Benzin Depom Delinmiş

@driver_can @Culture33

şimdi Tamaş servisten çıktım. Olay ilginç bir boyuta geldi; araç rahmetli annem üzerine engelli olarak almıştık. Pandemi sürecinden dolayı annem vefat ettiği nisan ayından beri ruhsat devir tescili yapmamıştık. Geçen cuma ruhsat işini hallettim. Yeni ruhsat olduğu için kasko ve trafik poliçelerini de halletmek için annemin üzerine olan mevcut poliçleri cuma günü VDF sigortaya ölüm belgesi mirasçılık belgesi ile dilekçe yazıp mesai bitimine beş dk kala iptal ettirdim. Ctesi pazar poliçesiz dolaştım. Bu sabah yeni poliçeleri adıma yaptırdım. Servis hasar danışmanı bu şekilde kasko karşılaşmaz dolandırıcılık olarak nitelendirir keşke annenizin poliçesini iptal etmeseydiniz devam etseydiniz dedi. Nasıl yapalım arabayı iki hafta yatıralım sonra hasar kaydı oluşturalım dedim bu sefer de aracın sorunu bizim sisteme bu sabah girdiği için eksper görecek olmaz dediler. İsterseniz deneyelim ama kabul görmez ise birdaha kasko yaptıramazsınız sicilde kasko firmasını dolandırıcılıktan not düşülür dedi. Bunun üzerine çözüm yolu cebimden yaptırmak için servis müdürü ile görüştüm 1. Yol 8400 TL tutarı 7300 TL indiriyor. 
2.Yol RS ile görüştü tamir yapıyorlarmış. Ama yinede parçayı görmek istediler. Servis müdürü deliğin küçük olduğunu hasar bölümünden öğrendi büyük ihtimal tamir olur dedi. Güvenlik kontrolü olarak basınç testi yapıyorlarmış. Tahmini 1500 TL geçmez dedi.

servis müdürü abimin arkadaşı ekstra indirimi o yaptı şuanlık ona güvenmekten başka çare yok gibi.

istesem de kaskoyu delip tramer kayıt oluşturamıyorum. Sadece servis kayıtı oluşacak.
Anlayamadığım bişey var., hasar oluştuğunda ve siz servise aracı bıraktığınız zaman aracın kaskosu iptal edilmişmiydi edilmemişmiydi..?

Anlayamadığım bişey var., hasar oluştuğunda ve siz servise aracı bıraktığınız zaman aracın kaskosu iptal edilmişmiydi edilmemişmiydi..?

Merhaba arkadaşlar 

son 1 haftadır araçtan benzin kokusu geliyordu. Nerden geldiğini bulamıyordum. Bugün şehirlerarası yolculuk sonrası bagajı boşaltıktan sonra arabanın 10 mt yan tarfında banka oturdum. Oturduğum yerden arabanın altına gözüm bir anda kaydı şıp şıp damlama vardı. Elimi sıvıya sürüp koklayınca anladım benzin kokusunu. Benzin deposu sanırım akıtma yapan yer. Hemen servise bıraktım kapalı olmasına rağmen. Sanırım bir hafta önce otobanda giderken patlamış kamyon lastiğinin bir parçasının üstünden geçtim süratli olduğum için kaçamadım o parça altına girip çıktı hatta sağa çektim kontrol ettim altı ama bir sorun gözükmüyordu sebep bu sanırım. Ancak benzin deposu bu kadar kolay mı delinir?

@driver_can @Culture33

şimdi Tamaş servisten çıktım. Olay ilginç bir boyuta geldi; araç rahmetli annem üzerine engelli olarak almıştık. Pandemi sürecinden dolayı annem vefat ettiği nisan ayından beri ruhsat devir tescili yapmamıştık. Geçen cuma ruhsat işini hallettim. Yeni ruhsat olduğu için kasko ve trafik poliçelerini de halletmek için annemin üzerine olan mevcut poliçleri cuma günü VDF sigortaya ölüm belgesi mirasçılık belgesi ile dilekçe yazıp mesai bitimine beş dk kala iptal ettirdim. Ctesi pazar poliçesiz dolaştım. Bu sabah yeni poliçeleri adıma yaptırdım. Servis hasar danışmanı bu şekilde kasko karşılaşmaz dolandırıcılık olarak nitelendirir keşke annenizin poliçesini iptal etmeseydiniz devam etseydiniz dedi. Nasıl yapalım arabayı iki hafta yatıralım sonra hasar kaydı oluşturalım dedim bu sefer de aracın sorunu bizim sisteme bu sabah girdiği için eksper görecek olmaz dediler. İsterseniz deneyelim ama kabul görmez ise birdaha kasko yaptıramazsınız sicilde kasko firmasını dolandırıcılıktan not düşülür dedi. Bunun üzerine çözüm yolu cebimden yaptırmak için servis müdürü ile görüştüm 1. Yol 8400 TL tutarı 7300 TL indiriyor. 
2.Yol RS ile görüştü tamir yapıyorlarmış. Ama yinede parçayı görmek istediler. Servis müdürü deliğin küçük olduğunu hasar bölümünden öğrendi büyük ihtimal tamir olur dedi. Güvenlik kontrolü olarak basınç testi yapıyorlarmış. Tahmini 1500 TL geçmez dedi.

servis müdürü abimin arkadaşı ekstra indirimi o yaptı şuanlık ona güvenmekten başka çare yok gibi.

istesem de kaskoyu delip tramer kayıt oluşturamıyorum. Sadece servis kayıtı oluşacak.

