Golf 7.5 Çift J Far Led arizasi

@Seastar76 sirinevler subesiyle gorustum onlarda topkapi tarafinda bi ustaya yonlerdi. Ustayla gorustum farlari getir yapariz dedi. Ben baska bi ustaya goturdum. Farlari yaptirdigim usta daha yakindi yer olarak bende oraya goturdum halletti sagolsun.

Aracim golf 7.5 comfortline

sonradan cift j far taktirdim 7 ay oldu takilali

bi ay kadar oncesinde sag far gunduz ledi yanip sonme yapmaya baslamis duzelmisti

simdi komple sag taraf gunduz ledi yanmiyor. Basina gelen oldu mu cözüm nedir? Led bozuldu diye far cöp mü oldu simdi?
Öncelikle merhabalar. Ben forumda yeniyim. 1,5 senedir  2016 1.2 TSI Golf kullanıyorum. Geçenlerde heveslenip J ledli far taktırmayı düşündüm. Mercekli far olması da özellikle ilgimi çekiyordu ama aklımda hep şu soru vardı: Gündüz ledleri ya da sinyaller arızalanırsa far tamamen mi açılacak yoksa basit bir şekilde led çıkarılıp yenisi ile mi değiştirilecek? Bu işlerden pek anlamam. Eski tip ampulleri ya da uzun-kısa far ledlerini kendim takabiliyorum, ama böyle bir sorun olsa ortada kalırım açıkçası. Farları geçen gün taktıracaktım ama takacak arkadaş aradı ve elindeki farların Golf 7 için uygun olmadığını, uzunca bir süre elinde olmayacağını söyledi. Şimdilik far işini askıya aldım. Siz tam da benim düşündüğüm sorunla karşılaşmışsınız. İşinizi hallettiğinize sevindim. Siz farlarınızdan memnun musunuz? Tavsiye eder misiniz?

@pofpor Normalde fari sokmeden devre çıkartılabilir ama nedense komple fari söküp getirin demiş tamirci... Farı tampondan sok tak kendin yapmazsan 300 tl tutar kart tamirine de 150 verse toplam yol su elektrik 500 deyiverelim...Ledlerde kolay arizalanan bir şey değil.En fazla bu tarz kart arizasi olabilir...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@pofpor Normalde fari sokmeden devre çıkartılabilir ama nedense komple fari söküp getirin demiş tamirci... Farı tampondan sok tak kendin yapmazsan 300 tl tutar kart tamirine de 150 verse toplam yol su elektrik 500 deyiverelim...Ledlerde kolay arizalanan bir şey değil.En fazla bu tarz kart arizasi olabilir...
O zaman böyle bir arızada sizin bahsettiğiniz gibi devre kartı kolayca çıkartılıp tamir işlemi gerçekleştirilebilir.

@fanajal farin icini acmadan sadece arkada kartin yeri var orayi acip karti cikartabiliyorsun. Ama usta far arabanin ustundeyken tamir edemiyor. Fari calisma tezgahinda elektirige bagliyor. Far acikken kart ustunde elektigi ampermetreyle tek tek dokunarak olcuyor. Far arabadayken tek tek gunes altinda yapilacak is degil.

dediginiz gibi 150 j farlari sokup halojen farlari takmaya verdim. Ustada 100 tl aldi

ortalama 60 km yol yaptim 50 de benzin yaksa etti 300 tl.  Tatile gidecegim diye korkudan j farlari takmadim yine ariza yaparsa gittigim yerde ugrasamam diye. Orjinal halojen farlariyla gidip gelecegim

donuste kendim sokup takmayi planliyorum. 150 dah sayarsa led arizasi 500 tl ye patliyor. 

@pofpor farlar guzel ama mutlaka kaliteli led taktir ve far ayarini mutlaka yaptir yoksa cok kaliteli aydinlatma alamazsin. Ben alirken beyinli xenon ampul takmistim. Xenon muayeneden gecmiyor 600 tl verip birda photon led masrafim olacak

@Seastar76 garanti yok. Aldigim yer 15 gun icinde  sikinti olursa degistiririz demisti. Alali 6 ay oldu. Kendim yaptirdim

Geri
Üst Alt