Start Stop / Led Far Yardım

İsim
Emre
Merhaba arkadaşlar,

2019 Kasım da aldığım 1.o Comfortline otomatik aracımın uzun süredir Start/Stop özelliğinin çalışmadığını fark ettim COVİD boyunca da araba bi fiil çalışmaya devem etti uzun sürüşlerin ardında çalışmaya başlıyor. Start/Stop uyarısına baktığımda ''Aracın enerji ihtiyacı yüksek'' uyarısını fark ettim doğuşoto dan bunun için servis randevusu aldım fakat danışmak istediğim sıfır araba aküsünü şarj mı ederler değiştirirler mi bu işlem ne kadar vaktimi alır? (ben değiştirilmesinden yanayım)

2. sorum ise farları Led far ile değiştirdim fakat sürücü tarafı karşıdan bakıldığı zaman sönük duruyor bunun için servis yardımcı olur mu ya da benim yapabileceğim bir şey var mı?

Teşekkürler.. 

2223.jpg

kısa.jpg

uzun+kısa.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Hocam;

Aracınızın Star stop esnasında Aracın Enerji İhtiyacı yüksek demesi herhangi bir problem değildir. Aracınızın muhtemelen Kliması açık olduğundan yada daha fazla enerji seviyesine ihtiyaç duyduğundan o an Start Stop etkinleştimediği uyarısıdır ki gayet normaldır. 

Ayrıca Led far değişiminiz orijinal değilse Servis nu konuda yardımcı olmayacağı gibi Aracınızın garanti kapsamında Far grubundan doğabilecek sorunları da karşılamazlar. En iysimi siz hiç bahsetmeyin far durumundan. Diğer Durum için ise servise gitmenize dahi gerek yoktur.

Keyifli Forumlar dilerim.

Upvote 0
uzun sürüşlerde start stop devreye girmiyor ve bu ekrandaki uyarı hala varsa akünüz zayıflamıştır. 

Upvote 0
Merhaba Hocam;

Aracınızın Star stop esnasında Aracın Enerji İhtiyacı yüksek demesi herhangi bir problem değildir. Aracınızın muhtemelen Kliması açık olduğundan yada daha fazla enerji seviyesine ihtiyaç duyduğundan o an Start Stop etkinleştimediği uyarısıdır ki gayet normaldır. 

Ayrıca Led far değişiminiz orijinal değilse Servis nu konuda yardımcı olmayacağı gibi Aracınızın garanti kapsamında Far grubundan doğabilecek sorunları da karşılamazlar. En iysimi siz hiç bahsetmeyin far durumundan. Diğer Durum için ise servise gitmenize dahi gerek yoktur.

Keyifli Forumlar dilerim.
Yok özellikte bu takibi klima çalışmazken yapmıştım bundan önceki aracım da 2017 model manuel comfortline idi onda bu şekilde hiç sıkıntı yaşamadım hatta klima çalışır durumda bile nadiren de olsa çalışıyordu ama bu araç da çalışmaması verdiği uyarı moral bozuyor sıfır arabada akü sıkıntısı. 

Upvote 0
Yok özellikte bu takibi klima çalışmazken yapmıştım bundan önceki aracım da 2017 model manuel comfortline idi onda bu şekilde hiç sıkıntı yaşamadım hatta klima çalışır durumda bile nadiren de olsa çalışıyordu ama bu araç da çalışmaması verdiği uyarı moral bozuyor sıfır arabada akü sıkıntısı. 
Aldığınız uyarı akümsorunundan kaynaklı değil hocam. Araç enerjiye ihtiyac duyduğundan ve enerji kesintisini ön görmediğinden dolayı böyle bilgilendirme uyarısı alıyorsunuz. 

Klima çalışması ,Yada araç motorunun ideal çalışma ısısına denk gelmesi vb durumlar varken bile Start Stopt devre dışı olması gayet normal.

Upvote 0
Arkadaşlar gerekli şeyleri söylemişler zaten hocam, Gelelim uyarının ne demek istediğine; Araç diyorki " Start stop'u devreye alabilmem için enerjiye ihtiyacım var, fakat şu anda ( bu herşey olabilir klima,motor soğukluğu) Ben bu uyarıyı kendi aracımda aldığımda o anda klima çalışıyordu ve aracı henüz yeni çalıştırmıştım. Aracımda start stop devreye girmiyor bu şekilde uyarı veriyordu bu demek ki klima çalıştığı için S-S devreye tamamen giremiyor. Yani aracınızın bu uyarıyı vermesinde herhangi bir aksilik yok gayet normal bir durum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Merhaba arkadaşlar,

2019 Kasım da aldığım 1.o Comfortline otomatik aracımın uzun süredir Start/Stop özelliğinin çalışmadığını fark ettim COVİD boyunca da araba bi fiil çalışmaya devem etti uzun sürüşlerin ardında çalışmaya başlıyor. Start/Stop uyarısına baktığımda ''Aracın enerji ihtiyacı yüksek'' uyarısını fark ettim doğuşoto dan bunun için servis randevusu aldım fakat danışmak istediğim sıfır araba aküsünü şarj mı ederler değiştirirler mi bu işlem ne kadar vaktimi alır? (ben değiştirilmesinden yanayım)

2. sorum ise farları Led far ile değiştirdim fakat sürücü tarafı karşıdan bakıldığı zaman sönük duruyor bunun için servis yardımcı olur mu ya da benim yapabileceğim bir şey var mı?

