Dsg'nin kararsız geçişleri nasıl mı düzelir?

ogzogz

Paylaşımcı Üye

İsim
Ogz
Bu şekilde dsg geçişleri düzeliyor sanırım :)  Adam adaptasyon yapıyor heralde.

(Sakın denemeyi bile hayal etmeyiniz!)

46 dakika önce, ogzogz yazdı:

Bu şekilde dsg geçişleri düzeliyor sanırım :)  Adam adaptasyon yapıyor heralde.

DSG'nin içinden geçti. Adamlarda acıma duygusu yok ki

Zaten bu şanzımanı ben anlamıyorum.

Şirket aracı olarak sahipsiz eşek niyetine kullanılanlarda 60000km olur ne kavrama biter, ne mikroswitch arızası verir ne de mekatronik bozulur...

Burda da INSAN gibi kullanan adamın elinde kalır. 

Belki de doğru olanı bu vatandaş yapıyor.. 

@tiesay aslinda cok nazik kullanmakta kararsiz durumlarin daha cok oluşmasına neden oluyor sanki.

Eski Peugeot aracimda tek kavrama yarin otomatik di, nazik kullanirdim bisey olmasin aman diye, geçişler ozellikle.1-2 geçişi kötüydü, o aracta kullanima gore degistirirdi vites tepkilerini, self adaptation gibi bisi vardı yani. Sonra bi arkadas yaw bassana gaza alet napicani bilemiyo arada dedi, biraz daha seri kullandi bikac gun, hakkaten geçişler toparlandi baya, ao ra bende oyle yumurta var gibi kullanmaktan vazgecince baya kendine gelmisti alet.

Aalinda normal kullanim kosullari icin tasarlaniyor aletler, bizim nazik kullanmamakiz yarardan cok zarar getiriyor olabilir.

Valla ben bozulmasın diye gaza basamıyorum 😀@CemK bir kaç gün basayım bakalım kendine gelecek mi? hocam. 

@CemK Tek kavrama yarı otomatik, hele ki 1 den 2 ye atarken hacı yatmaz gibi... İyi sabır vardır sizde hocam. 

Mantık doğru olabilir pek tabi, en kötü karar kararsızlıktan iyidir. 

@tiesay benim bi hoca arkadaşta easytronic vardı dedim bu dünyanın en dandik şanzımanı dedim nasıl katlanıyorsun . Yok ya çok sallanmıyor dedi manuele alıyorum vites değiştirmeden önce gazdan ayağımı çekip değiştirdikten sonra tekrar gaza basıyorum çok sarsıntısız geçiyor dedi, arabanın içinde kahkaha atmıştım. Dedim o zaman niye manuele binmiyorsun kendi değiştirmedikten sonra anlamı ne dedim sonra hoca değiştirmiş arabayı :)

@agacmalzeme

Easytronic, Dualogic, i-shift, Multimode, ETG... 

Allah korusun diyorum. 

Şu da bir gerçek lakin:

Bunlar tek kavrama olduğundan masrafları düşük. Bir de DSG de dur kalk trafikte manuele alıyoruz, sizin arkadaşın hesabı. Allah tan kulakçıklar var da vites topuzuyla uğraşmıyoruz :)

@tiesay benim bi hoca arkadaşta easytronic vardı dedim bu dünyanın en dandik şanzımanı dedim nasıl katlanıyorsun . Yok ya çok sallanmıyor dedi manuele alıyorum vites değiştirmeden önce gazdan ayağımı çekip değiştirdikten sonra tekrar gaza basıyorum çok sarsıntısız geçiyor dedi, arabanın içinde kahkaha atmıştım. Dedim o zaman niye manuele binmiyorsun kendi değiştirmedikten sonra anlamı ne dedim sonra hoca değiştirmiş arabayı :)
Son easytronic bükücü @agacmalzeme :)

Sanki benim aracıma yapıyormuş gibi içim gitti. Sayamayacağı kadar çok parası olunca tabii.

bir şey olursa nasıl olsa en kötü 2 senede tekrar sıfırdan alabilirim düşüncesinde bence. (asgari ücret/araba fiyatı oranına göre).

biz aracımızı kılı kırk yararak kullanalım herifin yaptığına bak boşa dememişler sakınan göze çöp batar diye 

Geri
Üst Alt