Araç Konforunu Arttırma Konusunda Tavsiyeleriniz

emre85

Yeni Üye
İsim
Emre
Merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce 2019 model 1.5 tsi golf 7 araç aldım. Bir konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Daha önceki aracım 2014 model Kia ceed'e göre benim için muhteşem bir değişim oldu fakat beklentilerden midir bilemiyorum konfor noktasında daha bariz bir fark olur diye düşünüyordum. Aracın önceki sahibi 18 inç jantlar taktırmış ve söylediğine göre ön-arka yükseklik eşitliğini sağlamak için arka tarafta yayları 4cm kadar alçaltmış. Lastikler Pirelli p zero.  

Şimdi 18 inç jantlar malum konforu etkileyen en önemli etken ama görünüş olarakta hoşuma gidiyor. Ama araç biraz daha yüksek olsa İstanbul yol şartlarına daha uygun olurdu gibi geliyor. Şu durumda görünüşü çok bozmayacak şekilde konforu arttırmak için en az maliyetle ne yapabilirim. Yeni yaylar alsam işe yarar mı? Veya hangi yayları almam lazım?  Hiç anlamadığım bir konu olduğu için sizden önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Merhabalar, 

Aracınız sanıyorum comfortline donanım olup önceki sahibi 18 jant ve üzerine yay presleme işlemleri yapmış. 

Aracı en konforlu haline getirmek için orijinale uygun 16' hita jant ve yeni yay şart. 

Diyorsanız ki 18 jantta kalacağım, bu durumda forumda yeni bir konu olan leon FR yaylarının eibach yaylara oranla hem yeterli düşmeyi sağlayıp hem de konforu iyileştirdiği bahsediliyor. 

Forumda gerekli aramaları yaparak konuya ulaşabilirsiniz. 

• Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0
[mention=17078]tiesay[/mention] Araç highline donanım. Öneriniz için teşekkür ederim. Konuyu inceleyeceğim.
Mubea yay. Şiddetle tavsiyem. Biraz pahalı ama orjinal konfor [emoji106]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
Merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce 2019 model 1.5 tsi golf 7 araç aldım. Bir konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Daha önceki aracım 2014 model Kia ceed'e göre benim için muhteşem bir değişim oldu fakat beklentilerden midir bilemiyorum konfor noktasında daha bariz bir fark olur diye düşünüyordum. Aracın önceki sahibi 18 inç jantlar taktırmış ve söylediğine göre ön-arka yükseklik eşitliğini sağlamak için arka tarafta yayları 4cm kadar alçaltmış. Lastikler Pirelli p zero.  

Şimdi 18 inç jantlar malum konforu etkileyen en önemli etken ama görünüş olarakta hoşuma gidiyor. Ama araç biraz daha yüksek olsa İstanbul yol şartlarına daha uygun olurdu gibi geliyor. Şu durumda görünüşü çok bozmayacak şekilde konforu arttırmak için en az maliyetle ne yapabilirim. Yeni yaylar alsam işe yarar mı? Veya hangi yayları almam lazım?  Hiç anlamadığım bir konu olduğu için sizden önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.
Orjinal yay alıp, 17” highline janta geri dönüş yaparsanız tüm sıkıntılarınız çözülecektir.. Pirelli/Brigestone konfor anlamında en vasat lastiklerdir.!!

• Beğen
Upvote 0
@forzaGilles aslında en mantıklısı bu şekilde olması ama orjinal jantları satılmış. Tekrar jant ve lastik almaya kalksam bayağı masraf olacak. 

Upvote 0
@forzaGilles aslında en mantıklısı bu şekilde olması ama orjinal jantları satılmış. Tekrar jant ve lastik almaya kalksam bayağı masraf olacak. 
Öyle düşünmeyin sonuçta sizin 18” jantlar, lastikler ve yaylar da para edicek.. Orjinal hariç yapacağınız hiç bir uygulama konforu artırmayacaktır, ya hiç bulaşmayın böyle kullanın yada orjinal ekipmana geri dönün derim.. diğer alternatifler boşuna zaman ve para kaybı olur..,

ayrıca yukarda bir arkadaş orjinal mubea yay önermiş, mubea yay aracın standart ekipmanı değildir., mubea yay spor yay demek.!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Jant lastik olarak ilana koyarsınız, lastiklerin durumu iyiyse 3-3.5 bin tl felan eder aracın üzerindeki 18 replika pretoria jantlar. Tam piyasasını bilmiyorum. Maksimum 5 bin km civarı kullanılmış dijon jant lastik ise yine 3200-3500 tl civarında bulunur. Yani yay dışında jant lastikleriniz kafa kafaya gider gibi duruyor. Burada masraf yapmak istemiyorsanız yapacağınız şey 18 jant lastiğinizi değerinde satmaya çalışıp alacağınız Dijon'u da acele etmeden temiz bulmaya çalışmak. 5 bin km'de çıkma Dijon jant lastik 3200 lira civarına denk gelebildiği gibi 30 bin km dijon jant lastiğe 3500 lira yazanlar da çokça var. 

• Beğen
Upvote 0
@AhmetCakmak lastikler daha çok yeni. 2 bin km olmamıştır. Uygun fiyata sıfır olarak orjinal jantları nereden alabilirim acaba. İstanbul’da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

Upvote 0
@AhmetCakmak lastikler daha çok yeni. 2 bin km olmamıştır. Uygun fiyata sıfır olarak orjinal jantları nereden alabilirim acaba. İstanbul’da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?
Hocam 2 bin km bile olmaması çok iyi, güzelce jantı da temizleyip ilana koyarsınız sarı sitede felan. Satarsınız piyasa değerinden. Alacağınız orjinal jant lastiği de aynı şekilde forumumuzdan veya sarı siteden vs araştırıp denk gelince alırsınız acele etmeden. 18 janta geçmek için sıfıra yakın dijon satanlar denk geliyor bazen. Jant lastik satan yerlerde pahalı oluyor genelde, şahıstan olursa daha iyi olur. Alırken dikkat edin tabiki lastiğin durumuna vs.

Upvote 0

Sıfır almanıza hiç gerek yok., temiz highline jantı piyasada çok var..

Upvote 0

Geri
Üst Alt