VCDS İle Sağ Arka Sis Farı Aktif Etme ve Park Sensörünü Yol Bilgisayarına Yansıtma

İsim
Orkun
Herkese selam. Yaptığım araştırmalarda bu kodlamaları bulamadım. Birkaç konu içerisinde yanmayan taraftaki arka sis farının kodlama ile açılabileceği yazılmış ancak araştırmalarımda başarısız oldum. Aynı şekilde Park Sensörünün (Görsel Park Desteği) yol bilgisayarı ekranına yansıması konusunda da bir bilgi bulamadım. Bu konular hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Araç : 2016 Golf VII - 1.6 TDi - Highline.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam aracın highline . Park sensörü görseli ekranda olması gerekli. Arkada tek lamba var . Olmayan lamba nasıl yanacak.

Hocam aracın highline . Park sensörü görseli ekranda olması gerekli. Arkada tek lamba var . Olmayan lamba nasıl yanacak.
Olmayan lamba derken siz arka stoplara baktınız mı? İçerisinde ledler var çünkü. Konuyla ilgili araştırırsanız bu konu zaten tartışılmış. Bilginiz varsa yazın. Görsel radyo ekranında ben ise yol bilgisayar ekranından bahsediyorum. 

Üç yıl golf 7 kullandım. 2015 model highline dı. İki adet geri vites ışığı vardı bir sis lambası.  Tabi siz araştırmanıza devam edin.  Belkide doğru olanı sizin dediğinizdir. Mallesef yol bilgisayarı ekranında park görseli gösterilemiyor. Buna eminim . Mib yazmışsınız ya ondan demişimdir hocam. Mib ortadaki media ünitesinin kısaltması.(modular infotainment platform). Ama arka sis farına sizin için bakıcam. Bulursam eğer haber veririm.

Üç yıl golf 7 kullandım. 2015 model highline dı. İki adet geri vites ışığı vardı bir sis lambası.  Tabi siz araştırmanıza devam edin.  Belkide doğru olanı sizin dediğinizdir. Mallesef yol bilgisayarı ekranında park görseli gösterilemiyor. Buna eminim . Mib yazmışsınız ya ondan demişimdir hocam. Mib ortadaki media ünitesinin kısaltması.(modular infotainment platform). Ama arka sis farına sizin için bakıcam. Bulursam eğer haber veririm.
Teşekkür ederim açıklamanız ve yardımınızdan dolayı.

Herkese selam. Yaptığım araştırmalarda bu kodlamaları bulamadım. Birkaç konu içerisinde yanmayan taraftaki arka sis farının kodlama ile açılabileceği yazılmış ancak araştırmalarımda başarısız oldum. Aynı şekilde Park Sensörünün (Görsel Park Desteği) yol bilgisayarı ekranına yansıması konusunda da bir bilgi bulamadım. Bu konular hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Araç : 2016 Golf VII - 1.6 TDi - Highline.
Park sensörü highline araçlarda standart olarak ekrana yansıyor kadrandan mı bahsediyorsunuz ? Kodlama ile arka sis açılmıyor yanan taraftan yanmayan tarafa paralel almanız lazım . 

Yol bilgisayarı denilen mfa ekranına park sensörü yansımaz. Park sensörü orijinal ise multimedia ekranınıza yansır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sis lambası golf mk de tektir sol tarafta. Sizin bahsettiğiniz Geri vites yada başka led lambalardan bir kısmını sis lambası olarak kodlamak olabilir. Böyle bir şey hafızamda kalmış şuan net olmasa da.

park sensörüde gösterge panelie yansımaz fakat media ünitesinde görülebilir.

arka sis farlarını gereksiz yere yakıp arkadaki araç sürücüsünün gözlerini kör etmeyelim arkadaşlar. zaten bir tanesi kör ediyor siz birde iki tane yansın istiyorsunuz. ben genelde önümdeki araç gereksi yere yakıyorsa ön sislerimi uzunlarımı açıp arkasından takip ediyorum. bu güne kadar bir kerede hatırlamam arka sis lambasını açtığımı. 

@tuncer_2632  Olan ancak kullanmadığımız bir özelliği aktif hale getirmek istemekle verdiğiniz sosyal mesajı bağdaştıramadım. Kimseye fikrini sormadım. Konu ile ilgili bilgisi olan paylaşsın lakin maşallah herkes sosyal mesaj verme peşinde.

Geri
Üst Alt