Start stop devreden çıkmıyor

ZaGani

Katılımcı Üye

İsim
oguz
Arkadaşlar merhaba, 2016 golf 7 aracim start stop devredeyken direksiyonu ne kadar buksem de araç çalışmıyor. Anca freni birakinca ya da gaza basinca arac calisiyor. 2015 golfumde direksiyonu bukunce arac calisiyordu. Acaba bu bir sorun mu? Sizlerde durum nedir?

2014 model benim direksiyonu zorlasamda calismiyor

Normal şartlarda start stop calisiyor

2014 model benim direksiyonu zorlasamda calismiyor

Normal şartlarda start stop calisiyor
Hocam benim 2015 golf highline direksiyonu az zorlayınca calisiyor. Fakat 2016 comfort golfum direksiyonu ne kadar zorlasam da çalışmıyor. Kafam karisti arac mi bozuk acaba? 😃

Mk7.5 comfortlarda da direksiyondan aktif olur mu. Bi arkadaş benim araçta görünce direksiyondan olmuyor bende demişti. Sanırım onun da 7.5ti.

Bence yazilimsal hallolur ustunde dusunmek lazim ama oyle kodlama ile falan olmaz, bazi destekleyen kontrol modulu olabilir.

Benim Leonda direksiyon yumusacik kaliyor stop ettiginde ve serce parmagimla cebirsem calisiyor 

Benim 2015 midline golfümde debriyaja basınca çalışıyor. Direksiyon sert hiç hareket ettiremiyorum.

Bende de direksiyonu oynatınca, frene sert basınca ve debriyaja basınca devreden çıkıyor. 

@ZaGani kullandığınız araçlar manuel mi dsg mi?

Bir de auto hold devrede mi eğer değil ise devredeyken deneyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Moderatör tarafında düzenlendi:
2013 Golf 7 direksiyon çevrilmiyor

2018 Golf 7.5 direksiyonu çevrince start stop devreye giriyor.

Bende de durum böyle.

Dipnot: 2018 in direksiyonu çok yumuşak dönüyor bu arada...

hidrolik direksiyon - elektirikli direksiyon farkı var mı bilmiyorum 2 araç arasında

@ZaGani bende de 2016 manuel golf var. Sadece debriyaja basınca çalışıyor.  Direksiyonu oynatınca çalıştığını ilk defa duyuyorum. Sanırım dsg ve manuelde durum farklı. 

2013 manuel debriyaja basınca çalışıyor direksiyon taş kesiliyor zaten

Benim aracım 2016 dsg comfort golf 7. Autohold acik da olsa çalışmıyor. Bnce highline araçların çalışıyor. 2015 dsg highline golf 7 çalışıyor çünkü.

Geri
Üst Alt