Golf’e Seat leon fr yayi takmak

@Balistique fr yayı dizel manuel golfte yine aynı düşüklüğü ve konforu sağlar mı öyleyse doğru mu anladım? fr yayı da golf r line da olduğu gibi spor yay mı bilgim yok merak ettim.

ya da aklıma şu geldi mevcut yeni dizel fr leon yaylarını golf dizele taksak nasıl olur? fr yayı spor yay ise daha uyumlu olur sanırım?

özetle fr yayı ve bizim standart yayımız arasındaki fark tam olarak nedir? 

@Yehanoha Arkadaşlar benzinli Fr lar spor suspansiyonla gelir yayları normal yaylara göre kısa ve incedir bu nedenle takılacak araçta düşüş sağlar. Dizel Leon Fr lar spor suspansiyonsuz geliyor. Donanım ve paket olarak Fr lar ama süspansiyonları standart. 

2013 sonrası benzinli Fr yayı takilmasi gerekiyor. 

Ekli dosyayı görüntüle 34110

Ben ve @GkM_2015 1.4 TSI bağımsız süspansiyonlu araca torsiyon Fr yayı taktik. Uyum konusunda sikinti yok.

Yukarıdaki fotoda soldaki Fr yay sağdaki ise standart süspansiyonlu golf 7 benzinli yayı var.

Dizeldede aynı düşüklük ve konforu sağlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Balistique çok teşekkürler peki sizce bu yay bizim golf rlineda gelen 1.5cm yaylarla aynı mı yoksa tamamen (düşüklük olarak da) farklı bir yay mı?

@GkM_2015 hayırlı olsun. Tam düşündüğüm oranda düşmüş araç şahane duruyor maşallah :) bu çok değerli bilgi ve tecrübe paylaşımı için de @Balistique çok çok teşekkürler :)

Merhabalar..

Bir soru da ben sorayım müsaadenizle..

Leon FR yayı, 1.2 TSI 110 HP Golf'e takarsak ne olur?

Mubea konusunda sorun olmayacağı ile ilgili bir şeyler okudum ama bana özellikle ön taraf biraz daha havada kalır gibi geliyor..

Cok güzel olmuş hocam. Güle güle kullanın. Gozume birsey takildi da sol kapiniz acaba boyali mi?

@ZaGani evet bayideyken sifir alindiginda surtulmus boyanmis.

Benzinli FR yay kodları nedir? Fotoğraftaki yaylar dizel mi acaba?

F680E609-1A2D-4373-A26E-CF5869D4AAB0.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@GkM_2015 o yüzden sordum hocam. Yay kodlarını biliyor musunuz? Fotoğraftakiler FR paket olmayan yaylar mı acaba diye 

@GkM_2015 o yüzden sordum hocam. Yay kodlarını biliyor musunuz? Fotoğraftakiler FR paket olmayan yaylar mı acaba diye 
Dizel Fr var. 2019 sonrası geldiler ama dizel Fr sadece donanım ve bodykit olarak Fr.

Süspansiyon sistemi standart dizel.

Alınacak yay benzinli Fr yayı olmalı.

Geri
Üst Alt