Arka klima yön çubuğu

Muhammed12

Üye
İsim
Muhammed
Arkadaşlar arka koltuk klimasının yön tuşu yerinden çıkmış. İki parçadan oluşuyor. İkiside elimde hiç bir şekilde oturmuyor. Bu durumu en sorunsuz şekilde nasıl çözebilirim. Bilgisi olan varsa duymak isterim.

@ogzogz komple parça değişecek diyor 700 tl fiyat çıktı. Ama çubuk kırılmamış bile çıkmış sadece. 

Upvote 0
Forumda konusu olacak. Arama yaparsanız bulursunuz. İki parçada elinizde ise yetkili servise gerek yok. Arka havalandırma menfezini sökeceksiniz. Arka taraftaki ve ön taraftaki parçayı menfezde birleştireceksiniz. Durmuyor ise japon ile yapıştırın. ama dikkatli yapıştırın sadece iki parçayı. O parçaları menfeze yapıştırırsanız sağa sola hareket etmez.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Aynı problem bence mevcut. Çok uğraştım sökmeden takmak için fakat hiçbi şekilde olmuyor. Öyle bi kilit sistemi yapmışlarki o iki parça için... avucundayken bile zor sök tak yapıyorsun klima menfezinde yapmak çok zor :D   :D  

Upvote 0
@Muhammed12 Bende de aynı sıkıntı var, üşengeçlikten el atamıyorum.  @tgun89 Taygun hocam ön kanal için güzel bir paylaşım yapmış, bu da arka kanal için forumdan faydalı bir paylaşım:

Upvote 0
Aynı sorun bende de oldu garantiden ücretsiz değişildi. Parçayı söküp kendiniz tamir edip sonra sıcak silikon ile yine yapıştırabilirsiniz. Youtube üzerinde yabancı kaynak videolar mevcut.

Ali Express'de parça komple 80 TL idi 5-6 ay önce, oradan da alabilirsiniz.

https://tr.aliexpress.com/item/33043004024.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6f4ef92bgndlay&algo_pvid=d1f18edd-234b-46b9-b732-cb4e804b1df6&algo_expid=d1f18edd-234b-46b9-b732-cb4e804b1df6-4&btsid=0ab6f81e15949409867872604e68fc&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Arka menfezi söktüm malesef ızgaralı kısıma ulaşabilmem için sök tak gibi bir yer yok. Kaynama bişey yapmışlar kırılır yapıştırılır onada çekindim karışmadım. Anlaşılan öyle kalacak gibi. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt