GOLF 7.5 GERİ VİTES LAMBASI ARIZASI

Raban7

Katılımcı Üye

İsim
-
İyi günler herkese arkadaşlar,

kardeşim bugün geri geri yanaşırken farkettim geri vites lambası yanmıyordu. Arıza ışığı yanıyor mu diye baktım oda yanmıyor. 

Geri vites lambasının 7.5 kasada nerde olduğunu bulamadım. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

Hocam lambanın yanmadığından emin miyiz? Geri vites lambası yanmaması güvenlik zaafiyeti oluşturur. Yüksek ihtimal yol bilgisayarında hata vermesi gerekir. 7.5 tüm golflerde arka stop grubu led standart. Yani led ve beyaz olarak yanmadı gerekir.

EAD6A31D-5E76-4D23-AE37-1B24D0B5CCC1.jpeg

Upvote 0
İki stop da yanmıyor sanırsam öyleydi tekinde yanıyor. ( yanlış hatırlıyor olabilirim). Ama yer işaretlediğim bölge.

B3E80E8F-F2CE-4F38-B939-E24F40D8DBE7.jpeg

Upvote 0
Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Hocam yol bilgisayarında bir uyarı yok, ve yanmıyor evet eminim 2 kez denettirdim. Ama led soketine nasıl ulaşıcağımı bulamadım. @ahmetersan 

Upvote 0
@forzaGilles yani golf 7 lerdeki gibi yeni bir led takma ihtimalim yok diyorsunuz doğru anladım değil mi? 

Upvote 0
@forzaGilles yani golf 7 lerdeki gibi yeni bir led takma ihtimalim yok diyorsunuz doğru anladım değil mi? 
benim bildiğim ampül sök-tak şeklinde değiller., retrofit yapar gibi ampülü sök yenisi tak olmuyor., Led modül ile birlikte değişiyor., ben böyle biliyorum.. örneğin Mk7,5 comfortline 'daki led gündüz sürüş farı bozulursa gidip elektrikçide veya parçacı da bulamazsın., servise modül değiştirmek gerekiyor.. özel bir parça oluyor bunlar..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
7.5 highline da sağ sol olmak üzere 2 tane geri vites ampülü mevcut

Upvote 0

Geri
Üst Alt