Seramik kaplama

Mecalone

Üye
İsim
Eray
Araç
GOLF 2019 MK7,5 1.6 TDI 115 PS HIGHLINE DSG / PURE WHITE
Arkadaşlar selamın aleyküm hayırlı haftalar herkese, 

seramik kaplama yaptırıp üzerine siyah silikon ile veya çift yönlü bant ile spoiler yapıştırsam daha sonra çıkarmak istediğimde veya kendisi çıkma eğiliminde olduğunda boyaya zarar verir mi yoksa seramik kaplamadan dolayı boyaya etkisi olmaz mı 

@Mecalone Aleykümselam Hocam 

bildiğim kadarıyla seramik kaplamanın üzerinde tutmuyor

yaptırmadan önce sormanızda bir fayda var 

@Mecalone her ihtimale karşı şeffaf silikon bant kullanmakta fayda var. üzerine istediğinizi yapabilirsiniz. çift taraflı bant sıkıntı yaratmaz ama siyah silikon için bilemedim. 

deneyimleyenler de yorum yapacaktır.

@Mecalone her ihtimale karşı şeffaf silikon bant kullanmakta fayda var. üzerine istediğinizi yapabilirsiniz. çift taraflı bant sıkıntı yaratmaz ama siyah silikon için bilemedim. 

deneyimleyenler de yorum yapacaktır.
Silikon bant 3m banttan daha mı sağlam 3m bant tutmaz mı 

@Mecalone Hocam 

Youtube bir modifiye yapan firmanın videosunu izlerken denk geldim orada seramik kaplama araçlarda bant veya silikonun tutmadığını sağlıklı olmadığını söylemişti oradan aklımda kalmış 

bu konu hakkında uzman arkadaşlar  daha sağlıklı cevaplar verecektir. @forzaGilles  @mustafacagri

@Mecalone Hocam 

Youtube bir modifiye yapan firmanın videosunu izlerken denk geldim orada seramik kaplama araçlarda bant veya silikonun tutmadığını sağlıklı olmadığını söylemişti oradan aklımda kalmış 

bu konu hakkında uzman arkadaşlar  daha sağlıklı cevaplar verecektir. @forzaGilles  @mustafacagri
Teşekkür ederim bi sorarım bunu 

@Mecalone Hocam 

Estağfurullah hocam :) seramik kaplı yüzey silikonun boyaya direk temas etmemesi konusunda iyi olur tabi. Ama silikon konusunda sıkıntı olan yeri sökmesi :) deyim yerindeyse kazıyarak sökülüyor kaskatı kesildiği için. İlla silikon kullanılacaksa bence yüzeye şeffaf folyo kaplatılıp öyle silikon uygulaması yapılmalı. Ama benim tercihim diğer konuda da söylediğim gibi şeffaf çift taraflı bant olurdu. Hatta orda da fotosu paylaşılmış bahsettiğim baktın fotosu @doganersin tarafından. Bu bantla plaka mı da spoilerı da yapıştırdım. 

@Mecalone 

buradaki şeffaf kaplamadan bahsetmiştim hocam ben. siyah silikon sıkıntı çıkrabilir sökerken, çift taraflı bant ideal

Estağfurullah hocam :) seramik kaplı yüzey silikonun boyaya direk temas etmemesi konusunda iyi olur tabi. Ama silikon konusunda sıkıntı olan yeri sökmesi :) deyim yerindeyse kazıyarak sökülüyor kaskatı kesildiği için. İlla silikon kullanılacaksa bence yüzeye şeffaf folyo kaplatılıp öyle silikon uygulaması yapılmalı. Ama benim tercihim diğer konuda da söylediğim gibi şeffaf çift taraflı bant olurdu. Hatta orda da fotosu paylaşılmış bahsettiğim baktın fotosu @doganersin tarafından. Bu bantla plaka mı da spoilerı da yapıştırdım. 
Aslında bende bant taraftarıyım çünkü silikonla uğraşmak istemiyorum bant bencede ideal ama işte o dediğiniz şeffaf silikon bant seramikte sağlam olur mu yapışır mı ben hep uzun yolda kullanıyorum aracı 100-110 arası basıyorum bazen 120-130 hani o süratlere dayanması lazım 

Aslında bende bant taraftarıyım çünkü silikonla uğraşmak istemiyorum bant bencede ideal ama işte o dediğiniz şeffaf silikon bant seramikte sağlam olur mu yapışır mı ben hep uzun yolda kullanıyorum aracı 100-110 arası basıyorum bazen 120-130 hani o süratlere dayanması lazım 
hocam 2 senede yaklaşık 20k km yaptım. yüksek hızları da gördüm, şehir içi de şehir dışı da gittim. sorun yaşamadım. 

hocam 2 senede yaklaşık 20k km yaptım. yüksek hızları da gördüm, şehir içi de şehir dışı da gittim. sorun yaşamadım. 
Yani o zaman şeffaf silikon bant ile yapıştırma işlemi yapıcaz dimi 

Yani o zaman şeffaf silikon bant ile yapıştırma işlemi yapıcaz dimi 
Tavsiye ederim evet şeffaf silikon bandı. Önceki araçta da 3 sene plakaları yapıştırdım, çekince tampon esniyordu. Şu anki araçta da yine kullandım. Abimin aracında da yine çift taraflı bantla plakaları yapıştırdık 3 sene oldu. Onda da plakadan tutup çekince tampon esniyor, plastik çıtırtıları geliyor ama plaka oynamıyor :) önemli olan doğru yapıştırmak. Spoiler'ı bantlarken tekerleklere paralel bakacak şekilde yapıştırın.  Sağdan sola doğru enlemesine yapıştırırsanız yüksek hızda araya giren hava bantı kolayca kaldıracaktır :)

SS motorumda kullandım

aksiyon kamerasını kuyruğa bu bant ile  sabitlemiştim ve 

200 km/h üzeri çok çıktım, hiçbirşekilde kendini salmadı..

hattta olaki düşer diyede iple bağlamıştım 😄

ama tek şart en kalitelisini kullanmak (piyasada 5-6 TL ye satılanlar ile değil)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt