Çakmaklıkta Sürekli Araç Şarj Cihazı Bırakmak

alpercck

Üye
İsim
Alper
Merhaba Arkadaşlar kafama takılan ufak bir konu var. Araç içinde kesinlikle sigara içmediğim için, çakmaklık kısmına spigenin çakmaklıktan şarj eden ürününü aldım ve sürekli olarak kablo bağlamasam dahi takılı bırakıyorum. Araç çalıştığı anda aletin ışığı yanıyor ama tahminim kablo ile telefona bağlamadığım için aküden akım çekmediği yönünde. Bu şekilde bir kullanım aküme veya başka bir parçaya zararlı mıdır?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@alpercck genellikle şarj aletleri(ışıklı olan olmayan) araç çalışırken ya da kontak açıkken yani çakmaklıkta enerji olduğu zaman, telefon vs. yani şarj etme amaçlı başka bir alet bağlamadığınızda 0.01 amper akım çeker. Bu da hiç bir zararı yok demektir.

Kontak kapalıyken zaten enerji olmayacağından, ki olsa da aküyü bitecek kadar değildir.

Ben kullanacağım zaman takarım, kullanmadığım zaman çıkartırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Arkadaşlar kafama takılan ufak bir konu var. Araç içinde kesinlikle sigara içmediğim için, çakmaklık kısmına spigenin çakmaklıktan şarj eden ürününü aldım ve sürekli olarak kablo bağlamasam dahi takılı bırakıyorum. Araç çalıştığı anda aletin ışığı yanıyor ama tahminim kablo ile telefona bağlamadığım için aküden akım çekmediği yönünde. Bu şekilde bir kullanım aküme veya başka bir parçaya zararlı mıdır?
2 yıldır takılı kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım. Çok ama çok az akım çektiğinden sorun yaşatmaz diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt