2018 ile 2019 comfortline golf arasındaki farklar

cemoli_52

Üye
İsim
Cem
arkadaşlar nasipse 2. el 1.0 ecotsi golf almayi dusuyorum.2018 veya 2019 model almak istiyorum.acaba her 2 yıl model araçlarda sürüş comfort ve ışık paketi mevcut mu?park sensörü hız sabitleyici v.b. özellikler standart mı?golf 7.5 olduktan sonra 7 den farklı olarak hangi özellikler standart hale geldi yardımcı olabilir misiniz?

2018 modellerde ön arka park sensörü standarttır. 2019 model yılı itibariyle ışık ve sürüş paketleri standart oldu Comfortline'da. Normalde Highline üzerinde standart gelen cihazlar da 2019 model yılı itibariyle Comfortline'larda da standart olarak geldi. 

Normalde Golf 7.5 Comfortline araçlarda standart gelen cihaz:

image.png

2019 model yılı itibariyle Comfortline'larda standart olarak gelen Highline cihaz:

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@cemoli_52 Bu arada bir ekleme yaptım. Yanlış hatırlamıyorsam 2017 model itibariyle de ön arka park sensörü standarttır Golf 7 comfortline da dahil olmak üzere. Kısacası 2019 model almanız Highline ekran vs vs olması nedeniyle avantajlı olacaktır eğer arada çok fark yok ise.

Motor adı ise Golf'lerde tsi, Leon'da ise ecotsi olarak geçmektedir.

2017 model comfort sahibiyim. On koltuk alti cekmece mevcut ama ekran highline ekrani degil. Ayrica hiz sabitleme ve otomatik far ve yagmur yok.

@reaper0690 2018 veya 2019 da hız sabitleme otomatik far ve yağmur sensörü mevcut ama değil mi arkadaşlar

@reaper0690 2018 veya 2019 da hız sabitleme otomatik far ve yağmur sensörü mevcut ama değil mi arkadaşlar
2018 lerin bazılarında hız sabitleme yok

Örnek 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-boyasiz-ilk-sahibinden-837294590/detay

2. Fotoğrafta direksiyonu yaklaştırın sol taraf tuşlardan belli.

Örnek 2

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2018-golf-27-binde-hatasiz-sifirdan-farksiz-yeni-nesil-110-hp-837265075/detay

17. Fotoda direksiyon

Örnek 3

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-servis-bakimli-hatasiz-840189184/detay

Far sensörü hız sabitleme yok

highline ekranını 2019 ve devamında comfortline'da standart hale getirdilerse ellerinde çok fazla var demektir. yakında golf 8 de sahaya çıktığında bunların servis fiyatı bizim için alınabilir düzeye iner mi acaba? 

highline ekranını 2019 ve devamında comfortline'da standart hale getirdilerse ellerinde çok fazla var demektir. yakında golf 8 de sahaya çıktığında bunların servis fiyatı bizim için alınabilir düzeye iner mi acaba? 
Kişisel düşüncem: sanmıyorum.

Sıfır araç alırken opsiyon olarak eklemekten daha maliyetli bile olabiliyor kimi zaman bu durum..

yani o zaman araç bakarken opsiyonel donanımlı araçları incelemek gerekiyo.2019 comfortline da artik vw cimriliği bırakıp en azindan belli özellikleri standart hale getirmistir diye dusunuyordum ama hala paketli mi değil mi araştırmaya devam🤔

Yukarıda yazdığım gibi 2019'dan itibaren mevcut hocam. 2018'de ekstra opsiyonlu alınmadığı sürece hız sabitleyici, oto far yağmur sensörü vs. mevcut değil. Ön arka park sensörü mevcut 2018'lerde.

2018 modellerde ön arka park sensörü standarttır. 2019 model yılı itibariyle ışık ve sürüş paketleri standart oldu Comfortline'da. Normalde Highline üzerinde standart gelen cihazlar da 2019 model yılı itibariyle Comfortline'larda da standart olarak geldi. 

Normalde Golf 7.5 Comfortline araçlarda standart gelen cihaz:

Ekli dosyayı görüntüle 35593

2019 model yılı itibariyle Comfortline'larda standart olarak gelen Highline cihaz:

Ekli dosyayı görüntüle 35594
2019 da iki ekran da vardı hocam Comfortline araçlarda. En azından Temmuz ayında öyle olduğunu biliyorum.

2019 da iki ekran da vardı hocam Comfortline araçlarda. En azından Temmuz ayında öyle olduğunu biliyorum.
Evet hocam 2019'da normal ekranlı gelenler de varmış, şimdi siz söyleyince 1.5 tsi bakınca gördüm. Emin olmak için ilk başta 5-6 tane 1.0 tsi ve 1.6 tdi bakmıştım ve normal ekranlı yoktu. İşin özeti, fotoğraflardan bakarak araçları ona göre değerlendirmek gerekiyor. Arabadaki opsiyonları bilmeyip ilanda belirtmeyenler olduğu gibi arabada olmayan şeyi ilana yazanlar da var. Bilinçli tüketici olmak şart bu piyasada.

Evet hocam 2019'da normal ekranlı gelenler de varmış, şimdi siz söyleyince 1.5 tsi bakınca gördüm. Emin olmak için ilk başta 5-6 tane 1.0 tsi ve 1.6 tdi bakmıştım ve normal ekranlı yoktu. İşin özeti, fotoğraflardan bakarak araçları ona göre değerlendirmek gerekiyor. Arabadaki opsiyonları bilmeyip ilanda belirtmeyenler olduğu gibi arabada olmayan şeyi ilana yazanlar da var. Bilinçli tüketici olmak şart bu piyasada.
Aynen öyle hocam, hiçbir ilan açıklamasına güvenmemek lazım. Araştırmak, kıyaslamak lazım. Bakmaya gidilecekse de bilerek gitmek lazım.

Standart arabaya özel sipariş yazan mı dersin, olmayan özelliklerden liste oluşturan mı dersin, hepsi mevcut sarı sitede...

Bunun yanında comfortline aracını midline plus diye satan da var. Forumdan biriydi galiba, sahibinden midline plus diye aldım comfortline mış diyordu. :)

Geri
Üst Alt