Rölantide gelen ses?

musiqzz

Üye
İsim
Oğulcan
Araç
Scirocco
Arkadaşlar merhaba, geçen günde sormuştum fakat bir süre sonra kendiliğinden düzelmişti bugün yine başıma geldi 2012 scirocco aracımın sağ torpidosundan araç yük halinde değilken yani boştayken böyle bir ses geliyor. Klimayı acınca veya biraz gaz verince titreşim sesi gidiyor. Sorun ne olabilir ? 

edit: Sorun çözüldü arkadaşlar, eğer ihtiyacı olan olursa bilgilendirmek istedim. kaputun sağ tarafındaki yakıt hortumları vibrasyon nedeniyle ses yapıyormuş, yarın hortumlar sökülerek izalasyon yapılacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Acaba zincirden kaynaklı bir ses olabilir mi ? Motor sesinde bi anormallik sezemedim gerçi. Bu arada araç 120 binde.

40 dakika önce, musiqzz yazdı:

Arkadaşlar merhaba, geçen günde sormuştum fakat bir süre sonra kendiliğinden düzelmişti bugün yine başıma geldi 2012 scirocco aracımın sağ torpidosundan araç yük halinde değilken yani boştayken böyle bir ses geliyor. Klimayı acınca veya biraz gaz verince titreşim sesi gidiyor. Sorun ne olabilir ? 

Klima flaplarindan geliyor olabilir. Motor devri belli bi noktaya gelince titriyordur muhtemelen. Titreyen yeri bulmak gerekir. Motor kulakları da eskimiş olabilir ve içeriye hissettiriyor da olabilir. Direksiyonda titreme var mı?

@ogzogz hayır direksiyonda veya aracın başka hiç biryerinde sorun yok 

@ogzogz hayır direksiyonda veya aracın başka hiç biryerinde sorun yok 
Tam net bişey söylemek zor. Ama ses var o kesin. Denemeler yapmanız lazım. Torpidoyu  açarak deneyin, polen filtresinin oralardan dinleyin, klima iç sirkülasyonu devreye sokun ve klimayı kapatın öyle deneyin vs.. deneye deneye bulabilirsiniz. ses gelirken elinizle torpido üstüne ya da ön konsola veya herhangi başka yerlere elinizle bastırarak sesin geçip geçmediğini deneyebilirsiniz. Kolay gelsin

@ogzogz teşekkürler dediklerinizin bir kaçını denedim polen filtresinide söktüm hatta en iyisi yarın ustaya bir göstereyim

Geri
Üst Alt