Golf 7.5 Çift J Far Led arizasi

Golf_286

Yeni Üye
İsim
Vedat
Aracim golf 7.5 comfortline

sonradan cift j far taktirdim 7 ay oldu takilali

bi ay kadar oncesinde sag far gunduz ledi yanip sonme yapmaya baslamis duzelmisti

simdi komple sag taraf gunduz ledi yanmiyor. Basina gelen oldu mu cözüm nedir? Led bozuldu diye far cöp mü oldu simdi?

6841F738-CAC8-41CC-B41B-7325E6FA10B0.jpeg

Led farlar yapısı gereği uzun ömürlüdür ve bildiğim kadarıyla yanma sönme yapmaz. Burada husus çin malı olmasından mütevellit belki kalitesiz tesisat yada kalitesiz led ampül kullanılması olabilir. 

Soketlerde bir temassızlık olabilir mi? Söküp kontrol ettiniz mi? Dediğim gibi yanma sönme işi elektrik akımının gidip gelmesi neticesinde olur, eğer uzun süre böyle kullandıysanız da ledler ölmüş olabilir pek tabi. 

Son çare Muhtemelen farı açtırmanız gerekecektir, semih ukoled gibi yerlerde işlem yapılması işçilik açısından daha temiz olacaktır kanaatim. (eğer kabul ederlerse) 

Benim tahminim; ledler arıza yapmaz. Bu zor bi durum, farın içindeki kablolar çok kalitesizdi. Muhtemelen onlarda bi temassızlık olabilir. Geçmiş olsun hocam, inşallah kolay bi şekilde çözülecek bir problemdir 

Geçmiş olsun Hocam.

Keşke Farlarınız yanması gelip giderken erken müdahale etseymişsiniz. Bu Durumda biraz pahalıya malolacak gibi sizlere. Umarım Kablo tesisastından  kaynaklıdır da hallolur.

3 ihtimal var gibi gözüküyor. Ya kablo tesisatı, oksitlenme vs gibi, ya da o ledlerin yanması için küçük bir beyi bi bir şey var o kısımda sorun, son olarakta kabloların pinleri falan çıkmış olabilir

Uzun far

kisa far ve sinyal  sorunsuz calisiyor

sadece gunduz led i yanmiyor.

urun sonradan takilma taiwan mali

Atolye semihle gorustum replika farlarda son zamanlarda bu sorun icin cokca aramaya basladilar dedi. Replika urun oldugu icin yedek beyinde yok cikma far bulmaniz lazim yada asagidaki gibi yeni led yapmak lazim dedi

Nisan ayinda bakimda servise birakirken motoruda yikatmistim. Belkide oksitlenme yapmista olabilir. Oto Elektirikci baksin en iyisi ben kurcalamak istemiyorum soketi sokerken tirnaklarini falan kirip birde onunla ugrasmayayim

Hocam farin arkasinda iki dört te olabilir vida var.Vidalari kaputu açıp sökün.Led far entegre devresini göreceksiniz.Buyuk ihtimal o devre arızalanmıstir.Tampon far sökmeden sadece devreyi değiştirip sorun çözülebilir.Ayrica far baglanti soketlerinde de tam oturmamazlik olabilir.Ama eminim o kart arizali kartin degistirilmesi lazim aldiginiz yerle irtibata geçin.Ucretsiz yeni kart takmasi gerek.Olmadi kartı sokup elektronik tamircisine verin gayet kolay tamir eder...

Benim kisa farim yanmıyordu replika cift u led, farin icindeki kablo yanmisti ondan dolayi :)  bence icindeki kablolarda bir sorun var

@fanajal aldigim yer 7 ay oldu diyor. Degistirmiyor. Tamir ettirmem gerekecek ama neresi tamir eder bilmiyorum

@Golf_286 Bulunduğunuz bölgede elektronikçiler çarsisi vs. varsa oradan bilgi alabilirsiniz.Tv teyp laptop tamiri yapan yerlere danışın.Soguk leğim direnç kondansatör arizasi temassizlik olabilir.Tamiri çok kolay olan birşey baş ağrısı çıkartabilir...

Selamin aleykum beyler

fari tamir ettirdim kimse ugrasmak istemedi. Bi kac usta beyin degisecek diyip kapatti telefonu. İnstagramda far tamircisi ararken kia ceed lerde de ayni gunduz ledi arizasi oldugunu ogrendim onu tamir eden ustaya aradim. Farlarin sokulmesi lazim dedi

sokturdum orjinaller halojenleri takip aradim ustayi

bugun cumartesi normalde calismiyorum dukkani oylesine actim dedi

farlari sokturdum dedim

getir bi bakalim dedi. Gittim kucukcekmece yeri

sag far arizaliydi sol farin beynini sag fara taktik ledler yandi

arizanin ledlerde olmadigini beyin kartinda oldugunu teyit etmis olduk

ampermetreyi karta koydu butun Noktalara tek tek bakti

13. slottan diger taraflra akim dusuyordu kisa devre oldugunu soyledi

elinde o slotlardan varmis arizaliyi soktu yeni kucuk bisey lehimledi ledler duzeldi

(Not ) Yukledigim fotgraf cift U led beyin karti. Ornek olsun diye yukledim

uzun oldu herkese hayirli gunler 

4642A3A6-CC0B-4ABB-85A2-DFA93BE42ECC.jpeg

Selamin aleykum beyler

fari tamir ettirdim kimse ugrasmak istemedi. Bi kac usta beyin degisecek diyip kapatti telefonu. İnstagramda far tamircisi ararken kia ceed lerde de ayni gunduz ledi arizasi oldugunu ogrendim onu tamir eden ustaya aradim. Farlarin sokulmesi lazim dedi

sokturdum orjinaller halojenleri takip aradim ustayi

bugun cumartesi normalde calismiyorum dukkani oylesine actim dedi

farlari sokturdum dedim

getir bi bakalim dedi. Gittim kucukcekmece yeri

sag far arizaliydi sol farin beynini sag fara taktik ledler yandi

arizanin ledlerde olmadigini beyin kartinda oldugunu teyit etmis olduk

ampermetreyi karta koydu butun Noktalara tek tek bakti

13. slottan diger taraflra akim dusuyordu kisa devre oldugunu soyledi

elinde o slotlardan varmis arizaliyi soktu yeni kucuk bisey lehimledi ledler duzeldi

(Not ) Yukledigim fotgraf cift U led beyin karti. Ornek olsun diye yukledim

uzun oldu herkese hayirli gunler 

Ekli dosyayı görüntüle 35190
@Golf_286  hayırlı olsun hepimize lazım olacak bir bilgi... işlemi yapan ustanında bilgilerini paylaşabilirmisin mümkünse elimizin altında olsun hepimizin başına gelebilecek bir arıza... 

Geri
Üst Alt