Sunroof ile ön cam arasında soyulma/dökülme ?

major24

Katılımcı Üye

İsim
Ömer
Resimdeki soyulmanın/dökülmenin sebebi nedir ? Çözümü nedir ? 
yeni servisten yılık bakımdan çıkarttım aracımı, her zaman camlarımı silerim , kesin gözüme çarpardı, kısa zaman içinde olmuş olmalı.. 

F9E2E17C-4689-4D3C-A924-BB6BD396F31B.jpeg

BE0A195D-7DEE-454C-A09F-91269BFAC6BD.jpeg

CBFBB32D-625E-4762-9EE8-D5B5079A5A59.jpeg

Bu problemi birkaç kişi daha paylaşmıştı ama çözdüler mi bilmiyorum. İlerlemesini önlemekten başka bir şey de yapılabileceğini zannetmiyorum. O kısma koruma folyosu yaptırın derim.

Bu aracın o kısımlarına kimyasal madde değdi mi hiç? geçen 1-2 kişide daha olduğunu görmüştüm. yaklaşık 5 yaşında bir passat var onda herhangi bir sıkıntı yok. sizin araç kaç model di?

Aynı sorun benim araçtadada var cam filmi çektirmeyi düşünüyorum o kısma

Ayni sorun benim aractada vardi suanlik bir uygulama yaptirmadim ama bilgisini aldim. Cam filmi degil kaplama malzemesi kullanilacak. Ve bu malzeme sizin hasar goren yer her nekadar kucuk olsada tum cam tavan kadar kesilecek ve kullanilmayan kismi çöp olacak. Kalan kismi cope atmayip ayna kaplatabilirsiniz.

ayrica kaplama yapmadan kaportacida zimpara yapilmasini tavsiye ediyorlar. Kaplamayi puruzsuz bir yuzeyde daga saglikli olacagini düşünerek bilginize totalde 400₺ civarini bulur

@Culture33 , aracım 2015 model golf. Aracıma hiç kimyasal ürün değmedi. Bu da yeni olmuş olacak ki dikkatimi çekti , camlarımı bile gyeon q2m ile temizlerim. Servis ile görüştüm resimleri attım dönüş belliyorum.

21 Nisana ait bir fotoğraf. Söz konusu yerde herhangi bir deformasyon görünmüyor.

0F9A6A59-C7B8-479C-81BC-284ADF7B420E.png

@major24 hocam aynısı benim araçtada var 

Şu şekil konusunuda açmıştım 

@ft19 hocamda servisle görüşmüş kronik olduğunu belirtmişler garantiye girmiyormuş

@major24 hocam bilmiyorum ondanmıdır ama senin araçtada şerit takip var bendede var acaba sorun ondan kaynaklımı diycemde ne alaka 😂

Anlık böyle arkadaşlar çizdiğim yerin üst kısmı araç biraz kirli kusura bakmayın 😔

Ama diğer konudan bakarsanız orda temiz olduğu fotolar belli genişleme büyğme yok gibi yanıklarda yada ben farketmedim 

IMG_20200707_123516.jpg

IMG_20200707_123506.jpg

Sunroofun var derdin var hiç dikkat etmedim gidip bakayım bende de başlamış mı

Sürücü kaynaklı Kullanılan yıkama / parlatma ürünleri nedeniyle olsa bu şekilde doğrusal hat boyunca kavlama beklenmez ...

Dağınık lokal renk atmaları olması gerekirdi kullanıcıdan olsa.. 

Bu boya atmasının temelinde hemen oranın kenarında bulunan sunroof hat çizgisi su tahliye kanalındaki bir ofsayt durumu olabilir...

Biriken su hemen yanındaki hatta nem nedeniyle  allttan cam karartmasını kavlatmıs olabilir...

Sonuc : araç almanya da degil , kuzey ırak erbil de üretildiği icin kabullenmek lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Culture33 , aracım 2015 model golf. Aracıma hiç kimyasal ürün değmedi. Bu da yeni olmuş olacak ki dikkatimi çekti , camlarımı bile gyeon q2m ile temizlerim. Servis ile görüştüm resimleri attım dönüş belliyorum.
@major24 servisin geri bildirimini merakla bekliyoruz. 

Sabah 9 da görüştüm, görmemiz lazım dediler. Dedim resimlerini çektim atayım dize bakın, hemen gönderdim. 1 saat sonra aradım, sorabildiniz mi diye , ustaların işi varmış daha soramamış. Ulan sanki atomu yeniden keşfedecekler bana , 4 saat oldu hala ses yok. 
92 model broadway de bile bu sorun yok boyası taş gibi... kimse normal demesin şu duruma , reca ederim :)  

Geri
Üst Alt