Çakmaklık Sigortası

Ofliifth61

Üye
İsim
Fatih
Golf 7 için çakmaklık sigortası nerdedir bilgisi olan varmı arkadaşlar

Golf 7 için çakmaklık sigortası nerdedir bilgisi olan varmı arkadaşlar
Direksiyonun sol tarafında far anahtarının altlarında kapağı açınca sarı renkli bir sigorta. Bende 2-3 ayda bir atıyor. Değiştiriyorum. Araç süpürgesi kullanıyorum. O attırıyor arada. 

Direksiyonun sol tarafında far anahtarının altlarında kapağı açınca sarı renkli bir sigorta. Bende 2-3 ayda bir atıyor. Değiştiriyorum. Araç süpürgesi kullanıyorum. O attırıyor arada. 
Ben hiç bişey kullanmadığım halde bugün telefonu şarja taktım şarj etmedi

Ben hiç bişey kullanmadığım halde bugün telefonu şarja taktım şarj etmedi
Telefon şarj etmiyor diye direk sigortaya bakmaya gerek yok. Çakmak üzerindeki düğmeye basarak bikaç saniye bekleyin geri atıyorsa sorun çakmaklıkta değildir. Eğer atmıyorsa sigortaya bakınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Telefon şarj etmiyor diye direk sigortaya bakmaya gerek yok. Çakmak üzerindeki düğmeye basarak bikaç saniye bekleyin geri atıyorsa sorun çakmaklıkta değildir. Eğer atmıyorsa sigortaya bakınız.
Yalnız hocam videodaki 20lik diyor benimki 40 lık nasıl oluyor?

@Ofliifth61 merhaba. Sarı renkli 20 amperliklerden biri olması lazım. Hatırladığım kadarıyla birisi çakmaklık, diğeri de radyo-teyp içindi. Emin değilim ama kullanım kitapçığında yazıyordu.

20200531_161641.jpg

Sarı 20 numara çakmaklık sigortası,  yeşil 30 un yani ise çakmaklıktan sürekli elektrik alması için yuva. 

Not:Resim @Ender hocam'dan alıntıdır. 

1574799499692.jpg

319c4f25c67960103fbf490f1dbb581f.jpg

Koyu Mavi 15 Amper sigorta yerine yeni sarı 20 Amper sigorta takmalısınız.
Bu arkadaşın sigorta kutusu neden bu kadar boş? Benimkinde amper takmaya 3-5 yer anca var. Aracın sahip olduğu donanıma göre mi değişiyor bu durum

Geri
Üst Alt