Taksiciler!

Merhaba,

Güzel bir konuya deginmissiniz. Öncelikle geçmiş olsun. Taksi ve dolmuşlara katılmakla beraber, filo araçlarını kullananları da buraya eklemek istiyorum. Milenyum çağı ile ülkemizin bozulduğunu düşünüyorum. 

@Musaaksoy

Arkadaşlar trafik kuralları hak ve hukuktan bahsetselerde

Ankaralısınız ?

Bala?

Haymana ? 

İlçeleri ? 

Taksicilerin ana memleketleri?

Aman ben delikanlı olmayım onların karşısında ? 

Devlet hukuk beni kollamadıktan istersen RAMBO ol @krym sökmez hocam

@Savatage  Benim bu ülke icin diyecegim tek sey düsük profilli-sessiz sedasiz-kimseye bulasmadan yasayacaksan yasa, yoksa isin zor, Rambo olsanda sonunda hep kaybedersin

Devlet bizi korumaz, hakkimizi hic korumaz, son 10 yildaki Polis Profiline bakarsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz, birde bunlara mahallenin hicbir sapa balta olmamislarina yetki ve silah verip bekci yaptilar, senin evine pizza-damacana su getiren ergen senin yolda önünü kesip  kimlik sorup-artislik yapabiliyor, bunlardan bizi kim koruyacak?

Bu bekci olayida bakin malesef nasil patlayacak. Eskiden beline silah alman icin polis akademisini kazanip onu hakederdin, simdi her partiliye  3 aylik egitimle silah-yetki veriliyor ama sana bana degil, ölümüne-hicbir sekilde sorgulamayan partili olana!!

Bir artı parantez beyaz renkli kiralık filo araç kullanan sığır şirket çalışanlarına açmak gerekiyor. 

Araç senin değil, şirket aracı, kasko sigortan var, sen trafikte terör estir milletin önüne kır bu özgüven neyin nesi? 

Adamda sıfır A5 coupe kendi halinde orta şeritten gidiyor, sen anası bellemiş egea ile en sağdan en sola silme geçiyorsun. Bu azgınlık neden?

@krym

@Recep Gül

doğrulayın beni ???  (madem deutschland da yaşadınız)

2013 eylül ekim ! 

bir pazar sabahı saat 10:40  ulusal october fest  festivali var  münihte 

bende dolaşırken bir park  içinde  festival zamanı kurulan bira parklarına uğradım . 

sabah 10:40 da  500-1000 civarı insan bira içiyor  (çok da uçuk değil ruslara göre ?  onlar bayram seyran festival yokken sabah 8 de sek votka içiyor) 

neyse ortalık full muhabbet ,

derken bir kargaşa oldu 

depoyu fulleyen 2 alman ayakta atışmaya başladı ,   bizim Anadolu tarzında burun uçları birbirine değiyor ve almanca  yüksek volumde söyleniyorlar birbirlerine 

işte TR YE göre fark ?   her ikisininde  eller  havaya kalkıyor yumruklar sıkılıyor ama ?  içinden biri o yumruğu sallayamıyor ?  birsi diğerinin gömleğinin yakasından alıp savurup atamıyor . 

bu şekilde 6-7 dakika  birbirlerine horozlandılar ?  zil çaldı round bitti , geçtiler köşelerine içmeye devam ettiler 

yine bir başka akşam  köln metrosunda gece 01:30 ....  metronun marketine full sarhoş giren bir alman 3-5 parça  çaldığı ürünle kasanın ordan sıvışmaya kalktı .  kasiyer durumu farkedince   (bu arada kasiyer türk)  almanın elinden yakaladı ...  ,   hırsız diğer elini kaldırmış yumruğunu sıkmış şekilde  sabit duruyor . kasiyerde istese hırsızı yere serecek ,

her ikside sabit ?  almanca laf dalaşı  

bizdeki DURUM ? 

O YUMRUKLAR SALLANIR , YETMEDİ BIÇAKLAR ÇEKİLİR , Anasal / ebesel  her türlü hesaplaşılır . 

sonuç :  Adaletin olduğu yerde o yumruğu sallayamazsın ! devlet gelir ensene yapışır ! 

olmadığı yerde  ?  neresiymiş orası ?  TR değildir canım , imkanı yok

layyylayyyyommmm  biz devam edelim   

uyanmadığın uykunun rüyası tatlıdır . 

ama eninde sonunda uyanacak bu millet ?  ama yorganı kafasının üstüne çekip öğleye kadar uyuyayım diyen bi dünya adam var. 

@Savatage

Size bir  olay anlatayim, adalet almanyada nasil siz karar verin

Münih metrosunda 60 yaslarinda emekli bir ögretmen iki tane genci cok ses yaptiklari icin uyariyor, bu genclerden biri bosnak digeri yunan, gencler yasli adama alkolünde verdigi cesaretle saldiriyorlar, adami dövüyorlar.