Teşekkürler.. 

Ekli dosyayı görüntüle 35290

Ekli dosyayı görüntüle 35292

Ekli dosyayı görüntüle 35293
Aracın enerji ihtiyacı yüksek demek şarj durumunun yetersiz olmasından kaynaklıdır. Klima vs durumunda açıklama kısmında klima için motor çalışmak zorundadır gibi şeyler yazar. 

Servise götürün zaten garantisi devam ediyor. Eğer akü bozuksa da ona göre size bilgi verilir. 

Sadece şarj edilerek çözüleceğini düşünüyorum. Kesinlikle aracın aküsü yeterli şarjda olmamasından kaynaklı.

Bir de bu farlar nereyi gösterecek daha. Bunu kullanırsanız uzun farları kullanmanıza gerek kalmaz. İllaki kullanacaksanız  serviste far ayarı yaptırın.

Upvote 0
Vagcom ile uzun kodlama yaptiysaniz belki akuyu bosaltmissinizdir. Yoksa sifir aracta kolay kolay aku bitmesi mantikli deil. 

onun haricinde start stopun devreye girmedigi hadiseler var onlar yuzunden calismiyorda olabilir. Zaten arkadaslar bahsetmisler. Mesela bir ornek vereyim isiklarda arac stop etti . Direksiyonu ktliyor zorlamazsan donmez direksiyon, bende zorlayip cevirdim arac tekrar calisti. Yani direksiyonu fazla cevirik tutunca da sanirim start stop devreye girmiyor gerci o sekilde denemedim bi daha ama:) klima calisirken de mesela hic start stop calistigini gormedim. Buna benzer bir suru hadise var. netten daha detayli bulabilirsiniz

Upvote 0
Vagcom ile uzun kodlama yaptiysaniz belki akuyu bosaltmissinizdir. Yoksa sifir aracta kolay kolay aku bitmesi mantikli deil. 

onun haricinde start stopun devreye girmedigi hadiseler var onlar yuzunden calismiyorda olabilir. Zaten arkadaslar bahsetmisler. Mesela bir ornek vereyim isiklarda arac stop etti . Direksiyonu ktliyor zorlamazsan donmez direksiyon, bende zorlayip cevirdim arac tekrar calisti. Yani direksiyonu fazla cevirik tutunca da sanirim start stop devreye girmiyor gerci o sekilde denemedim bi daha ama:) klima calisirken de mesela hic start stop calistigini gormedim. Buna benzer bir suru hadise var. netten daha detayli bulabilirsiniz
Hocam start stop devreye girdiğinde direksiyonu ne pozisyonda olursa olsun kilitliyor. Motorun tekrar çalıştırmak için illa ayağınızı frenden çekmenize gerek yok isterseniz direksiyonu hafif kırıncada start stop devreden çıkabiliyor. 

Upvote 0
@Ender akü deyince direk sonradan eklenen donanım var mı diye soruyorlar başıma geldi birebir.

Upvote 0
Arkadaşlar selamlar,

yorumlarınız fikirleriniz için teşekkürler cenazem olduğu için yeni dönüş yapıyorum bu süreçte Bursa dışına uzun yola çıktım 2 kez Ankara ve Marmaris yaptım ve akünün şarj olduğuna inanıyorum çünkü start stop çalışmaya başladı ve daha önce belirttiğim gibi klima çalışır pozisyonda ve sabah ilk çalıştırmadan sonra dahil devreye giriyor.

Led farlar için yapılacak bir şey olmadığını düşünüyorum Bursa'da Volkswagen araçlarına hakim bir yer arıyorum göstermek için Vagcom ile ilgili bir işlem yapılmadı belki varsa gizli özellikler onları da devreye aldırabilirim. 

Upvote 0
Arkadaşlar selamlar,
yorumlarınız fikirleriniz için teşekkürler cenazem olduğu için yeni dönüş yapıyorum bu süreçte Bursa dışına uzun yola çıktım 2 kez Ankara ve Marmaris yaptım ve akünün şarj olduğuna inanıyorum çünkü start stop çalışmaya başladı ve daha önce belirttiğim gibi klima çalışır pozisyonda ve sabah ilk çalıştırmadan sonra dahil devreye giriyor.
Led farlar için yapılacak bir şey olmadığını düşünüyorum Bursa'da Volkswagen araçlarına hakim bir yer arıyorum göstermek için Vagcom ile ilgili bir işlem yapılmadı belki varsa gizli özellikler onları da devreye aldırabilirim. 

Vagcom için yardımcı olurum mesaj atarsanız numaramı verebilirim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
üç gün evvel aracımda start stop hatası verdi dün akşam kendi kendine düzeldi bir hafta içinde 1000 km yol yaptım 240 km sonuna doğru arıza verdi 

sonra düzeldi akü değildir diye düşünüyorum 

fikri olan var mı

Upvote 0

Geri
Üst Alt