Gereksiz sis lambası kullananlar

Etrafta rahatsız olacak başka araç yoksa, Siz olsanız ne yapardınız? (Örnek video aşağıda)

• 1- Arkasına geçer, uzunlarımı açarım

Kullanılan: 37 36.3%
  • 2- Önüne geçer, geri sislerimi açarım

Kullanılan: 27 26.5%
  • 3- Yan yana gelip,(sanki bilerek açtığını bilmiyormuşum gibi) sis lambanızı açık unutmussunuz diye u

Kullanılan: 9 8.8%
  • 4- Aman banane der, basar giderim

Kullanılan: 38 37.3%
  • 5- Yanından geçerken kornaya basarım

Kullanılan: 7 6.9%

• Kullanılan toplam oy
    102

ogzogz

Paylaşımcı Üye

İsim
Ogz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Banane der geçer giderim, bunlarla uğraşmakla bitmez. Böylelerinin fotoğraf/video ile bildirilip ceza almalarını sağlayan bir sistem olsa güzel olurdu. Ancak o zaman bunlara çözüm bulunur. 

Şimdi karşı tarafı dinlemeden yorum/hakaret vs tarzı yapmak istemiyorum, bir ihtimal "belki" yanlışlıkla açmıştır, ya nasıl kapanacağını bilmiyordur, veya farkında değildir diyerek söylememek için bahane arıyorum. Fakat bazı " ilerizekalı dahiler" sırf dikkat çekmek için açıyorlar. 

Videoda o aracın arkasından giden ben olsaydım, ilk fırsatta rotamı değiştirirdim. Böyleleriyle ağız dalaşına girmek, tartışmak çözüm getirmez.

Ankette yazdığınız seçeneklerden birini yapmak, onunla aynı şeyi yapmış gibi olur. Uyarmak dışında olan seçenek hariç. 

Bu konunun tek çözümü eğitim., sonrasında da cezaların caydırıcı düzeyde olması., ceza yiyen vatandaş daha cezayı yiyeli 10sn. olmuş., erken ödersen indirimli ödersin diyererek az olan caydırıcılığı bilee ortadan kaldırıyorsun., bitti mi bitmedi ceza aracı satana kadar ödememe özgürlüğü olduğu sürece... düzelmesi zor..

@Recep Gül kimin yanlışlıkla açtığı az çok anlaşılır. Seçenekler arasında dördüncüsü uygun gibi. 

Maalesef istesek de istemesek de karşılaştığımız bir durum ve gözlemlediğim kadarıyla bu tepkilerin hepsi insanların seçenekleri arasında var.

delikanlı olan misillleme yapar / uyarır / misliyle karşılık verir .  

delikanlı olmayıp aklı olan yanından ses etmeden   usulce basar geçer gider .

amannn burası TR ?  

adaletin mertçe / ahlaklıca dağıtılacağı ahirete kadar bekleyin derim . 

@Savatage aslında olması gereken azıcık empati..

Gecen sene kapali otoparka giriyorum bir tane akli evvel uzunlar+sis farlari acmis, kapali otopark zaten karanlik, sinirlendim, actim cami, "kapat lan o isiklari!!! "dedim

cevap: abi ben suriyeli, anlamiyorum

anlattim...

egitim tabiki önemli, cezalarda önemli ama cezalari uygulayamadigin sürece devletin otoritesi sarsilir, kanunlar yeterli ama uygulanmiyor

ters yönden arac geliyor, arkamda polis var, hee dedim simdi görürsün!!! polis bakti gecti, umrunda bile olmadi...

yani konu sadece sis farlari degil, cok daha yol almamiz lazim bizim

Eğer ki soru "Arkanızdan daha 100mt den saniyede 5 defa selektör atarak gelen birisine ne yaparsınız" olsaydı, 

Cevaplarda da "Yol verir sonra arkasına yapışıp EMPATİ uyguladım" seçeneği olsaydı, 

İşte benim sorum ve cevabım derdim. 

Yazarken bile o anı canlandırdım, tüylerim diken diken! 

Bu konuda ise cevabım, 4 numaralı seçenek. 

@tiesay bunu ayrı bi anket yapalım, hatta halojen far ampülünü sonradan led ampulle (böyle kör edeninden ile) değiştiren ve buna ek sisleri de beyaz yapmışından, utanmasa yan camdan el feneri.. yok yok projektör ile de ışık tutacak olana da ne yapılır onu da yapalım.

Ehliyet alırken bence ders olarak verilmeli sislerin gereksiz açılmayacağı, daha çok aydınlatsın diye karşıdakini kör edecek led ampül takılmayacağı anlatılmalı, simülasyon odaları hazırlatılıp bu işkenceye maruz bırakılmalı herkes, ben o kadar sinirleniyorum ki ondan böyle döküldü kelimeler :)  Uzun lafın kısası eğitimden geçmeliyiz millet olarak okulda, ehliyet kursunda veya sonrasında zira yazılan cezalar da kesmiyor bu arkadaşları.

İstisna bir araç var ? 

gün gelir bir gün aynadan baktığınızda bir  mk 8  ön sisler (dü beş ler) + arka sisler + uzunlar bayram yeri gibi  seri sellektörleri çakarak  geliyor .  

hiç sorun değil ,  hemen sağa  hatta emniyet şeridine kadar kaçıp yol verin geçsin 

yeter ki AĞLAMASIN ..   

Geri
Üst Alt