Ön Cam ile Konsol Arasına Fitil ( Denenmiştir )

ogzogz

Paylaşımcı Üye

İsim
Ogz
N11.com'da şöyle bir ürün var.IMG_20200721_223948.jpg

Kullanmadım ancak kabin içine motor sesini az da olsa azalttığı ile ilgili birçok yorum yazmakta.

Golf'te deneyimleyen oldu mu? Sizce de fayda sağlar mı? Eğer faydalıysa dizel Golf'lerde tercih edilebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sesini azaltıyo mu bilmiyorum ama o araya kart benzeri bişey düştüğünde çıkartması ölüm gördüğüm iyi oldu bu ürünü bende alabilirim

Oraya kartvizit kağıt vs düşmesini engeller. 

Ben oralara kaçabilecek birşey koymam, eşimi de hep uyarırım..

Geçmiş konularda oraya birşeyler düşürenler olmuştu.

Ses konusunda fark yaratırsa da ne kadar hissedilir seviyede olur orası ayrı.

@Kysr038@ugur_ada  ses kesmese de herhangi birşey kaçmaması açısından denenebilir. Peki cam ile konsol arasını kapatmanın herhangi bir zararı varmıdır?

Bir kere cam degistirmistim de oralardan ne kagitlar cikmisti :D  

@Kysr038 hocam ben bi kere metal bişey koydum düştü oraya kornaya her bastığımda dizzdizzz dizzz ses çıkarttı çileden çıkardı beni bu ürün gerçekten güzel bir şey. 

Yukarıdaki bahsettiğim ürünü denemiş bulunmaktayım.IMG_20200723_123247-1-01.jpeg

(Köşeyi uygun şekilde keserseniz daha belirsiz olacaktır)

Birçok satıcısı bulunan ürünün farklılık gösterme ihtimaline karşı, aşağıdaki önerilerime karşılık gelebilmesi için aldığım linki paylaşıyorum,https://m.n11.com/arac-torpido-gogus-konsol-on-cam-arasi-fitil-arac-yalitim-fitili-P389023334

Ürünün herhangi bir eksisi olmamakla birlikte artılarını paylaşmak istedim.

Yorumlarda da okuduğum kadarıyla o kısma herhangi kart vs. kaçmasına engel olduğu yazmakta. 

@nailton @oguzkaanvolkan  arkadaşların yaşadığı duruma engel olacağı kesin.

Ayrıca ses konusunda da fark ettiği yazmaktaydı.

Esas bunu merak etmiştim ve çözüm olduğunu söyleyebilirim.

Daha açık olmak gerekirse, orta klima üflemenin arkasından soğuk sıcak geçişlerde zırıltı ya da trim sesi oluşuyordu.

Bunu forumda yaşanmış birkaç yazı da okumuştum. Benim aracım dizel ve bu sesi kesinlikle geçirdiğini söyleyebilirim.

Sesin nedeni zamanla  konsolun  güneşe maruz kalması sonucu oluşan genleşmeyle oluşan boşluk. Bu fitilin amacının da, o boşluğu sönümleme yaparak, titreşim sonucu oluşan sesi engelliyor.

Özetle, bu tarz sorunları olan ya da denemek isteyenler için ürünü tavsiye ediyorum.

@ogzogz hocam merhaba , denediginiz ürün , araya sıkıştırıldıktan sonra göze sırıtıyor mu 1 , ikincisi ise aracı bir süre kullandığınız zaman yukarı doğru gevşeme yukarı çıkma oluyor mu , üçüncü soru ise konsol rengi ile arasında renk farkı oldu mu ?

@ogzogz hocam merhaba , denediginiz ürün , araya sıkıştırıldıktan sonra göze sırıtıyor mu 1 , ikincisi ise aracı bir süre kullandığınız zaman yukarı doğru gevşeme yukarı çıkma oluyor mu , üçüncü soru ise konsol rengi ile arasında renk farkı oldu mu ?

1.cevap, Paylaştığım resim bana aittir. Cama yakın çektim. Cam köşelerindeki noktalara bakarak kendi aracınıza oturunca nereye geldiğini az çok anlarsınız. Bana sırıtmadı.

2.Cevap, çok kullanamdım ancak yerinden oynayacak gibi durmuyor.

3.Cevap, birebir diyemem. Resimde göründüğü gibi. Tercih etmeme sebebi olacak kadar değil.

13.90 tl kargo dahil fiyatı. Öyle ambalaj açıldı geri iade edemem gibi bir durumu yok. 

Denerim, işe yaramazsa iade ederim düşüncesiyle almıştım ancak iş gördü. 

@ogzogz peki kutuda ki ürün boy olarak standart mı eksik veya fazla gelip kesme durumu oldu mu ?

Hocam alıp denenebilir 13.90 krs en azından olmazsa iade edersiniz uygulaması da basit iş görür her türlü. 

@Aliyano62 standart boyutta gönderiyorlar. 5-10 cm fazlası oluyor , makas ile kesiyorsunuz

Bugün itibariyle 2017 model dizel aracıma aynı fitilden denedim ve test sürüşüne çıktım 30-40 km kadar bozuk yollarda müzik kapalı bir şekilde gezdim. Orta klima menfezlerinin olduğu kısımdan ciddi bir trim sesi geliyordu. Sesi tam olarak kesmedi fakat önemli derecede minimize etti. Aracımda Pirelli P Zero (17") lastikler kullanıyorum belki bu trim sesine lastiğinde etkisi vardır. 

Geri
Üst Alt