Benzin Depom Delinmiş

Çok Geçmiş olsun Alp Hocam. İyi ki erken farketmişiniz. Benim araç çalışırken gelen benzin kokusunu hep normal sayarım, başıma gelse sanırım geç farkederim...

Aklıma hemen bir opsiyon/donanım/özellik icat etme fikri geldi.

Bu gibi durumlar için araç üreticileri ,  uyarı oluşturamaz mı acaba.

Yani araç yakıt ortalaması hesaplıyor (her ne kadar teorik de olsa) belli bir tüketim miktarını bilebiliyor.

Bu tarz yakıt kayıplarında depodaki kalan miktar ile harcamayı kıyaslayıp yakıt miktarında kayıp kaçak farktan dolayı uyarı verse; 

"Yakıt kaçağı, Aracı durdurup P konumunda terk ediniz" 😁 

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Çok Geçmiş olsun hocam.

bir kaza çıkmadan fark edilmesi iyi olmuş. (y)

Geçmiş olsun alp hocam. Aracın nazarı çıktı sanırım. Allah beterinden korusun.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş olsun hocam, normalde bu kadar çabuk delinmemesi gerekiyor ama önceden de bir darbe almış olma ihtimali olabilir.

@Alpyaman 

Hocam geçmiş olsun. Bende de bir kaç yıl önce yağmurlu bir havada gece yolculuk yaparken önümde seyir halinde olan kamyonun altından ölmüş bir köpek çıktı. Yerlerin ıslak olmasından ve yeterli mesafe olamadığı için manevra yapamayıp üstünden geçmek zorunda kaldım. Müsait bir yerde durduğumda aracın alından akan bir şey olduğu fark ettim. Maalesef benim de benzin depom delinmişti. Deponun plastik olması nedeniyle esnek bir malzeme fakat sivri bir şey geldiğinde delinme olasılığı çok kolay. Benzin komple boşaldıktan sonra aracı lifte kaldırıp yüksek mukavemetli bir yapıştırıcı ile küçük bir plastik yapıştırdık. Arada bir kontrol ediyorum, hiç bir sorun yok şimdilik.

• Beğen
8400 TL masraf çıktı 

7271 TL benzin deposu

gerisi Havalandırma tesisatı 

ne yapsam kaskoyu trameri deldirsem mi? Garantiden yapmıyorlar 

• Beğen
Kazasız belasız durup ve meseleyi fark etmeniz ne büyük bir tâlh.Büyük geçmiş olsun.

8400 TL masraf çıktı 

7271 TL benzin deposu

Kaskonuzun koşullarına bakın. Bildiğim kadarıyla belki siz de biliyorsunuzdur, 1 poliçe döneminde yapılan ilk kaza ya da hasarda, hasar bedeli araç kasko değerinin belli bir yüzdesi altındaysa bir sonraki kaskonuzda indirim hakkınızı korur. 

Tramer durumundaysa, satılacak olsa da bunun yaşandığını servis kayıtlarında görünecektir. Bu sebeple paranın çıkışı ha cebinizden ha kaskodan oluşması olası bir satış durumunda alıcıyı bağlamamalı. 

(duvara toslamadığım sürece ve karşılıklı çarpışma olmadığı sürece kaza olarak nitelendirmiyorum, tamamen talihsizlik)

Benim başıma gelse mutlaka kaskoya başvururdum. 

(Bir de şöyle bir durum var sizin başınıza gelen durum ile alakalı https://www.memurlar.net/haber/716162/otoyollardaki-kaplama-lastik-artiklari-ve-kazalar.html)

Tekrar geçmiş olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
8400 TL masraf çıktı 

7271 TL benzin deposu

Hasarsızlık indiriminiz devam eder ama yine de poliçeye bakmak lazım, indirimi bozsa dahi servis ve kasko ile yaptırın, dışarıda depo tamir bile ediliyordur yerinizde olsam o tarz işlere bulaşmam araç lifte kalktığında ilk göze çarpan yer olur.

Geri
Üst Alt