Halojen far ampul neden led ile değiştirilmemeli..

@ogzogz hergün işe gidip geliyorum pandemiden dolayı akü değişmedi henüz.hergün 14 km.2014 fabrika çıkışılı.

@cengiz74  akü zayıf düşüyor olabilir bu sebeple far performansı biraz düşebiliyor.

Aküyü şarj ettiğim zaman aradaki fark daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Denenmiş ve tecrübe edilmiş bir durumdur. Fırsat bulursanız bir elektrikciye ölçüm yaptırın. Ve sorun, akü bu durumda farlarimin performansına etki eder mi diye.

Yağmurlu havada kullanma şansım pek olmadi. Yine de görüş anlamında memnunum. Yağmurlu havalarda led ampullerden dolayı görüş kaybı yaşanır ben öyle bir durum yasamis olsam bile hic rahatsızlık edilecek durum yaşamadım.

20200720_130735.jpg

20200720_130741.jpg

Sarı halojeni sevmeyip Led takanlara tavsiyem şudur (Golf için konuşuyorum). Halojen farlarını satıp forumdan 2.el Taiwan U Led satan arkadaşlardan almalarıdır. Böylelikle hem U Led görüntüsüne hem de mercekli fara sahip olunmuş olur. Öbür türlü karşı taraftan sürekli selektör küfür yemek şahsen beni rahatsız eder etti de. Yalan yok bende Halojen farlarıma 6 ay Led takmıştım ilk araba hevesiyle, sarılar benim hiç hoşuma gitmiyordu. Bu sırada benim gibi halojen Led cilerin gerçekten aşırı göz aldığını gördüm ve çok rahatsız oldum. Sonra kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma sözünden yola çıkarak söktürdüm. Sis farı açma konusunda da diyecek söz bulamıyorum zaten adı üstünde SİS farı. Özel bir amaç için geliştirilmiş. Fabrika park + sis açıp gezsin millet diye yapmamış.

@ogzogz hocam iş çıkışı bi uğrıycam elektirkçiğe fırsat bulamadım siz hatırlatıtnız teşekkür ediyorum.:)Bu arada farı sökmeme gerek olmadığnı fark etim.Beyaz halojen almaya daha çok heveslendim sanki .:)

@GodThread Hocam ben led ampullerden bahsetmemiştim.Beyaz halojen ampulden bahsetmiştim. Yoksa ben de led takmayı düşünüyordum ama göz alması vs nedenlerden ötürü vazgeçtim.

@emrekk Hocam iyi yapmısşnız keşke herkes sizin gibi duyarlı olsa.Geceleri çakma led takan araçlara da ben sellökter yapıyorum ama bizim ışık gücü düşük olduğundan pek dikkate almyolar. :)

Ben  de bi ara uled düşünmüştüm ama artk pek düşünmüyorum .Aracın orjinal kalmasına daha çok dikkat ediyorum.sayglar.

Peki siz şuan ne takıtırdınız farları mı değiştiriniz naptınZ?

@GodThread Hocam ben led ampullerden bahsetmemiştim.Beyaz halojen ampulden bahsetmiştim. Yoksa ben de led takmayı düşünüyordum ama göz alması vs nedenlerden ötürü vazgeçtim.
hocam ben diğer arkadaşın replika farla ilgili yorumuna katılıyorum demiştim :D yanlış anladım bende.

beyaz halojen hiç kullanmadım ama merceksiz farda daha iyi sonuç vericeğini hem bilimsel olarak hem de az çok bilgi sahibi olarak düşünuyorum.

Benim önceden halojen farlarımda led ampül takılı iken yağmurda görüş sıfır idi bu da dipnot olsun :)

@cengiz74Hocam çıkma orjinal u led bulup taktırabilirsiniz, aracın orjinalliği de bozulmaz. Hem de istediğiniz beyaz ışığı elde etmiş olursunuz. 

@GodThread hocam merceksiz farda kullanımın bilakis daha kötü ve hatta karşıdan gelen için de tehlike arzettiğini forumdaki arkdaşlar da dahil herkes biliyor artık.Bunu tartışmaya gerek yok bence.Piyasada satılan ürünlere de pek güvenilir bulmuyorum açıkçası.Ayrıca yağmurda önünü göremedikten sonra led takmanın ne espirisi var o da ayrı bi konu?*

@Holigan hocam nerden bulacaz da taktırcaz ohoo uzun  iş .Ayrıca sağlam mı değlmi onu da bilmek lazım :)

@GodThread hocam merceksiz farda kullanımın bilakis daha kötü ve hatta karşıdan gelen için de tehlike arzettiğini forumdaki arkdaşlar da dahil herkes biliyor artık.Bunu tartışmaya gerek yok bence.Piyasada satılan ürünlere de pek güvenilir bulmuyorum açıkçası.Ayrıca yağmurda önünü göremedikten sonra led takmanın ne espirisi var o da ayrı bi konu?*
hocam ''Görünüş'' adı altında yapılan bir çalışma bu :D o konu bu konu işte :)

Geri
Üst Alt