Devirdaim Değişimi

Baho_34

Katılımcı Üye

İsim
Mert Bahadır
Herkese iyi günler kazasız belasız sürüşler dilerim.2013 Aralık çıkışlı 80 binde olan aracımın bugün Devirdaim pompasını yenilettim. Aracımda su eksiltme yada su akıtma şikayetim yoktu ama Devirdaim parçasını aldığım için yenilettim. G13 Antifrizi yetkili servisden temin ettim(3 Litre) Ayrıca şöyle bir konu var Devirdaim triger setinden ayrı bir kısımda motor kapağını açınca motorun sağ kısmına akünün yanına doğru kalıyor.(Benim aracımda) Resim olarak 80 binde olan Devirdaimin durumunu ekliyorum bakabilirsiniz. Devirdaim değişiminde devirdaim kayışı da yenilenirse çok daha iyi olacaktır. Saygılarımla 🤗

IMG20200710090713.jpg

IMG_20200710_101412.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese iyi günler kazasız belasız sürüşler dilerim.2013 Aralık çıkışlı 80 binde olan aracımın bugün Devirdaim pompasını yenilettim. Aracımda su eksiltme yada su akıtma şikayetim yoktu ama Devirdaim parçasını aldığım için yenilettim. G13 Antifrizi yetkili servisden temin ettim(3 Litre) Ayrıca şöyle bir konu var Devirdaim triger setinden ayrı bir kısımda motor kapağını açınca motorun sağ kısmına akünün yanına doğru kalıyor.(Benim aracımda) Resim olarak 80 binde olan Devirdaimin durumunu ekliyorum bakabilirsiniz. Devirdaim değişiminde devirdaim kayışı da yenilenirse çok daha iyi olacaktır. Saygılarımla 🤗

Ekli dosyayı görüntüle 35400

Ekli dosyayı görüntüle 35402
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. 

Yeni aldığınız devirdaim sensörlü mü ? Ben sensörsüz almıştım dikkat etmeden ilerde bir sorun çıkarır mı bilemiyorum.

Yeni aldığınız devirdaim sensörlü mü ? Ben sensörsüz almıştım dikkat etmeden ilerde bir sorun çıkarır mı bilemiyorum.
Aracım 1.4 tsi Devirdaim üzerinde termostat ile birlikte. Sensör yok diye biliyorum ☺️

@Baho_34 tsi motorlarda motor sağ akünün sol kısmında bulunmakta. Tdi motorlarda motorun sol tarafında triger kayışı bölümünde bulunmakta bu yüzden tdi motorlarda devirdaim pompasi ile triger kayışıda değiştiriliyor istenirse. 

Ekli dosyayı görüntüle 35400

Ekli dosyayı görüntüle 35402
Hocam selam bir şey sormak istiyorum., aracın ilk sahibi misiniz..?

Eksiltme yaptığı zamanlar saf su yerine çeşme suyu veya içme suyu kullanma durumu oldu mu..? 

@forzaGilles Üstadım 3. Sahibiyim. Bu konuda gereken bilgileri üst kısımda yazdım. Diğer çeşme suyu yada içme suyu kullanma durumu hiç olmadı. Olsa bile aracımda Saf su herzaman bulunur 👌

@forzaGilles Üstadım 3. Sahibiyim. Bu konuda gereken bilgileri üst kısımda yazdım. Diğer çeşme suyu yada içme suyu kullanma durumu hiç olmadı. Olsa bile aracımda Saf su herzaman bulunur 👌
Paylaştığınız resimden gördüğüm kadarıyla eski devirdaim pas ve çamurlaşma olmuş bu sebebten sormak istedim. Yüksek ihtimal eski sahipleri çeşme suyu kullandı.,

Devirdaimi ve antifrizi yeniletmeniz çok doğru bir karar olmuş.

@forzaGilles Teşekkürler üstadım. Aracın yaşı,km'si,kronik arıza olması ve parçasını aldığım araba konusunda çok titiz olduğum için yeniledim. Emin olun araba rahatladı. Ayrıca km'den bağımsız yıllık bakım yaptığım için aracımda klima bile açsam araba dahada şahlanıyor sanki daha atik (Yağ Sıcaklığı 85 ve Üstü)

2013 1.2 tsi 105bg araç sahibiyim, bugun servisi aradım aracım 102 binde triger değişimi için fiyat aldım indirim ile 1910 tl dediler. Fakat sizin aracınız 180binde değişiyor ama değiştirmek isterseniz siz bilirsniz dediler, dolayısıyla şuan için değiştirmeme kararı aldım 

ayrıca dediğiniz gibi devirdaim ayrı yerde bizim araçlarda 

@forzaGilles Üstadım Geba Marka Alman Markası Devirdaim kullandım. Baya araştırdım devirdaim üreten bir firma. @BatuyaN Kendim çok titiz olduğum için aracımı 76 binde Gates marka ile triger kayışını yenilettim.

Saf su ve antifiriz kullanılan arabada devir daim bu şekilde çıkmaz sanıyorum yada antifiriz artık özelliğini kaybedip asit özelliği göstermiş ve oksitlemiş hafiften değiştirmeniz iyi olmuş 

Geri
Üst Alt