sıfır araç boya kalınlığı

magic

Katılımcı Üye

İsim
Emre
sıfır araçlarda bazen bu boya işinde problem çıktığını okudum,

yani alırken kontrol edilmeyen durumlarda, sonradan boyanın 200-300 mikron çıktığı bunun fabrikasyon olduğu ama 2.elde probleme dönüştüğü yazılıyor,

bu konuda sıfır araçların boya kalınlığının ne olması gerektiği

aracı alırken kontrol edilmesinin önemi vs gibi konular yer alsın,

90-160 mikronun normal olduğunu okudum ancak golf özelinde bilgileri ve sıfır araç alırken deneyimlerinizi buradan paylaşalım...

Ben kendim gidip ölçmüştüm. Eğer fabrikasyon boyalı çıkarsa aracı boşuna bırakmayın, 3-4 bin indirim isteyip alın. Bir iki örneği var.

Aracı alınca boya ölçüm cihazi olan bir arkadaşıma ölçtürdüm. Dediginiz gibi 90-130 mikron aralığında çıktı her yer. Sattığım jettayi da expertiz yaptırırken ölçtüler; o da bu aralıklarda idi. Yani fabrikasyon olarak 90-150 orjinal oluyor diyelim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben hiç ölçtürtmedim aldığımdan beri de bir kuşku var içimde

Bir ara gidip baktırayım  s=s19

magic dedi:
sıfır araçlarda bazen bu boya işinde problem çıktığını okudum,

yani alırken kontrol edilmeyen durumlarda, sonradan boyanın 200-300 mikron çıktığı bunun fabrikasyon olduğu ama 2.elde probleme dönüştüğü yazılıyor,

bu konuda sıfır araçların boya kalınlığının ne olması gerektiği

aracı alırken kontrol edilmesinin önemi vs gibi konular yer alsın,

90-160 mikronun normal olduğunu okudum ancak golf özelinde bilgileri ve sıfır araç alırken deneyimlerinizi buradan paylaşalım...
Değerli Emre Hocam;

Çok faydalı bir başlık..

Ellerine boya ölçüm cihazını alarak kontrol eden dostlarımız yazarlarsa değerleri çok memnun olurum.

Ellerinize sağlık.

Bugun ya da yarın olçturtmeye gidiyorum çok merak ettim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Honour81 dedi:
Ben kendim gidip ölçmüştüm. Eğer fabrikasyon boyalı çıkarsa aracı boşuna bırakmayın, 3-4 bin indirim isteyip alın. Bir iki örneği var.
kusura bakmayın da "boyalı" kelimesinin "kazalı" ile eş tutulduğu bir memlekette değil 3 bin, 23 bin tl'de indirim yapsalar da almam...

magic dedi:
kusura bakmayın da "boyalı" kelimesinin "kazalı" ile eş tutulduğu bir memlekette değil 3 bin, 23 bin tl'de indirim yapsalar da almam...
+1

magic dedi:
katiliyorum

Arkadaslar ben teslim alirken civatasindan boyasina kadar inceledigim icin boya kalinliklari.90-130 mikron arasi çıktı.

Yalniz soyle bir husus var. Golflerde boya kalinligi makinanin boyayı ilk puskurttugu yerde 20 mikron daha fazla cikiyor bu 130 mikron gibi sonra stabil hale geliyor ve 90-110 arasi. Tavan komple ayni cikiyor 102 gibiydi bende.

Boya kalinligi icin de 140-150-160 cikarsa korkmayın dedigim gibi makine nin ilk puskurttugu nokta yogun oluyor. Sayet 300 mikron, 400 mikron lu degerler gorurseniz hemen bir tutanak tutturun ve imzalamayin evraklari.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ansolak

Değerli Hocam;

Detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim.

Sanırım boya kalınlığı konusunda metalik ile opak arasında fark olmalı. Metalik boya nispeten daha kalın cilası nedeniyle ölçümlerde daha fazklı çıktığını biliyorum.

Sanırım en ince noktalar kapı direkleri olarak aklımda kaldı yanılmıyorsam eğer.

araç alırken yapılması gerekenler listeme bir madde daha ekledim. boya kalınlığını ölçen bu cihazı nerden temin ederim ? pahalı bişiy midir ? ya da Doğuş'un servisinde var mıdır ? Oradaki ustadan falan rica etsek ?

80-150

Fabrikadan 2. kez veya parça boyalı olur ise 200-300.

VW fabrikada da 2. kez boyayabiliyor. Bu her nekadar orijinal fabrikadan boyansa da (hatta ne güzel 2 kat boyalı da diyebilirsiniz), 2. elde değer kaybına neden olacağı için, satışta bilgi verilmeli ve fiyatı indirilmeli.

Türkiye'de böyle bir bilgilendirme yapılmıyor. Bir tane komple fabrikadan 2. kez boyalı Jetta gördüm ben.

Alırken ölçmek gerek. Ekteki gibi bir şablon kullanabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 1555

Moderatör tarafında düzenlendi:

Daha bugün araba işlerinden anlayan bir arkadaş bu konuda beni bilgilendirdi. Aklımın bir köşesinde bu durum yer etti. Ben bir kaporta ustası vs ile anlaşıp aracı öyle almaya gideyim en iyisi, bu işler anlamadığım işler :)  Dediğiniz gibi iki defa boyalı falan çıkar, anlamayız yarın öbür gün dert olur içime. 

Her zaman diyorum geç olsun güç olmasın. İnşallah hayırlısı ile kavuşuruz batmobile  :'(

Geri
Üst Alt