Jant Temizliği ve Seramik Kaplama Uygulaması

KaiZeN

Üye
İsim
Erçin
Arkadaşlar merhaba,

Uzun süredir almayı planladığım ve sonunda aldığım carbon collective platinum wheels in ilk katını uyguladım. Normalde 2 saat sonra ikinci katı uygulayın diyor tabi saat 1 i geçince ve yarın işe gitmek zorunda olunca artık yarın akşama uygularım ikinci katı.

Lastik jantları taşımak ve bir yerden bir yere götürmek bildiğiniz zulüm. Belim bildiğiniz koptu. Apartman hardiyasından eve çıkardım ve direk küvete teker teker aldım. Doğru düzgün ben yıkanmamışımdır bu banyoda ebeveyn banyosu gibi bir kolaylık olduğundan 

Yıkamadaki ekipmanlarımız ve kirli hallerimizden birkaç foto alalım,

IMG_20200709_212306.jpg

IMG_20200709_212313.jpg

IMG_20200709_212405.jpg

Demirtozu temizleyicisi flowey r10 u denedim güzel iş çıkardı ve hızlı çalıştı. Jantları yaklaşık 1.5 yıldır kullanmıyordum ve hiç demirtozu temizleyici yüzü görmemişti.

IMG_20200709_214220.jpg

IMG_20200709_214040.jpg

IMG_20200709_214031.jpg

Lastiklere 1:1 sulandırılmış ceviz ve mothers ın davlumbaz fırçasını kullandım. Ayrı bir lastik fırçam olmadığı için.

Jantlar epeydir kirli kaldığı için demirtozu temizleyici ve tazyiksiz suyla tam kirler çıkmadı ama epey yumuşamıştı dokunduğumda gidiyordu yine de flowey R1 1:3 sulandırıp, wheel woolies fırçayla kalan kirleri de aldım. Bu arada jant çok kollu olduğu için Büyük boy problem olabilir diye düşünmüştüm aralara girerken ama tam oturdu, güzel temizledi.

IMG_20200709_214746.jpg

IMG_20200709_214536.jpg

IMG_20200709_214513.jpg

Temizleneni güzelce kurulayıp küvetten çıkarıp tam kuruması için balkona aldım.

IMG_20200709_232813.jpg

IMG_20200709_232818.jpg

Ziftler için ve yüzeyi tam olarak hazır hale getirmek için m700 uyguladım. Çok kalıplaşmış ve kalın ziftleri inceltti ama tam sökemedi m700, yine buna da şükür diyelim.

IMG_20200709_233809.jpg

IMG_20200709_234110.jpg

Ve sıra carbon collective platinum wheels e geldi. 4-5 damla ve 1-2 dakika sonra silinmesi gerektiği belirtilmiş. Buraya kadar epey yorulunca ve saatte 12 yi geçince biraz hızlı uygulamaya çalıştım. Ön tarafı ikiye bölüp uygulayıp sildim. Arka tarafı da üçe bölüp uygulayıp sildim. Purestar ve bilt hamber double speed Wax ın yanında gelen bezi kullandım silerken. Bu arada baktım epey az kullanmışım dedim şişeyi görünce acaba dedim yanlışmı uyguladım ama paketin arkasındaki talimatı tekrar okuyunca 8 janta 2 kat uygulamaya yeterli diye belirtiyordu. Bozulmazsa 1-1.5 sene sonra tekrar uygularız 

IMG_20200709_233843.jpg

IMG_20200710_011337.jpg

Ve finallerimiz; ben parlaklığını beğendim, tabi ışık yetersiz balkon olunca. Birde gün ışığında görmek daha iyi olacaktır. 2. Katı uyguladığımda bir güncelleme ve araca takınca da ufak bir güncelleme daha yaparım. Teşekkürler arkadaşlar..

IMG_20200710_010843.jpg

IMG_20200710_010834.jpg

IMG_20200710_010941.jpg

IMG_20200710_011015.jpg

IMG_20200710_011132.jpg

IMG_20200710_011115.jpg

Arkadaşlar merhaba,

Uzun süredir almayı planladığım ve sonunda aldığım carbon collective platinum wheels in ilk katını uyguladım. Normalde 2 saat sonra ikinci katı uygulayın diyor tabi saat 1 i geçince ve yarın işe gitmek zorunda olunca artık yarın akşama uygularım ikinci katı.

