1.5 tsi ilk çalıştırma

Erinj

Üye
İsim
Erinç
Arkadaşlar merhaba bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. 1.5 tsi motoru cuma günü teslim aldım ilk çalışırken gereğinden fazla sesli çalışıyor ve devir 1.3 falanda 10 sn durup sonra tekrar düşüyor. Bu normal mi ? Aracı yeni aldığımdan yoksa ben mi pimpirikleniyorum . Yada Kronik bir sorunu mu var ?Yada araç yeni olduğundan mı ? Napmalıyım bilgisi olan arkadaşlar Yardımcı olursa sevinirim canımı sıkıyor çünkü

@Erinj hayırlı olsun.

Hemen hemen her benzinli araç böyle çalışıyor. Normal.

Etrafta başka benzinli araçların sabah (ya da ilk ne zaman çalışıyorsa) nasıl çalıştığını dinlerseniz farkedersiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Erinj hayırlı olsun sesli çalışma normal daha önce toyota falan kullanıyorsanız şu an size traktör gibi gelebilir ama zamanla alışılıyor, aracınızın rodajına dikkat edin eğer imkan varsa 6 ay ya da 5 6 bin hangisi dolarsa yağı değiştirmenizi öneririm.

@ogzogz teşekkür ederim ya bilemedim işte ilk defa tsi bindiğimden karşılaştıam şansım olmadı birde beklentim yüksekti galiba ondan saat gibi çalışır 2020 model sonuçta diyordum

@bf417 teşekkür ederim . Honda civic vardı . O bile daha sessiz çalışıyordu . Birde 2020 dedim beklentim çok daha yüksekti . En azından normal dediniz sevindim . Çünkü kronik sıkıntı olabiliyor ya sorun olmasında bari

@Erinj bu durum cok normal bende 1.4 tsi arac sahibim.Motoru  ilk calistirmada arac yuksek benzin tuketimini engelllemek icin yaklasik 1500 devirle hizli motoru isitma uyguluyor  yaklasik 15 sn sonra devir 1000 in altina duser.Eger bu dusmeyi beklemezseniz ki herzaman ben beklerim motor kalkista gereginden fazla ses yapar.Beklemenizi oneririm.

@Erinj ben tdi alıştım sizinki çok kolay olacak, ilk aldım eve gidesiye kadar ben ne yaptım dedim bayide premium golf müşterilerine vodka ikram ediyorlardı ondan sanırım şaka bir yana şu an seviyorum keratayı🙂

@Erinj Benim adımın da Erinç olması ve benim aracımın da 1.5tsi olması dışında başka bir tesadüf göremiyorum sizinle. Allah tan Ankara değil de Adana dasınız, bu kadarı da fazla olurdu..  :)

Aracınız normal, tüm vw grup araçlarda ilk çalıştırma biraz yüksek devirde olup sonrasında düşer. 

@tiesay eyvallah☺️ Valla bende erinç adında biriyle daha yüz yüze karşılaşmadım ama konuşmakda iyi 😉 dediğin gibi 1.5 tsi cabası olmuş. Hafifde sarsıntılı sonuç olarak bu da normal o zaman

@bf417 😂😂 valla tsi da oluyor diyorlar dizelde de durum aynı galiba hatta fazlası var gibi . İşte bilmediğimden yeni arabada olunca aman ha diye diye pimpirikleniyorum☺️

@Erman eyvallah kardeş yüksek devir hafif sarsıntıda getiriyor sonuç olarak oda normaldir galiba

Aracınız hayırlı olsun. Biz de 1.5 tsi ve adana kısmında ortak çıktık @tiesay Erinç hocamdan farklı olarak:) Ama Ankara’dayım iş sebebiyle. Benim de aracım öyle 1100devirde başlıyor.sesli oluyor tabi. Ama sonra 800-900 devir bandına düşünce hiç ses yok gibi özellikle trafikteyseniz araç çalışıyor mu ya diye tereddüte girersiniz. Klimayı açarsanız yine 1100e kadar çıkar sarsıntılı olur hatta biraz. Bir de rölanti de tık tık tık hafif bi ses gelir. Bunlar normal diye konuşuldu zamanında forumda

@ack937 Eyvallah aynen kardeş ses geliyor bakalım rodajdan sonra daha iyi ritim tutar heralde bi bakalyım 1.5 tsi hakkında yazılanlara 

@ogzogz teşekkür ederim ya bilemedim işte ilk defa tsi bindiğimden karşılaştıam şansım olmadı birde beklentim yüksekti galiba ondan saat gibi çalışır 2020 model sonuçta diyordum
Hocam atmosferik ile Turbo araç aynı şekilde çalışmaz. Turbo benzinli motorlar arasında en sessiz olanlardan birini kullanıyorsunuz. 

Geri
Üst Alt