sis farları

forerunner

Üye
Arkadaşlar bugün birşey keşfettim. Far düğmesinden ön sis farlarını yaktım. Far düğmesindeki ön sis farı sembolü aktif  oldu ama gösterge ekranında birşey yanmadı. Arka sis farlarında ise durum tam tersi. Yani arka sis farını Yakınca  ise sadece  gösterge ekranında sembol gözüktü ama far düğmesindeki arka  sis farı sembolü yanmadı.

sizede durum böyle mi?

@forerunner

tam dediğiniz gibi. ben de sis farını yakıyorum sonra aracı kapatıyorum. tekrar kullandığımda far anahtarına bakmazsam öyle açık kalıyo. ekranda gösteriyor olması lazım bence de. hani golfün en büyük eksiklerinden diyebilirim

@maniax

hocam bencede bir kusur ama anlamadığım madem arka sis farını sadece MFA ekranında gösterecek ne diye far düğmesine arka sis farı sembolü yerleştirmişler?

forerunner dedi:
@maniax

hocam bencede bir kusur ama anlamadığım madem arka sis farını sadece MFA ekranında gösterecek ne diye far düğmesine arka sis farı sembolü yerleştirmişler?
yani hadi sembolleri anladım. her arabada ön-arka sis sembolü oluyor genelde. ama yani arkayı yakınca hız kadranının ortasında turuncu bi logo tek başına :)

acayip duruyor bence. mesela farların açık olduğunu gösteren bir belirteç de yok. farlarım autodayken yanıp yanmadıklarını anahtara bakıp logo yeşil olmuşsa anlayabiliyorum.

Arka sis farlarınız açık halde kontağı kapatıp araçtan indiğimizde uyarıyor ama yalnız önler açıksa uyarmıyor. Sebebini anlayamadım ama her ikisini de kapatıyor autoda. Diğer konumlarda denemedim

Sent from my iPhone using Tapatalk

maniax dedi:
@maniax

yani hadi sembolleri anladım. her arabada ön-arka sis sembolü oluyor genelde. ama yani arkayı yakınca hız kadranının ortasında turuncu bi logo tek başına :)

acayip duruyor bence. mesela farların açık olduğunu gösteren bir belirteç de yok. farlarım autodayken yanıp yanmadıklarını anahtara bakıp logo yeşil olmuşsa anlayabiliyorum.
ben de bunun eksikliğini hisseden bir benimdir herhalde diye düşünüyordum. Cidden farlar auto modunda iken yanıyor mu anlamak için baya kasıyorum, halbuki bir lamba olsa ne güzel olurdu kısa farların yandığını göstergede gösteren

newspeed dedi:
@maniax

ben de bunun eksikliğini hisseden bir benimdir herhalde diye düşünüyordum. Cidden farlar auto modunda iken yanıyor mu anlamak için baya kasıyorum, halbuki bir lamba olsa ne güzel olurdu kısa farların yandığını göstergede gösteren
Hocam kısa farların Auto moddayken yanıp yanmadığını yine far anahtarındaki park konumu olarak bildiğimiz yeşil ışığın yanmasından anlayabilirsiniz.

MSE dedi:
@maniax

Hocam kısa farların Auto moddayken yanıp yanmadığını yine far anahtarındaki park konumu olarak bildiğimiz yeşil ışığın yanmasından anlayabilirsiniz.

muhammed hocam orda var zaten de biz kadranda da olsun isterdik her normal araba gibi :)

@maniax Pardon Murat hocam siz yazmışsınız zaten. Anlamadan dinlemeden dalmışım kusura bakmayın :)

Passatı ilk kullandığımda bana da çok garip gelmişti. Demekki sensörlerine çok güveniyorlar çalıştığını belli etmek için ışık bile koymamışlar demiştim [emoji23]

@MSE

estağfurullah hocam. gözden kaçıyor mesaj akışı arasında  ;)

Farlar açıkken geri viteste sisfarları yanıyor,bugün öğrendim,üç yıl oldu:)

Geri
Üst Alt