Lastik jantları taşımak ve bir yerden bir yere götürmek bildiğiniz zulüm. Belim bildiğiniz koptu. Apartman hardiyasından eve çıkardım ve direk küvete teker teker aldım. Doğru düzgün ben yıkanmamışımdır bu banyoda ebeveyn banyosu gibi bir kolaylık olduğundan 

Yıkamadaki ekipmanlarımız ve kirli hallerimizden birkaç foto alalım,

Ekli dosyayı görüntüle 35418

Ekli dosyayı görüntüle 35415

Ekli dosyayı görüntüle 35420

Demirtozu temizleyicisi flowey r10 u denedim güzel iş çıkardı ve hızlı çalıştı. Jantları yaklaşık 1.5 yıldır kullanmıyordum ve hiç demirtozu temizleyici yüzü görmemişti.

Ekli dosyayı görüntüle 35405

Ekli dosyayı görüntüle 35407

Ekli dosyayı görüntüle 35423

Lastiklere 1:1 sulandırılmış ceviz ve mothers ın davlumbaz fırçasını kullandım. Ayrı bir lastik fırçam olmadığı için.

Jantlar epeydir kirli kaldığı için demirtozu temizleyici ve tazyiksiz suyla tam kirler çıkmadı ama epey yumuşamıştı dokunduğumda gidiyordu yine de flowey R1 1:3 sulandırıp, wheel woolies fırçayla kalan kirleri de aldım. Bu arada jant çok kollu olduğu için Büyük boy problem olabilir diye düşünmüştüm aralara girerken ama tam oturdu, güzel temizledi.

Ekli dosyayı görüntüle 35412

Ekli dosyayı görüntüle 35414

Ekli dosyayı görüntüle 35410

Temizleneni güzelce kurulayıp küvetten çıkarıp tam kuruması için balkona aldım.

Ekli dosyayı görüntüle 35419

Ekli dosyayı görüntüle 35416

Ziftler için ve yüzeyi tam olarak hazır hale getirmek için m700 uyguladım. Çok kalıplaşmış ve kalın ziftleri inceltti ama tam sökemedi m700, yine buna da şükür diyelim.

Ekli dosyayı görüntüle 35422

Ekli dosyayı görüntüle 35404

Ve sıra carbon collective platinum wheels e geldi. 4-5 damla ve 1-2 dakika sonra silinmesi gerektiği belirtilmiş. Buraya kadar epey yorulunca ve saatte 12 yi geçince biraz hızlı uygulamaya çalıştım. Ön tarafı ikiye bölüp uygulayıp sildim. Arka tarafı da üçe bölüp uygulayıp sildim. Purestar ve bilt hamber double speed Wax ın yanında gelen bezi kullandım silerken. Bu arada baktım epey az kullanmışım dedim şişeyi görünce acaba dedim yanlışmı uyguladım ama paketin arkasındaki talimatı tekrar okuyunca 8 janta 2 kat uygulamaya yeterli diye belirtiyordu. Bozulmazsa 1-1.5 sene sonra tekrar uygularız 

Ekli dosyayı görüntüle 35421

Ekli dosyayı görüntüle 35417

Ve finallerimiz; ben parlaklığını beğendim, tabi ışık yetersiz balkon olunca. Birde gün ışığında görmek daha iyi olacaktır. 2. Katı uyguladığımda bir güncelleme ve araca takınca da ufak bir güncelleme daha yaparım. Teşekkürler arkadaşlar..

Ekli dosyayı görüntüle 35406

Ekli dosyayı görüntüle 35408

Ekli dosyayı görüntüle 35411

Ekli dosyayı görüntüle 35409

Ekli dosyayı görüntüle 35413

Ekli dosyayı görüntüle 35425
@KaiZeNhocam eline sağlık. senden jant alınır. 

bu arada deli sorular: 

1-  4 teker yıkamada ise araç pabuçsuz mu? 

2- küvette yıkamana yenge nasıl izin veriyor? demir tozu çözücü emayeye zarar vermedi mi? 

