İç Dikiz Aynası Trim Boşluğu

yally

Üye
İsim
Yalçın
Arkadaşlar selamlar,

Aracım 2016 Aralık çıkışlı ve çerçevesiz otomatik kararan dikiz aynasına sahip.

Parça Numarası: 3G0 857 511 AC 9B9

Ayna kapağının tavan plastiği ile birleştiği noktada yaklaşık yarım santim boşluk mevcut. Ayna kapağını elimle yukarı-aşağı gayet rahat bir şekilde oynatabiliyorum. Bu trimdeki boşluk aldığım günden beri gözüme çarpıyor fakat herhangi bir ses yapmadığı için pek takmıyordum. Geçen 2020 çıkışlı bir Golf'e bakma fırsatı buldum ve orayı kontrol ettim, onda hiçbir boşluk bulunmuyordu :(

Benzeri çıkışlı araca sahip arkadaşlar eklediğim fotoğraftaki yere bakabilirler mi?

Ayrıca ayna üzerinde VW logosu göremiyorum, mümkünse sizinkini paylaşabilir misiniz?

IMG_0041.JPG

IMG_0044.JPG

Rus forumunda başka bir örneğini de buldum galiba. Bu boşluk neyin kafası ya?

1QAAAgPi2OA-1920.jpg

VQAAAgPi2OA-1920.jpg

Upvote 0
hocam nasıl dikkat ettiniz ona vallahi şaşırdım  :D
hocam biraz pimpirikliyim ama bunu gerçekten arayarak bulmadım :D  aynanın tozunu alırken elim çarptı, sallandığını gördüm sonra dikkat ettim vs. öyle fark ettim yani :)  

kapak sallanmasa boşlukla bir derdim yok bu arada, estetik bir boşluk :D  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@yally  şöyle bir video var, bahsettiğiniz boşluk siyah trimden kaynaklanıyor olabilir. Benim aracımda çerçeveli ayna olduğundan tespit edemedim. Siz izleyip değerlendirin. trimin yapısı ile alakalı olabilir mi?

Ön camda değişim oldumu daha önce?

Upvote 0
Arkadaşlar merhaba, o boşluk ön camın şaseye yapışma tolerans boşluğu bence. Takılmayın  derim. Ben 2013 aracıma sonradan taktım bu aynayı, bende 1 cm den fazla boşluk var. :)  Çerçevesiz aynanın keyfi bir başka doğrusu...

Upvote 0
Arkadaşlar selamlar,

Aracım 2016 Aralık çıkışlı ve çerçevesiz otomatik kararan dikiz aynasına sahip.

Parça Numarası: 3G0 857 511 AC 9B9

Ayna kapağının tavan plastiği ile birleştiği noktada yaklaşık yarım santim boşluk mevcut. Ayna kapağını elimle yukarı-aşağı gayet rahat bir şekilde oynatabiliyorum. Bu trimdeki boşluk aldığım günden beri gözüme çarpıyor fakat herhangi bir ses yapmadığı için pek takmıyordum. Geçen 2020 çıkışlı bir Golf'e bakma fırsatı buldum ve orayı kontrol ettim, onda hiçbir boşluk bulunmuyordu :(

Benzeri çıkışlı araca sahip arkadaşlar eklediğim fotoğraftaki yere bakabilirler mi?

Ayrıca ayna üzerinde VW logosu göremiyorum, mümkünse sizinkini paylaşabilir misiniz?

Ekli dosyayı görüntüle 35683

Ekli dosyayı görüntüle 35684
Hocam ses yapmadığı için pek takmıyordum demişsiniz ama o boşluk olduğu için ses yapmıyor zaten. :)

Tavandan gelen trim sabit, siyah trim ise az da olsa hareketlidir. 

Cam silikonla yapıştırıldığı için esnek, öyle olmasa bir kasiste çatlardı, cam esnek olduğu için camın üzerindeki trimin de tavandan gelen trim üzerinde hareket edebilmesine müsaade edilmesi lazım, bu sebeple var o boşluk.

Upvote 0
6 saat önce, ogzogz yazdı:

@yally  şöyle bir video var, bahsettiğiniz boşluk siyah trimden kaynaklanıyor olabilir. Benim aracımda çerçeveli ayna olduğundan tespit edemedim. Siz izleyip değerlendirin. trimin yapısı ile alakalı olabilir mi?

Hocam 2020 Golfte böyle bir boşluk yok, elimle kavrayıp aşağı yukarı zorladım milim oynama yoktu :D  Dediğinize katılıyorum minik bir esneme payı illaki vardır ama bizde resmen yarım cm boşluk var.

Upvote 0
@yallyMuhtemelen model itibariyle çerçevesiz aynaya geçiş dönemine denk gelmiş olup, olumsuz dönüşler ya da tespitler sonucu (aynayı hareket ettirme kısıtlı olabileceğinden ya da başka bi sebepten) tasarımda değişime gitmiş olabilirler. Tam bir bilgim yok.

Upvote 0
Boşluk benim aracımda da mevcuttu. Ben sıkıntılı bir durum olduğunu sanmıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam yukarıda arkadaşın paylaştığı video sanırım size ait. Aynam çerçevesiz olmasına rağmen videonuzda sağda duran ve 2017 öncesi tip dediğiniz siyah kapağa sahip. Sanırım bu olayla ilgili artık servise başvurma vakti geldi.

@yallyMuhtemelen model itibariyle çerçevesiz aynaya geçiş dönemine denk gelmiş olup, olumsuz dönüşler ya da tespitler sonucu (aynayı hareket ettirme kısıtlı olabileceğinden ya da başka bi sebepten) tasarımda değişime gitmiş olabilirler. Tam bir bilgim yok.
Aynen hocam tam geçiş dönemine denk gelmiş sanırım benim araç. Siyah aksam için servise gidip en azından doğru kapağı takmalarını isteyeceğim.

Bu arada ben bu çerçevesiz aynadan hiç memnun değilim, etrafındaki 3-4 mm'lik alanda karartma özelliği çalışmıyor. Gözünüz bir şekilde oraya denk geldiğinde arkadaki araçtan direkt rahatsız oluyorsunuz. Bu durum sanırım fazla şikayet aldı ki 7.5 daki çerçevesiz ayna daha farklı.

Upvote 0

Orayı kablo geçirmek için sökmüştüm takarken biraz kaba kuvvet gerektirdi.Gelelim sizin soruna alt taraftaki oval parçanın o parçaya oturabilmesi için işlem sırasından kaynaklı orada o boşluk olmalı fakat bazı modellerde o alttaki oval kısım 2 parça olduğundan uzun ince kısım ile sıkı sıkıya oturuyor ve boşluk yok.Sanırım sonradan mühendisler tarafından revize edilmiş. Derseniz ki araba 2019 model bundada var onada ellerinde kalanları takmışlardır🙂. Sonuç olarak herhangi bir sorun yok.

Upvote 0

Geri
Üst Alt