Yardım; Kapı aralarındaki piano blacklerin çiziklerini gidermek

AliAkg

Katılımcı Üye

İsim
Ali Akg
Herkese selamlar, bahsettiğim kısım benim aracımda çok fazla mat ve çizik olduğu için sormak istedim. Aşağıya görsel bırakıyorum, o kısımdaki matlığı gidermek için ne yapabilirim? Bilgisi olan var mı? 

( piano black dediğim yerler belki de piano black değildir ama öyle tarif edesim geldi :)  )

FC105455-22E9-49DA-9108-003E94011D4A.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
İnternette bi kaç video vardı ama piano black ürünlerin pastasından sonra daha çabuk deforme olduğunu ve çizildiğini biliyorum

Hangi parlatici düzeltir bilmiyorum ama duzelmezse

Parlak siyah kaplama yapılabilir çok para tutmaz

İnternette bi kaç video vardı ama piano black ürünlerin pastasından sonra daha çabuk deforme olduğunu ve çizildiğini biliyorum
Buna hiç bi şey yapılmadı hocam, pasta vs yapılmadı ama şuanda böyle, araç 2016 ocak trafiğe çıkışlı. Bi kısmında Alanyadaydı, güneşinden dolayı çok solmuş sanırım. Çizikler de yıkama fırçasından olsa gerek 

Hangi parlatici düzeltir bilmiyorum ama duzelmezse

Parlak siyah kaplama yapılabilir çok para tutmaz
Evet doğru ama onlar da sökülür mü yıkarken aracı vs merak ediyorum. Belki yaptıran vardır da öğreniriz bakalım :)  

@muhammedakgunes makineyle pasta cila yapılması lazım hocam. elle yapılan pasta bir şeye benzemez zaten. kendi aracımda bu kadar soluk değildi ama çizikliydi giderildi

hatta yapıldıktan sonra şeffaf koruma filmi çektirebilirsiniz üzerine ytd

Ne yaparsanız yapın, piano black aksam tekrar aynı şekilde çizilecektir. Fazla müdahalede edebileceğiniz bir yer değil pasta cila yapan arkadaşın dikkat etmesi gerekir çabuk ısınıyor. Bir sonraki detay yaptırmanıza takiben arkadaşların dediği gibi kaplattırırsanız daha işlevsel olur.

@muhammedakgunes Hocam baya yıpranmış. Bence parlak siyah kaplama yaptırın. O kaplamalar kaliteli olursa ısı ile beraber içindeki çiziği ortadan kaldırıyor...

@muhammedakgunes makineyle pasta cila yapılması lazım hocam. elle yapılan pasta bir şeye benzemez zaten. kendi aracımda bu kadar soluk değildi ama çizikliydi giderildi

hatta yapıldıktan sonra şeffaf koruma filmi çektirebilirsiniz üzerine ytd
Pasta ile düzeliyorsa yaptırabilirim. Dediğiniz hibi şeffaf korumayla da süper olur. Teşekkür ederim hocam :)  

Pasta ile makine işlemi sonrasında ilk günkü gibi oluyor hocam. Ben yaptırdım. Herhangi bir sıkıntı olmadı 

Pasta ile düzeliyorsa yaptırabilirim. Dediğiniz hibi şeffaf korumayla da süper olur. Teşekkür ederim hocam :)  
Neden düzelmesin elbette pasta ile düzelir yeni gibi olur ama burada önemli nokta oto yıkamacılar ve sanayide içine ederler., detailing yapan yerler çok güzel yaparlar., tekrar çizilmesini istemiyorsanız PPF tip şefaf folyo ile kaplatırsanız., tekrar çizilmezler., PPF tip olmalı..!!

@muhammedakgunes hocam merhaba , uygulama sonrası şeffaf kaplama yaptırırsan yikama esnasında zarar görmez tekrar bu hale gelmez ben 2 sene önce heroic detailing te yaptırdım ilk gün ki duruyor.

Yenisinin fiyatını da sordurmak lazım.Eminim ucuz değildir ama bazen çok da dişe dokunmayabiliyor.

Geri
Üst Alt