Sonra ne olurdu bizim ülkemizde olsa? Eger mahkeme olsa, gencler adamdan özür diler, konu kapanirdi

Almanyada ne oldu?

Bosnak 23 yasinda oldugu icin 24 yil hapis cezasi aldi

Yunan 17 yasinda oldugu icin islah evine girdi, degisik bir ceza sistemi var cocuklar icin, tam olarak ne ceza aldi bilmiyorum ama saglam bir ceza vermislerdir ama tamamen hayatini karartmadilar, ama bosnak 23 yasinda oldugu icin ve adam yerdeyken tekme attigi icin hayati orada bitti!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage Birde avrupada ilk vuranin isi zordur eger nefsi müdafa veya baska saglam bir sebep yoksa, o yüzden kimse vurmaz

2 hafta önce Ümraniye de başıma geldi 50 kere dikiz aynasina bakıp çıktım çıktığım sinyal mi verdim lappp önüme atladı bide bana el kol yapıyor sağa çek dedi yapıştım arkasına ne var lan dedim şimdi bu lavuklar topluluk halinde oluyor bi anda 3 5 taksici doldu. üstüme geliyor Uzman cavus olduğum için çıkardım silahımı. dedim alayınızi vururum üstüme saldırdilar kendimi korudum deyip çıkarım işin içinden dedim tabi hemen geri vites sagolsun polis kardeşlerimiz de arkadaşları Bi güzel yonttu. bunlarin soyu tükenmez hacım uzun lafın kısası 

• Beğen
Tepkiler: SCC
2 hafta önce Ümraniye de başıma geldi 50 kere dikiz aynasina bakıp çıktım çıktığım sinyal mi verdim lappp önüme atladı bide bana el kol yapıyor sağa çek dedi yapıştım arkasına ne var lan dedim şimdi bu lavuklar topluluk halinde oluyor bi anda 3 5 taksici doldu. üstüme geliyor Uzman cavus olduğum için çıkardım silahımı. dedim alayınızi vururum üstüme saldırdilar kendimi korudum deyip çıkarım işin içinden dedim tabi hemen geri vites sagolsun polis kardeşlerimiz de arkadaşları Bi güzel yonttu. bunlarin soyu tükenmez hacım uzun lafın kısası 
Eeee bizim / benim gibi atmosferik/manuel düz vatandaşlar icin ne önerirsiniz ? Silahım yok / kolluk gücü kimligim yok?

Ahirette ilahi ceza  mahkemesinde zalimler odun ateşinde yanarlarken ohhhh ilahi adalet yerini buldu mu diyeyim ???

@golfcu91 ben de astsubayım. Aynısını yapacaktım, ama bende tabiri caizse deli siniri var, çeker vururum diye korkuyorum

Hocam trafikte ne olucağı belli olmaz. Ne olursa olsun önüne bakıcaksın. Çıkar çeker vurur. Afedersin b*k yoluna gidersin. Artık herkeste silah var. O yüzden kendin için ailen için gerek yok diyerek önüne bakmak en iyisi

Sakaryada akrabalar var ne zaman gitsem illa ki yolda birden fazla deli denk geliyor. Berbat bir kullanıcı kitlesi var. Eskiden bunlarla dalaşırdım şimdi hiç umursamıyorum gerçekten sinir bozucu. Trafiktekilerin sinir katsayısı iyice yüksek. bir selektör veya korna için adam dövecek hatta öldürecek insan dolu o yüzden sabredin. 

Ha şunu da fark ettim cam filmimi değiştirdim koyu yaptırdım eskisi kadar el kol artislik yapan olmuyor. az da olsa etkili. :)

Sakaryada akrabalar var ne zaman gitsem illa ki yolda birden fazla deli denk geliyor. Berbat bir kullanıcı kitlesi var. Eskiden bunlarla dalaşırdım şimdi hiç umursamıyorum gerçekten sinir bozucu. Trafiktekilerin sinir katsayısı iyice yüksek. bir selektör veya korna için adam dövecek hatta öldürecek insan dolu o yüzden sabredin. 

Ha şunu da fark ettim cam filmimi değiştirdim koyu yaptırdım eskisi kadar el kol artislik yapan olmuyor. az da olsa etkili. :)
geçen hafta iş için gittiğim sakaryada  , biri dedi , 

hayatında bir kere trafikte  dolup patlayacaksan ,  bir kere de biz sallayalım demiri odunu ,  diyeceksen , bunu Sakarya da yapma dedi . 

çünkü ÖLDÜRÜR ler  dedi . 

Geri
Üst Alt