Hasar oluştuğunda ruhsat annem üzerine olup kasko poliçesi vardı. 1 hafta sonra servise bırakmadan önceki o hafta sonu iki gün ruhsat değiştiği için kaskoyu iptal ettim. İki gün ctesi pazar kaskosuz olduğu için sorun orada

Vossan Konya yedek parçacı alışveriş yapan var mı? Ödeme yaptıktan sonra parçanın görselini paylaşıyorlarmış 

Vossan Konya yedek parçacı alışveriş yapan var mı? Ödeme yaptıktan sonra parçanın görselini paylaşıyorlarmış 
Ustadim şehirdisi işe girme

Dolandirici olmasa bile onlara göre tüm mallar kusursuz

3-5 fazla ver istanbul ici elden gorerek al

Hasar oluştuğunda ruhsat annem üzerine olup kasko poliçesi vardı. 1 hafta sonra servise bırakmadan önceki o hafta sonu iki gün ruhsat değiştiği için kaskoyu iptal ettim. İki gün ctesi pazar kaskosuz olduğu için sorun orada
Bu olayda acenta sizi uyarması gerekiyordu ruhsat değişikliği olmuş fakat siz vefat nedeniyle ruhsatı değiştiriyorsunuz., yani ortada istisnai bir durum var., acenta sizi uyarıp menfaat değişikliğinden yararlanarak ve ( ufak bir ek prim ödeyerek) poliçeyi halletmesi gerekiyordu., Acenta bunu nasıl gözden kaçırır olacak şey değil.. yazık normal bir vatandaş bunu nerden bilecek bu acentanın iş güzarlığı., 

bu saatten sonra yapmanız gereken tek şey hasarın oluştuğu yeri biliyorsanız aracın olay yerindeki resimleri çekilirse eksper olayda art niyet aramaz, ve kasko dan karşılanmasını onaylar., hatta annenizin üzerine olan eski kaskonun bile karşılamasına onay verebilir., Bu tip durumlarda eksper olayda art niyet olup-olmadığına suistimal var mı yok mu ona dikkat eder..

Bu olayda acenta sizi uyarması gerekiyordu ruhsat değişikliği olmuş fakat siz vefat nedeniyle ruhsatı değiştiriyorsunuz., yani ortada istisnai bir durum var., acenta sizi uyarıp menfaat değişikliğinden yararlanarak ve ( ufak bir ek prim ödeyerek) poliçeyi halletmesi gerekiyordu., Acenta bunu nasıl gözden kaçırır olacak şey değil.. yazık normal bir vatandaş bunu nerden bilecek bu acentanın iş güzarlığı., 

bu saatten sonra yapmanız gereken tek şey hasarın oluştuğu yeri biliyorsanız aracın olay yerindeki resimleri çekilirse eksper olayda art niyet aramaz, ve kasko dan karşılanmasını onaylar., hatta annenizin üzerine olan eski kaskonun bile karşılamasına onay verebilir., Bu tip durumlarda eksper olayda art niyet olup-olmadığına suistimal var mı yok mu ona dikkat eder..
Valla ben VDF sigortadan oldukça memnundum hem fiyat hem hizmet adına. Ancak bu süreçte batırdılar. Sanırım pandemi dönemi eksik personel ile iş yapıyorlar ve yetişemiyorlar. Ne uyardılar nede yönlendirdiler. Hayta teklifi 4 gün de ( ctesi pazar da dahil) veremediler en son başka acenta üzerinden yaptırdım.

Tamaş hasar danışmanı gözümü korkuttu hasar dosyası açarsak başınız ağrıyabilir dedi. 

bende çok üstelemedim açıkçası. Kısmet böyleymiş. Çıka Parça aramaktan yoruldum RS serviste tamir yaptırmayı kabul ettim. Eğer aynı sorun oluşur ise bu sefer kaskodan ilerleyeceğim.

Parça kodu servis teyitli bu:
2018 golf 1.4 tsı 125bg manuel 
Benzin deposu 
5Q 0201060 GH
Yine de yaklaşmışız yukarıda 060 DE vardı. En net bilgi servisten. İyi yapmışsınız.

@alpyaman hocam geçmiş olsun
Benim yakıt deposu büyütme gibi bi fikrim var kendi aracım için sürekli uzun yol yapıyorum 450-500 km de mazot bitiyor aracım 2019 seat leon 1.6 tdi dsg bu araca 2.0 dizel Passat, A4 ve Superb 66 lt yakıt deposunu takabilir miyim bilgisi olan varmıdır bu konuda en azından uzun yolda 750 km götürsem benim için yeterli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

[mention=1476]anilyucee[/mention] 450-500 km mi ? Sizin depoda da delik olmasın?
Hocam aracım big turbo 200 üstü hızlarda yakıt bu şekilde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
4756eaeffa4ef7971093afe3ad08dcfa.jpg

@anilyucee  ne tavsiye vereceğimi bilemedim :)  zaten bütün kombinasyonları deneyip artık dayanamayıp depoyu değiştirme fikri gelmiş.

Yavaş gidin desem big turboya ayıp olacak,

Galiba iyi tarafı bol bol yakıt ikmali ihtiyaç molası :)

Passat tankının araç üzerinde fotoğrafını bulamadım, ancak Golf'ünkü aşağıda Ekli dosyayı görüntüle 35749

Gözle tartılacak şey değil ama yine de passatında resmi olsaydı, şekil olarak gözde canlanırdı diye düşündüm.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt