LASTİK YARDIMI

İsim
Erhan5525
Arkadaşlar 225*50*17 lastik yerine çıkma 225*45*17 Michelin lastik buldum. Lastik 2017 8.ay üretimli ayrıca 2500 km yapmamış gayet iyi.şimdi söylediğim ebatı alırsam sıkıntı olur mu? İkinci sorum lastikler 2 yıldır hiç kullanılmamış deforme olmuşmudur? Cevaplarınız acil laZım şimdiden teşekkürler 

Golf için kullanacaksanız doğru ölçü 225/45/R17 dir zaten.

Lastiğin çok yol yapmamış olması güzel, lakin 2017 lastiğin 2019-2020 gibi değerlendirilemeyeceği de bir gerçektir.

@frknyldrm  mutlaka 2019-2020 gibi olmaz.yani kendi kendini bitirir mi? Hani işleyen Demir paslanmaz misali yatmasından sa yol yapsaydı daha mı iyi olurdu gibisinden kafam karışık aslında.bunun bi süresi varmıdır? Bu şekilde lastik alıp kullanan sorun yaşayan oldu mu? diye bilgi almak istiyorum 

@frknyldrm  mutlaka 2019-2020 gibi olmaz.yani kendi kendini bitirir mi? Hani işleyen Demir paslanmaz misali yatmasından sa yol yapsaydı daha mı iyi olurdu gibisinden kafam karışık aslında.bunun bi süresi varmıdır? Bu şekilde lastik alıp kullanan sorun yaşayan oldu mu? diye bilgi almak istiyorum 
Saklama koşulları da önemli fakat lastşk kullanılmasa dahi 5 seneden sonra lastik hamurunun özelliğini büyük ölçüde yitirdiği söyleniyor. Tecrübe ettiğim bir şey olmadığı için  bundan fazlasını söyleyemiyorum.

@Golftutkudur "Itibardan" ve lastikten tasarruf olmaz, mümkünse sifir lastik alin
İlk defa çıkma lastik alacağım dediğiniz gibi lastik önemli fakat bu lastikler çok kullanılmamış ve sıfırına alsam 3 bin lira fazla vermem gerektiğinden eksisini artısını öğrenmeye çalışıyorum 

Geri
Üst Alt