Lastik Basıncı Anketi

Ne Zaman Kontrol Ediyorsunuz ?

• Haftada 1

Kullanılan: 6 3.5%
  • 15 günde 1

Kullanılan: 15 8.8%
  • Ayda 1

Kullanılan: 45 26.3%
  • Yakıt aldıkça

Kullanılan: 6 3.5%
  • Uzun yola çıkacağım zaman

Kullanılan: 22 12.9%
  • Aklıma geldikçe

Kullanılan: 30 17.5%
  • Lastiklerin havası gözüme inmiş gibi göründüğünde

Kullanılan: 28 16.4%
  • Lastik basınç uyarısı alınca

Kullanılan: 17 9.9%
  • Bakımdan bakıma kontrol ediyorlardır heralde

Kullanılan: 1 0.6%
  • Lastik basıncı da ne?

Kullanılan: 1 0.6%

• Kullanılan toplam oy
    171

ogzogz

Paylaşımcı Üye

İsim
Ogz
TPMS-1024x887.jpg

Yine bir anketle geldim,

Hemen hemen her hafta lastik basıncı ile ilgili konu görmekteyiz. 

İdeal lastik basıncının önemli olduğunu neredeyse bilmeyenimiz yoktur.

İdeal Lastik basıncı, sürüş güvenliği açısında önemi öncelikli olup bunun yanı sıra lastiğin biçimsiz yıpranmasının önüne geçerek, lastiğin ömrü boyunca lastikten maksimum verim almamızı sağlar. 

Ben, michelin dijital göstergeli ayak pompasını kullanıyorum. Gündelik kullanımım dışında herhangi bir değişiklik olmazsa ( uzun yol ekstra yük vs.gibi) genellikle 15 günde 1 kontrol ediyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vallaha bende bu var kesinlikle tavsiye ediyorum. Lastigi cividen inmis arkadasima, taktim sisirdi lastikciye gittik tamir etti. Yok tamir kitiymis, icindeki kopugun temizlenmesiymis derdi yok.

Petrollerin zaten cogunun kalibrasyonu bozuk, kafasina gore basiyor. İstesigin zaman bas. Arabaya kalabalik binip uzup yol mu yapacaksin, bagla bas. Uzaar gider bence cok basarili :)  

Ayda 1 kontrol ederim akaryakıt istasyonunda. Yolculuğa çıkacaksam lastikçide kontrol ederim. 

@CemK seçenek eklenmiştir 👍

Valla hocam seçeneklerde yoktu ama basınç gosterge ışığı yandığı zaman gidip bi hava vuruyorum 🤣

41 dakika önce, mehmetmert yazdı:

Vallaha bende bu var kesinlikle tavsiye ediyorum. Lastigi cividen inmis arkadasima, taktim sisirdi lastikciye gittik tamir etti. Yok tamir kitiymis, icindeki kopugun temizlenmesiymis derdi yok.

Petrollerin zaten cogunun kalibrasyonu bozuk, kafasina gore basiyor. İstesigin zaman bas. Arabaya kalabalik binip uzup yol mu yapacaksin, bagla bas. Uzaar gider bence cok basarili :)  

@mehmetmert 

overlokçu anonsu gibi oldu😀 

kalabalık olunca bas,

havası inik mi gördün, bas,

Uzun yola mı çıkacaksın, bas, 

Canın sıkıldı, şu lastikleri kontrol mu edeyim dedin, bas,

Top oynayacaksın topun havası mı kaçmış, bas.. 

Gerçekten uzayıp gidiyor😀

Şu görüntüyle lastik basıncı hakkında ne yorum yapabiliriz? Bana çok gibi geldi ama bayiden çıktığı gibi:)

D17EA942-E017-4695-9653-CE7729B6B4CF.jpeg

Geri
Üst Alt