Golf 8 Geyik Testi

Hocam siz fitili yeniden ateşlediniz, @krym hocam affetmez şimdi gereken açıklamaları yapar.  :D

Daha önce de belirttiğim gibi, son 8 aydaki testler ile 8 aydan önceki testleri kıyaslama yapmamak gerekir.

Nedeni ise km77.com, yola yeni asfalt dökmüş, testlerinde asfaltı ağlatmayan araba kalmamış :)  

Hiç şüphesiz ki lastik (markası) seçimi, lastik ebatı, kullanılan yol, hava sıcaklığı, kullanıcı  vs. gibi koşullar da testlerde farklılık göstermesine sebeptir. 

Bunu aşağıdaki testlerden anlayabiliriz. (Özellikler yol farkından)

Testi izler izlemez ilk düşündüğüm lastiklerin Bridgestone yahut Hankook olduğuydu ki, youtube da video linkine göz atınca yanılmadığımı anladım: Bridgestone Turanza imiş.. Bu tarz testleri ardışık olarak farklı lastiklerle yapmak test sonucunu müspet yönde etkileyecektir.

@issos 

Bridgestone Turanza ile virajda arkasını bırakan Golf tecrübesini edindim , çok enteresan bir hamuru var  lastiğin , MK8'in yaşadığının aynısı defalarca yaşadım , ilk fırsatta çöpe atacağım

asfalt parçaları kopuyor. Çakıllar dans ediyor. KM77 en azından fotoşok yaparak onları kapatsaydın... :)  

Ülkemiz koşullarına uygun test olmuş...

Yollarımız çok da farklı değil...

Çoğu yerde diyelim de simdi birkaç kişi çıkarda yollar çok güzel die...

Yer yer güzel fakat yaşamış olduğum yerde ve çevre illerde mevcut testten yol çok daha iyi...

O değil de yolu nasıl tuttuğunü bilemem illaki tutacak gelene kadar bize mk9 çıkacak...

Zaten MK8 çok şanslı olacak sadece 0.49 faiz oranıyla 85 yılda 400 birim para ya  alabileceğiz çok şanslıyız....

Testi yapan emniyet kemeri takmamis.. Turk heralde :/

Geri
Üst Alt