16dan 17'' geçişte stepne olayı

Seastar76

Katılımcı Üye

İsim
Sea
herkese merhabalar.
16 '' olan lastiklerimi 17''  ile değiştirmeye karar verdim .  @savatage hocamın tavsiyesi ile Semperit speed life-3 225-45-17 oldu seçimim.
aklıma takılan soru : stepne 16'' tam boy .  aksilik durumunda onu taksam lastikçiye kadar idare eder mi ? çap farkına rağmen ?  
yoksa ince stepne mi almalı ? 
teşekkürler, iyi forumlar herkese.

Bazi araçlarda bisiklet lastigi gibi yedek lastik koyuyor fabrikalar

Bence düşük hızda lastikciye kadar kullanimda sorun olmaz diye düşünüyorum

İdare edecektir.  (İnce stepneler ile 80 km üzerine çıkılmaması gerekir.)

Ancak teknik olarak değerlendirecek olursak, tam boy 16 inçlik lastik çevresi, 17 inç'e göre daha azdır. Yani değiştirdiğiniz lastiğin yönüne sapma yapacaktır. Bunu hissetmeyedebilirsiniz. (rot ayarı bozukmuş gibi düşünebilir) 

Sorun olmaz. Yine de 80 km'yi geçmeyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir saat önce, ogzogz yazdı:

İdare edecektir.  (İnce stepneler ile 80 km üzerine çıkılmaması gerekir.)

Ancak teknik olarak değerlendirecek olursak, tam boy 16 inçlik lastik çevresi, 17 inç'e göre daha azdır. Yani değiştirdiğiniz lastiğin yönüne sapma yapacaktır. Bunu hissetmeyedebilirsiniz. (rot ayarı bozukmuş gibi düşünebilir) 

videoya bakılırsa bunlardan  ministepne alınır ))

whatsapp hatlarından sordum,

cevap: Stepneler 16 inç üretilmektedir standart. 

o zaman bendeki 16" tam boy stepneyi bıraksam da olur( mini stepneye 500 tl vermektense)

peki arkadaşlar bu durum araç muayeneye girdiğinde problem yaratırmı yani mevcut jant 17 inç stepne 16 inç 

whatsapp hatlarından sordum,

cevap: Stepneler 16 inç üretilmektedir standart. 

o zaman bendeki 16" tam boy stepneyi bıraksam da olur( mini stepneye 500 tl vermektense)
Eskisini kullanmakta sorun olmaz 

peki arkadaşlar bu durum araç muayeneye girdiğinde problem yaratırmı yani mevcut jant 17 inç stepne 16 inç 
Araç üzerinde 4 lastikten biri stepne olmadığı sürece sorun olmaz.

Ayrıca stepnesiz üretilen araçlar da mevcut. 

Olsa olsa hafif kusurlu olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt