Benim Ateca

yusuf

Yönetici
İsim
Yusuf
Golf R sonrası zaman kaybetmeden araç aldım ve bu seat ateca oldu. 

Bu konuda bu araca yaptığım uygulamalar ve onunla geçirdiğim güzel zamanlar olacak. 

İlk olarak torpido ve kapı cepleri kadife kapladım. Sonrasında hız sabitleyici kolu değişip acc aktif ettim. Sonrasında lumar atr 2 numara film yapıldı. Kaput ve çamurluklar şeffaf kaplandı. Bugün de ilk uzun yolumu yaptım ve araç ile Trabzona geldim. 

Araç uzun yolda 5 kişi bagaj dolu 7.0 ortalama ile geldi. (Golf R 6.8 ile gelmişti ilginç şekilde)

Şehir içinde R a göre çok daha tutumlu. 

3C723EAB-11E7-4183-8218-7DF7EEFE1FC8.jpeg01F5FD9F-5693-4B3A-B3F1-78CC497CCE51.jpeg4544F479-6B2E-412B-89C4-3E99550994F3.jpeg01F5FD9F-5693-4B3A-B3F1-78CC497CCE51.jpeg301179DC-DAC4-4BB7-A507-0472AF716DB8.jpegE9C78658-D0B9-4CDA-B142-DA28B058636E.jpeg

İlk etapta yapmayı planladığım şeyler:

1. Elektrikli bagaj ve kaput amortisör

2. Pla 3.0

3. Seat sound

4. Ön cam değişimi ve Şerit takip

5. Kör nokta ve çevre görüş

6. hafızalı elektrikli ısıtmalı ön koltuklar. ( Superb koltukları evde)

7. Lastik basınç izleme
8. Kablosuz şarj

Güle güle kullanın hocam. Zevkle olsun bütün retrofitler.

Hayirli olsun bende cocukla beraber golfun yerine ciddi ciddi dusunmeye basladim

Golf R sonrası zaman kaybetmeden araç aldım ve bu seat ateca oldu. 

Bu konuda bu araca yaptığım uygulamalar ve onunla geçirdiğim güzel zamanlar olacak. 

İlk olarak torpido ve kapı cepleri kadife kapladım. Sonrasında hız sabitleyici kolu değişip acc aktif ettim. Sonrasında lumar atr 2 numara film yapıldı. Kaput ve çamurluklar şeffaf kaplandı. Bugün de ilk uzun yolumu yaptım ve araç ile Trabzona geldim. 

Araç uzun yolda 5 kişi bagaj dolu 7.0 ortalama ile geldi. (Golf R 6.8 ile gelmişti ilginç şekilde)

Şehir içinde R a göre çok daha tutumlu. 

Ekli dosyayı görüntüle 35475Ekli dosyayı görüntüle 35476Ekli dosyayı görüntüle 35477Ekli dosyayı görüntüle 35476Ekli dosyayı görüntüle 35478Ekli dosyayı görüntüle 35479
Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin, rengi çok hoş maşallah.

Planladığınız retrofitler ile çok daha keyifli bir hale geleceği aşikar.

Önceki aracınız ile değil de standart bir Golf ile kıyaslarsanız yol tutuşu hakkında neler söyleyebilirsiniz bize? 

@frknyldrm hocam yol tutuş yeterli diyebilirim. Şu An için. Virajlarda aşırı bir yatma yok. Zamanla daha güzel yorum yapabilirim. Gidiş olarak 180e kadar bastım rodaj dikkat ederek. Hissiyat güzel. Direksiyon çok yumuşak geldi uzun yolda onu sert de kullanmak durumunda kaldım hep :)

@yusuf hocam, meraktan soruyorum. Pla gerekli mi? Kaç kez kullandınız? Birde şerit takip için sıfır aracın ön camını değiştirmeye değer mi?

hocam aracınız hayırlı olsun. torpido ve kapı ceplerini kadife uygulamanız bence çok güzel olmuş. sıfır aracın ön camını bir sürü riske rağmen değiştirmek konusunda emin misiniz? ben olsam gerçekten kıyamazdım.

Geçen sene bu zamanlar yakın arkadaşım dizel otomatik full paketini 184 bine almıştı... iki gün önce 264 bine sattı... Gerçekten sınıfının en iyilerinden.  Güle güle kullanmanız dileğiyle 

@yusuf İlk 5000km sonrası yakıt düşecek hocam,tecrübe ile sabit.

Biraz da ayağınız 2 silindir modu ve serbest modlara alıştı mı, onlarında yakıta katkısı olacaktır. 

Tek husus suv olması nedenli rüzgar direnci golf den yüksek olacaktır mutlaka.

Hayırlı uğurlu olsun.

Ailenizle birlikte kazasız belasız binmek nasip olsun İnşallah.

Maşallah satıp almak konusunda hızlı olduğunuz gibi, tam gaz retrofitlere de hız kesmeden başlamışsınız.

Herşey gönlünüzce olsun yeni aracınızla 🙏 

Geri
Üst Alt