TDI golf motor sarsintisi

Ahmet2855

Yeni Üye
İsim
Ahmet TURAN
2013 model 1.6 TDI golf manuel arac aldım Şubat ayında.arac şuan 104000 km de. Aracı genelde kısa mesafe 2 veya 3 km kullanım he gün. İki gündür iş donusunde arabayı stop ettirmeden motordan tuhaf bı ses duymaya başladım. Arabayı stop edip açınca ses gidip. Ama her zaman olmuyo. Sesi duyduğum son gün kaputu acdim video cekdim kısa. Motor hafif sallanıyor gibi. Kayış sesine benzer bı ses.Bilemedim vallahi. Golf aldım alası sürekli bı sorun yaşamaktayım. Saticam bu gidişle  motor sarsıntı videosunu cekdim ama yukleyemedim. Ses veya sarsinti neden olur acaba

2013 model 1.6 TDI golf manuel arac aldım Şubat ayında.arac şuan 104000 km de. Aracı genelde kısa mesafe 2 veya 3 km kullanım he gün. İki gündür iş donusunde arabayı stop ettirmeden motordan tuhaf bı ses duymaya başladım. Arabayı stop edip açınca ses gidip. Ama her zaman olmuyo. Sesi duyduğum son gün kaputu acdim video cekdim kısa. Motor hafif sallanıyor gibi. Kayış sesine benzer bı ses.Bilemedim vallahi. Golf aldım alası sürekli bı sorun yaşamaktayım. Saticam bu gidişle  motor sarsıntı videosunu cekdim ama yukleyemedim. Ses veya sarsinti neden olur acaba
Triger seti 1.6 tdi için 120binde değişmesi gerekiyor daha önce değiştiğinden emin değilseniz ivedilikle değiştirin v kayışı da ses yapabilir ama triger koparsa motor iner büyük masraf çıkar dikkat etmek lazım.

@bf417 @Ahmet2855 @Ahmet2855arac şuan 104 binde. Triger deisip değişmediğini bilmiyorum. Muhtemelen değişmemiştir ama. Trigeri serviste mi yoksa dışarda mi degistirmeliyim

Kısa mesafe kullandığınız için dpf tıkanmış olabilir. Sizin tabirinizle motor sallanıyorken multimedya ekranından start stop menüsünde ne yazdığına bakın, motor çalışması gerekiyor yazabilir. Tavsiyem 15-20 kilometre boyunca 70 km hız altına inmemeye çalışarak kullanmanız. Eğer dpf ile ilgiliyse araç kendini temizler.

@bf417 @Ahmet2855 @Ahmet2855arac şuan 104 binde. Triger deisip değişmediğini bilmiyorum. Muhtemelen değişmemiştir ama. Trigeri serviste mi yoksa dışarda mi degistirmeliyim
Triger setini değiştirirken genelde devir daimi de değiştirirler vw kronik sorunu ve işçilik gerektirdiği için davlumbaz falan sökülmüşken o da değişir, aracı uzun süre kullanacaksanız serviste değiştirin fiyat sanayiye göre fazla olur fakat emin olun o fiyata göre de kaliteli parça taktırmış olursunuz, diğer bir seçenek de servisten devir daim, gergi ve avare rulmanı, trigeri alıp özel serviste değiştirtmek. Nerede değiştirirseniz değiştirin oem parça kullanın uzun süre başınız ağrımaz.

@ogzogz o da olabilir. Mesafe kısa olduğu için çok devirsiz kullanıyorum bir aydır. 

@bf417 aslında satmayı dusunuyorum. Beş ay oldu alalı ama. Önce farlarindan sorun yaşadım. Şimdi bu sorun. Bı de bir sıkıntı daha var serviste anlamadı aracı giderken direksiyonu sola cevirdigimde motorun sesi değişmekte. Valla çok sorun yaşadım bu aracdan. Eski aracım Civic di. Hiç böyle şeyler başıma gelmemişti.

@ogzogz o da olabilir. Mesafe kısa olduğu için çok devirsiz kullanıyorum bir aydır. 
Ses dediğiniz fan sesi olabilir mi? Yani araç ile ilgili ne kadar bilginiz var bilmiyorum o nedenle soruyorum. Siz bu dpf olayını bi araştırın, kendi kendine temizleyecek koşulları sağlayın. Bir de öyle deneyin.

@ogzogz sesi ve sarsıntıyı cekdim ama MP4 formatinda yükleyemedim.

@Ahmet2855 şahsen ben de duymadım, honda toyota mazda gibi uzakdoğu araçlarında olmayan motor şanzıman sorunları vw alanlar için özellikle belli yaş ve km üstü için sürekli masraf, arkadaşımda 2007 corolla var benim 2015 golften daha sessiz, eski golf 5 in cam otomatiği bozuldu kapı otomatiği bozuldu derken git gel kilitçi bir arkadaşla muhabbet ederken sordum bu araçlar hep böyle mi ? Bana dediği "japon arabaları suya falan girmezse bize kolay kolay gelmez, biz opel vw den para kazanıyoruz" 😬

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt