün. Ya da ben de mi yapıştırsam. :)

@frknyldrm selam vermek bence de bi hoşluk oluşturuyor trafikte. Tabi sürücünün sürüş tarzına göre  verilebilir aslında.

Ben kornayı neredeyse sehiriçinde çok ani bişey olmadığı sürece pek kullanmam. Zaten epey zor alıştım, tam basacağım zaman basamamak mı dersiniz, az bi "dıt" yapayım derken "daaat" diye basmak mı dersiniz 😀 sonunda bi şekilde dıdıt yapabiliyorum ya da dıt. Selektör ve şehirlerarası dıdıt iyi (y)

@Negatiwe tamamen katılıyorum, bazıları gerçekten çok tuhaf hareketler yapıyor. Neredeyse aynı arabaya bindiğim için utanacam. 

Kurallara uyan Golf sürücülerini de görünce mutlu olmuyor değilim.
Niyetim kısa korna oluyor ama gerçekleşen her zaman kısa korna olmuyor maalesef, arada daat olduğu da oluyor. Çalamadığım da çok oluyor. :D

Bizim arabalarda kornayı istediği gibi çalabileni kutlamak lazım, zor iş gerçekten. :D  

20200724_213325.jpg

@frknyldrm tarifi veriyorum :)

kornaya basacağım zaman, direksiyon logosunun üstünden göstergeye doğru sağ elimi sokup , bileğim logonun üst kısmına gelecek şekilde koyuyorum .

Bilek hareketiyle bastırınca oluyor.

Merdane yuvarlar gibi😁

Ekli dosyayı görüntüle 35956

@frknyldrm tarifi veriyorum :)

kornaya basacağım zaman, direksiyon logosunun üstünden göstergeye doğru sağ elimi sokup , bileğim logonun üst kısmına gelecek şekilde koyuyorum .

Merdane yuvarlar gibi😁
Bir gün alabildiğince un ile deneyeyim bunu. :)

Şaka bir yana işime yarayacak bir bilgi, inşallah bende çalışır.

/monthly_2020_07/20200724_213325.jpg.036abad35145e0408c2a2a14a3b19213.jpg
[mention=16324]frknyldrm[/mention] tarifi veriyorum[emoji4]
Merdane yuvarlar gibi[emoji16]
Ustad korna basma kursu aç

Ilk beni yaz

Yukarıdakilerin hiçbiri ile karşılaşmadım

Ama birçoğunu yapmaya çalıştım  :D

Özellikle 2 Golf 1 Leon görmüştüm hızlı ve seri sürüyorlardı , alışkanlığım olmadığı halde onlarla birlikte gazladım  :D

Korna olayında lazım olduğunda ben de basamıyorum, 

bazılarının kornası yırtık, logonun oradan basmaya çalıştıkları için sanırım...

Bu konuda çok Güzel Anılarım var benim :)  

En güzeli de, Tatilde iken Güney sahillerinde Karşı şeritte olan dostumuzun Kavşaktan dönerek beni takip etmesi ve ilk ışıkta yanıma gelerek Hocam nasılsın ne var ne yok vb muhabbetimiz :)   (y)

Çoğu zaman Yollarda Golf sürücüleri ile karşılaştığımıda ben bakarım golf e oda bana bakar , Bazı araçlarla keyifli yol almalarımız da olmuştur. Şuana kadar Apaçhi çıkmadı çok şükür çıksa da bırakırım gider yoluna... Genel olarak Golf Kullanıcıları bilinçli ve Aracına gösterdiği sevgi saygıyı Karşı Golf sürücüsüne de gösteriyor gözlemlerim bu yönde.

Son olarak bir otoparka yada park yerine gelmişsem Golf olan araç yanına çekmeye özen gösteririm oda yoksa wag grubu yanına hiçbiri yoksa köşede inziva bir noktaya bırakmaya çalışırım.

Geri
Üst Alt