A3 2012 8P tavan airbag

MinimaLiTe

Üye
İsim
Ahmet
Merhaba,

Arkadaşlar Audi A3 2012 8P kasalarda koltuk yanlarındaki airbag dışında tavan airbagi varmı yokmu bir bilgi bulamadım nette youtube üzerinde Euro NCAP videoları buldum onlarda tavan airbag var koltukta yok sanırım kafam iyice karıştı.

@MinimaLiTe Merhaba ;

Aslında cevap basit , koltuk airbag'i olan arabalarda tavan airbag'i muhakkak olur ama tavan airbag'i olan her arabada koltuk airbag'i olmaz , Tüm Audi A3 8P'lerde tavan airbag'i vardır.

@DoğanARABACI hocam şimdi audi servisi ile görüştüm yuvarlak olan kasalarda perde airbag yok dediler emin olamadım şimdi

İçime dert oldu arabaya indim baktım tavan airbag varmı yokmu diye döşemeyi söktüm airbag yok a sütünü üstündede air bag yok sökülmüş olma ihtimali yok diye düşünüyorum böyle bir ihtimal yoktur herhalde.

@MinimaLiTe Yuvarlak dediği 8L kasadır , ben şahsen 8P kasada olmamasına çok çok şaşırırım , sökülme ihtimali var tabii ki ama gerçekten muamma konu oldu :)  yabancı kaynaklardan şimdi kontrol etim standart olduğu yazıyor...

Merhaba,

Arkadaşlar Audi A3 2012 8P kasalarda koltuk yanlarındaki airbag dışında tavan airbagi varmı yokmu bir bilgi bulamadım nette youtube üzerinde Euro NCAP videoları buldum onlarda tavan airbag var koltukta yok sanırım kafam iyice karıştı.
A ve B sütünları üzerinde küçük airbag yazıları olması lazım, büyük ihtimalle vardır oradan bakabilirsiniz. 

@MinimaLiTe Yuvarlak dediği 8L kasadır , ben şahsen 8P kasada olmamasına çok çok şaşırırım , sökülme ihtimali var tabii ki ama gerçekten muamma konu oldu :)  yabancı kaynaklardan şimdi kontrol etim standart olduğu yazıyor...
Sökülmüş olsa vcds üzerinde görünmesi lazım değil mi kablo felanda göremedim çünkü 8L kasa 2012lerde yok yanlış değilsem 8P 8V kasaya göre yuvarlakya arka tarafı ondan bahsetmiş olabilir diye düşünüyorum

A ve B sütünları üzerinde küçük airbag yazıları olması lazım, büyük ihtimalle vardır oradan bakabilirsiniz. 
Airbag yazıları yok hocam ben genede plastiği söktüm baktım airbag yok içinde.

Aynı zamanda şüphelenip direksiyon airbagi söktüm tamirli felan görünmüyor etiket üzerindeki yılda araç modeli ile uyuyor kafam karıştı iyice

@Alkantra Sanırım ben yanlış aksettirdim , malum araç değil de genel olarak koltuk airbag'i olup tavan airbag'i olmayan araç ben bilmiyorum , sizin bildiğiniz böyle bir otomobil var ise öğrenmek isterim... 

Merhaba,

Bu arada izlediğiniz videoyu çok merak ettim , hem IIHS , hemde NCAP'ta perde hava yastığı olmayan A3 göremedim...

Bu arada izlediğiniz videoyu çok merak ettim , hem IIHS , hemde NCAP'ta perde hava yastığı olmayan A3 göremedim...
Tavanda var hocam bir kaç videoya koltukta yoktu bir şema buldum şimdi c sütunlarda görünüyor hava yastığı inip ona bakacam bu sefer :) inşallah bir çözüm bulurum kafam iyice karıştı benim çünkü

@DoğanARABACI 2015 yılında ilk polo aracımı bayiden alırken trendline donanımda ön 2 hava yastığı, comfortline donanımda ise 2 ön 2 yan toplam 4 hava yastığı vardı. Yani koltuk yan yastığı olmasına rağmen perde hava yastığı bulunmuyordu. Hatta lounge pakette dahi durum böyleydi. Aynı zamanda hyundai i20 baktığımda boş pakette 2 orta pakette 4 dolu pakette perde hava yastığı ile 8 hava yastığı vardı. Dolu clioda aynı şekilde perde hava yastığı olmadan 4 hava yastığı vardı koltuk airbagler ile birlikte. 

@DoğanARABACI Hocam zaten çarpışma testlerine yollanan araçlar tam dolu güvenlik paketi ile yollanıyor. Donanım paketleri de ülkeden ülkeye farkettiği için çarpışma testini baz almak doğru olmayabilir.

Geri
Üst Alt