Camların kumandadan acılıp kapanması

xxcarsixx

Üye
İsim
semih
Arkadaslar merhabalar

Çözemediğim bir sorunum var.Aracımın kumandasıyla camlarımı açıp kapatamıyorum.Duzeltmek için araç çalışırken sofor tarafı ve yolcu tarafı cam kapama tuslarını 2-3 sanıye kapalı konumda tutarak kalibrasyon yapıyorum duzeliyor.1-2 gun içerisinde yine kalibrasyonu bozuluyor.vag kablosuyla her kapıya giriş yapıp cam motorlarının kalibrasyonunu yaptım ama yine duzelmedı.Ayrıca sofor tarafındakı kapı cam motorunu arıza olarak gosteriyor her zaman olmasada ama camın çalışmasında va hiç bir problem yok.Başına  böyle bir sorun gelen var mı?

B012E78F-0F43-4841-9D85-4F656BAF43D6.jpeg

Benim arabada da aynı sorun var bazen kapatıyor bazen kapatmıyor. Konuyu takipteyim. 

Upvote 0
Ayyynısı benim araçta da mevcut, 2 defa açıp kapıyorsa 2 defa da açıp kapamıyor. Bazen resetlemeden düzeliyor bazen sizin yaptığınız gibi resetliyorum düzeliyor :/  keşke stabil çalışsa sürekli

Upvote 0
Puf noktasi var kesin ama bulamiyorum.Servise gotursem cam motorlari kapi kontrol unitesi vs hepsini degistirelim dicekler kesin

Upvote 0
Hocam, 

1-Araca oturun

2-anahtarı kontağa takın (yarım kontak) 

3-camları tamamen açın hepsini

4- Anahtarı alın dışarı çıkın, kapatmayı deneyin. 

Bende de bir ara 3-4 günde bir bozuluyordu. Her ayarı bozulduğunda böyle yaptım 2.seferdeden sonra bir daha yapmadı. 

Ama tabii sizlerin cam motorları da arızalı olabilir bu işlem işe yaramayabilir. Fakat bende bu şekilde düzeldi. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@xxcarsixx aynı sorun bende de mevcut.Dediğiniz gibi düğmeleri 2-3sn kapalıda tutuunca düzeliyor fakat sonraları yine olmuyor.

Formda bir arkadaş(ismini hatırlayamıyacsğım) camların tam olarak kapatılmadığından kaynaklandığını belirtmişti.

Upvote 0
@guvenc aklima bir fikir daha geldi cam fitillerine silikon sprey sıkıp sonrasinda tekrar vcds yle her cami kalibre edip tekrar denemeyi dusunuyorum

Upvote 0

Geri
Üst Alt