Nano Teknoloji Telefon Tutucu

ycetin

Katılımcı Üye

İsim
Yasin Çetin
Arkadaşlar Selamlar,

Aşağıda görseli bulunan telefon tutucuyu aracında kullanan arkadaşlar var mı? Memnun musunuz? Bunun iyisi kötüsü hangisi.  

image.pngimage.png

@serkanhector hocam merak ettiğim konu birincisi torpido gibi yerlere yapıştırıp çıkardıktan sonra iz bırakıyor mu? Diğer sorumda telefonu sağlam tutuyor mu? Herhangi bir standart sarsıntıda düşme vs. yapıyor mu? 

ben direksiyon üzerine yapıştırdım krom parça olduğu için temizlemesi kolay diye düşündüm 

nedendir bilmiyorum ama aracımda hiçbir zaman tlf tutucu kullanmadım

çünkü araç kullanırken o tlfnun orada yada camda (bir bildirim geldiği zaman bile) olması benim dikkatimi çok dağıtır..

tlfnumu saklama gözüne koyarım ve bir görüşme yada yazışma yapacağım zaman sağa çekerim..

anlık bir dikkat dağınıklığı bir insana çarpmak, kaza yapmak gibi korkunç sonuçlar doğurabilir

hem niçin yola odaklanacağım yerde tlf göz önünde bulunsun ki

ki çoğu araçta tlf koymak için gözler ve (100TL lik usb çalarlar da bile bluetooth) mevcut..

yine de severek kullananlar için yapılmış bu gibi cisme şahsi düşüncem; çok riskli bir aparat

Moderatör tarafında düzenlendi:
@doganersin navigasyon icin kullaniyoruz hocam. malesef her aracta dahili navigasyon ve navigasyon olsa bile trafik gosterme ozelligi yok. Bu da bizi google yandex apple inkiler gibi harita uygulamalarini kullanmaya zorluyor.

Bence çok tehlikeli duruyor. Allah korusun bir an yastık patlasa göğüse monte olur o telefon. Hatta milletçe direksiyon seviyesini ayarlamayı bilmediğimiz için birçoğunun yüzüne monte olur.
Farklı ve doğru bir bakış açısı, kötü senaryoları düşünmek gerek.

Bence çok tehlikeli duruyor. Allah korusun bir an yastık patlasa göğüse monte olur o telefon. Hatta milletçe direksiyon seviyesini ayarlamayı bilmediğimiz için birçoğunun yüzüne monte olur.
Ayrıca bir çoğumuz  ister istemez direksiyonun üzerinden tek elle de kullandığımız zamanlar oluyor. 

Elimiz oradayken de olasi bir kazada hava yastığı açılırsa kolumuz hasar alabilir ayrıca yüzümüze de çarpabilir. 

Hep kötü senaryo düşünüyoruz gibi ama tedbirli olmak bunu gerektiriyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@doganersin navigasyon icin kullaniyoruz hocam. malesef her aracta dahili navigasyon ve navigasyon olsa bile trafik gosterme ozelligi yok. Bu da bizi google yandex apple inkiler gibi harita uygulamalarini kullanmaya zorluyor.
direksiyonu hiç mi çevirmeyeceksin? navigasyonun pusulası fena şaşırır 

O Airbag üstünde riskli olur da hocam, havalandırma kanalına takılanlardan tavsiye edebilirim.

Yazın klima açınca sorun olmuyor da, kışın sıcak havayı açınca oranın üflemesini alttan kapatmak gerekiyor.

IMG20200605101603.jpg

IMG20200628111237.jpg

Farklı ve doğru bir bakış açısı, kötü senaryoları düşünmek gerek.

Ayrıca bir çoğumuz  ister istemez direksiyonun üzerinden tek elle de kullandığımız zamanlar oluyor. 

Elimiz oradayken de olasi bir kazada hava yastığı açılırsa kolumuz hasar alabilir ayrıca yüzümüze de çarpabilir. 

Hep kötü senaryo düşünüyoruz gibi ama tedbirli olmak bunu gerektiriyor.
Ülkemizde sürüş konforu, güvenlikten her zaman önce düşünülüyor maalesef. Yapmaya çalıştığımız şey kötü senaryo üretip düşünmek değil, tedbirli olmak sadece.

Yollarda görürsünüz ön koltukta kucakta bir çocuk olur ve ayakları torpido üzerindedir veya ön koltukta oturan koltuğu biraz yatırıp ayaklarını torpido üzerine koyar. Bunun ne kadar tehlikeli ve akıl almaz olduğunu açıklamaya gerek bile yok ama dediğim gibi insanlar güvenliklerini göz ardı ediyorlar. Ön koltuktakilerin emniyet kemeri takıp da arkadakilerin takmaması da buna dahil. Veya araç içinde eşya taşımak da buna dahil (koltukta valiz taşımak, küçük küçük bi sürü ıvır zıvır bulundurmak). 

Zamanında defansif sürüş eğitimi almıştım. Keşke ehliyet kurslarında bu eğitim mecburi verilse. Konuyu dağıttım ama söz konusu olan bizim ve sevdiklerimizin can güvenliği. O yüzden bir aksesuar alırken, kullanırken ilk olarak güvenlik kısmı düşünülmeli.  

@Seastar76 yok hocam bu sekilde direksiyon ustu olan hayatta kullanilmaz. Benim demek istedigim genel telefon tutucu kullanimi içindi. Her zaman havalandirma olani kullanmak daha güvenli. 

Geri
Üst Alt