Yetkili vs Özel Servis hangisini tercih etmeliyim?

@ycetin hayırlı olsun bakımınız.. ama ben %25 zubizu indirimini goremedim bitti mi yoksa ?

@Ümit Akkaya Hocam zubizu indirim faturada toplam iskonto tutarı olarak mı yer alıyor mu bilmiyorum? Ayrıca araç 4 yaşında olması sebebiyle indirim oranı %10 ki zaten en büyük kalem olan motor yağıda buna dahil edilmiyor maalesef.

image.png

@ycetin Evimizin ikinci aracı olan 2015 Model 53.000 Km. deki Tiguan aracımı bende geçen hafta yetkili servise götürdüm yıldan dolayı bakımı geldiği için 2350 TL gibi bir rakam çıkardılar. Bende özel serviste bütün parçaları orjinal kullanarak 900 TL ye yaptırdım. İyi niyet garantisi diye birşey kalmadı diye biliyorum ama takdir tabiki sizin ordaka akılalmaz fiyatlar var..

@ycetin Aracın geçmişi sürekli yetkili serviste olmasından dolayı, bunu devam ettirmeniz avantajınız olacaktır. İyi niyet garantisini bozmamanızı öneririm, ilerde parça değiştirmek zorunda kalırsanız ciddi indirimler yapılıyor. 

Düzeltme: zaten yetkili serviste yaptırmışsınız, hayırlı olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ycetin Aracın geçmişi sürekli yetkili serviste olmasından dolayı, bunu devam ettirmeniz avantajınız olacaktır. İyi niyet garantisini bozmamanızı öneririm, ilerde parça değiştirmek zorunda kalırsanız ciddi indirimler yapılıyor. 

Düzeltme: zaten yetkili serviste yaptırmışsınız, hayırlı olsun.
Yeni benzin deposunu değiltirmiş biri olarak çok ciddi bir indirim yapmadılar servis müdürü tanıdık olmasına rağmen.

ama bencede bütçe var ise yetkili servis herzman tercih edilebilir

@ycetin Evimizin ikinci aracı olan 2015 Model 53.000 Km. deki Tiguan aracımı bende geçen hafta yetkili servise götürdüm yıldan dolayı bakımı geldiği için 2350 TL gibi bir rakam çıkardılar. Bende özel serviste bütün parçaları orjinal kullanarak 900 TL ye yaptırdım. İyi niyet garantisi diye birşey kalmadı diye biliyorum ama takdir tabiki sizin ordaka akılalmaz fiyatlar var..
Birebir orjinal parca kullanarak bu kadar fiyat farki olacagina inanmiyorum. Ozelde genellikle orjinal diye muadil urun kullaniliyor.

@BG2017 Hocam özel servisler orjinal parça adı altında her zaman muadil parça kullanıyorlar. Orjinal parça yetkili servisin yedek parça birimi dışında herhangi bir parçacıda yoktur diye biliyorum. En iideal yöntem oda işçilik maliyetini azaltabilir parçaları yetkili servisten tedarik edip özel serviste işlem yaptırmaktır.

Servisin canı cehenneme 🙂. Parçaları servisten alınişçiliği dışarda yaptırın.
Iste boyle yapinca da iyi niyet garantisini bozacak bi fark kalmiyor arada.

buyuksehirlerde, eger usta tanidik dost hatir gonul isi degilse disarida da iscilik cok ucuz degil.

bu arada yetkili servis savundugum dusunulmesin, onceki aracimi ikinci el almistim, dort kusur sene boyunca yetkili servis yuzu gormedi mesela. Hep disarida yaptirmistim. O aractan biliyorum orjinal parca kullaninca disaridaki maliyet yetkiliye cok yaklasiyordu..

Geri
Üst Alt