araç içinde bulduğum plastik parça

selsah3687

Yeni Üye
İsim
selim
Merhaba arkadaşlar, iyi günler, arabayı temizlerken fotoğraftaki gibi küçük bir plastik parça buldum. tapa gibi bişey. bu nerenin olabilir?

WhatsApp Image 2020-07-23 at 16.49.05.jpeg

vites arkasındaki torpidonun kapağının plastiği hocam, benimki de çıktı yerine takamadım duruyor öyle

Aynı parçadan 1 tanede bende var bulamadım yerini. Nereye takılacağını bilen varsa resim atarsa iyi olur.

20200723_213328.jpg

Arkadaşlar torpidoyu kontrol ettim böyle bişey göremedim. Vites arkasını da yarın kontrol edeceğim. Varsa fotoğraf paylaşabilir misiniz. Tşkler

Torpidoyu polen filtresini sökecekmiş gibi aşağıya doğru indirin üst kısımda montaj yerlerini göreceksiniz

Bende de söküldü bir ara, öyle duruyor takamadım.Vitesin önündeki açılır kapanır bölümün trim sesi yapmasın diye kapanan noktaya yumuşak vurması için konulmuş plastik parça.Nasıl takıldığını bilen varsa bize de söylesin .😊

Haha daha başlığı okurken dedim, kesin benim geçen gün düşen Parçadır ki, doğru çıktı, hocam daha dün torpido gözünü sökeyim, aliexpressten led ışık almıştım gelirse acemilik çekmeyeyim diye denemek için. Bu parça düştü. Torpido gözünün kapağını tam açtıktan sonra ortada vida girişi gibi görünen bi delik göreceksiniz Bu parçası oraya içine doğru bastırın, bu parça oraya ait. Yani bende en azından torpido gözünü söktüğümde düştü. Başka yerin olabilr Mi bilemiyorum. 

Farklı görüşler var fakat doğrusu torpido kapağı sert vurmasın diye kullanılıyor diye biliyorum tam olarak yeri fotoğraf taki gibi olmalı

IMG_20200724_113427.jpg

Bu parça kaybolursa ya da koparsa sadece torpido aşağı inerken en son noktaya geldiğinde sert bir duruş yapar. 

Benim de bu kauçuk parça kopmuştu. Servise sordum, komple torpido ile birlikte alabilirsiniz demişlerdi :)

Ben de çözüm olarak kulak tikacının ucunu keserek oraya yerleştirdim. 1.png

Eğer ki kaybetmiş ya da parça kopmuş ise kulak tıkacı iş görüyor. (y)

IMG_20200724_120410.jpg

Bende de söküldü bir ara, öyle duruyor takamadım.Vitesin önündeki açılır kapanır bölümün trim sesi yapmasın diye kapanan noktaya yumuşak vurması için konulmuş plastik parça.Nasıl takıldığını bilen varsa bize de söylesin .😊
Aynı sıkıntı bende de var, çıktı ama takılamıyor.

@selsah3687 @Ferat @Recep Gül @Culture33 o parça torpido açıldığı zaman sert vurmasın diye stop görevi görüyor., sağ ve sol olmak üzere 2 tane var., takılma şekli torpidoyu polen filtresini değiştirir gibi tamamen açıyoruz., parçanın takılacağı boşluğa yukarda aşşağıya doğru ittirerek takıyorsunuz., ittirirken kredi kartı benzeri bir şeyden yardım alarak tam yerine oturtturun., 

@ogzogz servis size çok fena sallamış., ben polen filtresini değiştirirken 1 tanesi düşüp kaybolmuştu., servisten çiftini 20-30 tl. gibi bir rakama temin etmiştim.. minnacık parça için torpido ile beraber satılıyor diyen o süper zekalı personel saçmalamış., 

@muhammedfatih @Ysn bu parçanın vitesin ordaki kapak ile alakası yoktur, boşuna denemeyin, ordaki ses yapmasın diye koyulan parça ile bu parçanın alakası yoktur. Aynı görevi görseler de birbirinden farklı parçalar.!!

Geri
Üst Alt