3- carbon collective nereden ve kaça aldın? 

teşekkürler

harika olmuş, peki seramikten sonra kirlenme ve temizlenmesi daha kolay mı olacak, merak konusu. bende komple söküp temizlemeyi istiyorum ama benim asıl amacım balans ayarı için takılıp sökülen kurşun kalıntılarını temizlemek. olursa eğer seramik ile kaplamak.

@KaiZeN elinize sağlık iyi iş çıkarmışsınız.

Bu jantlar bundan sonra hamam ister benden söylemesi😁
Teşekkürler hocam sağolasın. Hamamla kurtarırsak iyidir :)

Teşekkürler hocam.

@KaiZeNhocam eline sağlık. senden jant alınır. 

bu arada deli sorular: 

1-  4 teker yıkamada ise araç pabuçsuz mu? 

2- küvette yıkamana yenge nasıl izin veriyor? demir tozu çözücü emayeye zarar vermedi mi? 

3- carbon collective nereden ve kaça aldın? 

teşekkürler
Teşekkürler hocam.

- Madrid jantlar var üzerinde. Jantları 2.el alırken üzerinde Michelin cross climate vardı. 2015 yılı üretim olunca sökmedim artık atıcam lastikleri.

- Hanım ailesinin yanına gitti :) yoksa verirmi izin. Kara kara düşünürdük nerede nasıl yaparız diye. Zarar vermedi hocam vereceğini de sanmıyorum. 

- Detail forumdan getiren arkadaştan aldım. Clean your car internet sitesinden kendinizde alabilirsiniz. Lastikleri acil değiştirmem gerektiği için bekleyemezdim. 250tl ye aldım.

harika olmuş, peki seramikten sonra kirlenme ve temizlenmesi daha kolay mı olacak, merak konusu. bende komple söküp temizlemeyi istiyorum ama benim asıl amacım balans ayarı için takılıp sökülen kurşun kalıntılarını temizlemek. olursa eğer seramik ile kaplamak.

Teşekkürler hocam. Tamamen onun için aldım, kolay temizlenebilmesi için. Temasli yıkamaya gerek kalmadan. Kurşun kalıntıları için zift yapışkan sökücülerden temin edebilirsiniz. Gyeon un var biraz pahalı. Selsil diye bir marka var belki denenebilir. Üstünede seramik yaparsanız tamamdir :)

@KaiZeN hocam elinize sağlık, gün ışığında belli olur parlaklığı. o zaman daha da güzel durur.

Bu arada ben hanıma ebeveyn banyosunda jantları yıkıcam desem evden kovar, net :))

Teşekkürler hocam sağolasın. İnşallah bende merak ediyorum. Konuyu güncelleyeceğim inşallah. 

Bende söylemedim hocam. Yoksa sana eşlik ederdim :)

@KaiZeN hocam helal olsun valla bende lamborghini jantı olsa böyle uğraşmam :D  
Teşekkürler hocam. Temiz parlak jant, candır :)

@KaiZeN abi eline sağlık yine güzel bir uygulama olmuş maşallah :D kire karşı dayanımı ve jantın kirlendikten sonra temizlenme durumunu merak ediyorum :)

Arkadaşlar tekrar merhaba,

İkinci katı da uyguladım ve 1 hafta dinlenme süresi için kenara koydum. 1 hafta suyla temas etmeyin ve yıkamayın talimatı üzerine. Önümüzdeki hafta kısmetse araç üzerinde bir son halini paylaşmak üzere ;

İlk foto sabah erken saatlerde evden çıkmadan önce diğer ikisi akşam uygulama sonrası. Parlaklık bence gayet tatminkar duruyor ..

20200711_084329.jpg

20200711_050130.jpg

20200711_050343.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok güzel bir uygulama. Bende jantlara oldukça iyi bakıyorum fakat memleket ve kış şrtları mahvediyor bazen

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar tekrar merhaba,

İkinci katı da uyguladım ve 1 hafta dinlenme süresi için kenara koydum. 1 hafta suyla temas etmeyin ve yıkamayın talimatı üzerine. Önümüzdeki hafta kısmetse araç üzerinde bir son halini paylaşmak üzere ;

İlk foto sabah erken saatlerde evden çıkmadan önce diğer ikisi akşam uygulama sonrası. Parlaklık bence gayet tatminkar duruyor ..
Resmen jantlar ve lastikler tatil yaptı. Şimdi çalışma zamanı..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt