Acil fren sistemi ve manevra freni

Tanju1616

Üye
İsim
Tanju
Merhaba arkadaşlar, aracım 2017 golf comfort 1.0 TSİ manuel. Aracıma Acil fren sistemi ve manevra freni yaptırmak istiyorum.Daha  önce yaptıran ve bu konuda bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. Bursa ve çevre iller önerebileceğiniz bir yer var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

@CemK ustad yapmıştı

Belki bende düşünüyorum ama sadece düşünüyorum

Acil fren (çarpışma önleme) sistemi tampon altındaki ızgaranın ortasında bir radar sayesinde,

Manevra park freni ise park sensörleri sayesinde 

Çalışıyor diye biliyorum doğru mudur ?

Park ve manevra icin bunlar gerekiyor

Daha doğru bilgiyi cemk ustad verebilir kendisi yapmisti

Sepette tutuyorum markette kasaya gelince bazi ürünleri bırakırız ya aynı şekilde tutuyorum sepette

12cf95d30eb1d7c9eaa32ffb10ebf682.jpg

@Tanju1616 manevra frenleme icin Bülent Hocam'in gösterdiği parçalar lazım. Degisimleri oldukça kolay, sonra uygun kodlama ile çalışır. 2014 sonu ve sonrasi araclarda calismasi lazim, benim arac 2014 12.Ay ve çalıştı, ancak 2014 9.Ay bi arkadasimin arabasinda çalıştırmadik, benim aractada kodlama ugrastirdi biraz calismasi icin ama çalıştırdık sonunda.

Acil fren sistemi yada on bolge asistanı (Front Assist) ise ACC ile birlikte geliyor. Kast ettiginiz oysa onuda yaptım nilgi verebilirim. Hatta benim yaptigim setin aynisindan bir tane set fazla almistim, forumda satiliklar arasinda var, dusunurseniz bu sekilde ucuza da gelir size.

@CemK bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.aracım manuel olduğu için Acc verimli olmayacaktır o nedenle sadece front assist istiyorum .

@Tanju1616 tabii tercih sizin, sadece tus takimi degisme kismini yapmaniz gerekmez sanirim front assist yaparsaniz, gerisi aynen yapılacak. Manuel'de de Acc yaptiran arkadaslar var forumda, sanirim uzun yolda kullanimi anlamli oluyordur.

@CemK Cem abi selam. ACC için bülent hocamın görseldeki hız sensörlerini değiştirmiştim. Alt görseldeki modül PLA mı oluyor? Ben Set olarak 2.0 aldım ama henüz montaj yapmadım.

Bildiğim kadarıyla da modülün de 3.0 olması gerekiyor manevra frenleme için yanlışım varsa düzeltirsen sevinirim.

@onurmat Aynen Onur kodlamalardan hatırladigim Pla 3.0 Park Modülü taktim ben. Ama Bu modul steering assist olmayan Pla 3.0 Modul.

@Tanju1616 manevra frenleme icin Bülent Hocam'in gösterdiği parçalar lazım. Degisimleri oldukça kolay, sonra uygun kodlama ile çalışır. 2014 sonu ve sonrasi araclarda calismasi lazim, benim arac 2014 12.Ay ve çalıştı, ancak 2014 9.Ay bi arkadasimin arabasinda çalıştırmadik, benim aractada kodlama ugrastirdi biraz calismasi icin ama çalıştırdık sonunda.

Acil fren sistemi yada on bolge asistanı (Front Assist) ise ACC ile birlikte geliyor. Kast ettiginiz oysa onuda yaptım nilgi verebilirim. Hatta benim yaptigim setin aynisindan bir tane set fazla almistim, forumda satiliklar arasinda var, dusunurseniz bu sekilde ucuza da gelir size.
@CemK

kodlama vcds ile mi odis ile mi oluyor hocam yani alsak bu iki parçayı kendimiz takıp kodlayabilir miyiz?

yoksa odis ile tanıtılması mı gerekli?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt