Seat Leon FR | Bagaj ve Koltuk Altı Yalıtım Uygulama Videom

mehmetmert

Katılımcı Üye

İsim
Mehmet Mert
Herkese selamlar, 

Beni çok yorsada güzel uygulama oldu diye düşünüyorum. CTK Premium serisi ile vibrasyon önlenmiş oldu. Üstünede firex sünger uyguladım. Özellikle zift üstüne mıcır atılan yollarda bayğaı güzel ve başarılı oldu. Ben psikolojik olduğunu düşünmüyorum artık, yol sesi önden gelmeye başaldı :)   Bir sonraki proje davlumbazların içerisine ctk ve suya dayanıklı olduğu için ctknın yalıtım süngerini uygulamak olacak ama beni bu uygulama yordu biraz mola.

Davlumbaz kısmıda bittikten sonra ise ön koltukları ve alt halı kaplamasını söküp noktayı koymak, orada @necati abiden yardım alırım ilerleyen zamanlarda diye ümit ediyorum :D

Video ile baş başa bırakayım. kendim uyguladığım için işçilik yok, malzemeler 1000tl civarına denk geliyor hepsi şu anli kur ile, birazcık geçiyor tabi :)  Ama leon için şart

@mehmetmert Golf için gerekli mi? Golfte yoldan daha çok motor sesi geliyor sanki kaputun altında kaplama olmasına rağmen, 2011 1.6 tdi golf kullanmıştım 2015 1.2 tsi golfe(kendi aracım) göre daha sessiz ya da bana öyle geldi.

Bence her araba için geçerli, ben leondan mutsuz olmadığım için yapmadım. Daha iyisi neden olmasın diye yaptım :)  

Simdi mesela koltuk alti icin soyle ornek vereyim a3 ve leonun farkini(mavi a3- gri leon)

Ekstrem bir fark yok evet ama fabrika az is cok sonuc odakli calistigi icin. Bu ufacik farkliliklar bile grafikte göreceğiniz uzere etkisi buyuk. Bende komple kaplanmis oldu her yer, seri uretimde boyle bir sey yapmak cok zor tabii

9DEA6F3E-2EB5-4572-A13E-A5144A88EFD8.jpeg

DB9365D6-9D2F-481B-854B-B4B4FB0BF3B6.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mehmetmert güzel çalışma eline sağlık ben çamurluklara 2 kat bitüself attım o bile yol sesini bayağı kesti 

Güzel bir paylaşım olmuş. Kendimizin yapabilmesi de ayrıca güzel. Aracımın ayna kapaklarını değiştirdim çok oluyoor halen bakıyorum ne güzel yapmışım diye :)

Mehmet kardeşim izledim eline yüreğine sağlık çok güzel anlatmışsın. Kurdan dolayı yazmamışsın ama toplam maliyeti nedir arka kısmın?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Firex ve ctk ile 1000₺ leri biraz geciyor ama 500₺ yede yapilabilir. 

Su an 820₺ n11 de satista var ctk premium, 200₺ firex sunger , 25₺ silindir, ipa falan vardi bende orasini bilemeyecegim. Tornavida bile malzeme cunku...

Firex yerine daha kaliteli sunger kullanilirsa 800₺ civarına falan geliyor, cokta gerekli gormedim. 

Ama 500₺ yede mal edilebilir ben her yere yaptim, bir daha geri donmemek adina. Daha az kullanilabilirdi 50/50

Kapilara zaten daha once yapmistik. Su an davlumbazlar, ic kabin ve ivir zivir yerler kaldi.

Tavani dusunmuyorum(tavani sokmek istemedigim icin)

@mehmetmert Başka bir konuda kaput uygulaması yapan arkadaşlardan rica etmiştim ancak imkan/vakit bulamadılar sanıyorum , size de sorayım isterim. 

Aracın uygulama öncesi / sonrası ses seviyesini dB ölçer veya telefondan bir uygulama ile ölçme şansınız oldu mu? 

Su an 820₺ n11 de satista var ctk premium, 200₺ firex sunger , 25₺ silindir, ipa falan vardi bende orasini bilemeyecegim. Tornavida bile malzeme cunku...
Firex yerine daha kaliteli sunger kullanilirsa 800₺ civarına falan geliyor, cokta gerekli gormedim. 

Ama 500₺ yede mal edilebilir ben her yere yaptim, bir daha geri donmemek adina. Daha az kullanilabilirdi 50/50

Kapilara zaten daha once yapmistik. Su an davlumbazlar, ic kabin ve ivir zivir yerler kaldi.
Teşekkürler cevab için. Bana kılavuz oldu videon bakalım yapacağız inşallah. [emoji106][emoji106]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selam golf 7 depo üstüne bitüself yapmıştım 2 mm kalınlığı ortalama ciddi farketmişti sonra söküp ctk sandwic uyguladım 4.5mm depodan pompa ve yakıt dalgalanma sesi kalmadı nerdeyse ve koltuk rahat oturdu. çamurluk üstlerinede 4mm sound magus tavsiye ederim. Şu anda arabanın arkası bağımsız gibi aşırı sessiz konfor ciddi fark ediyor. Yalnız çok aşırı yorucu bir iş sürekli bu işi yapanların allah yardımcısı olsun.

20200613_175339.jpg

Ellerimin derisi soyulmuştu günlerce ellerim sızladı  :lol:  birde kapılara balmumu sıkmışlar içe fabrikada yağ sökücü kaynar su felan ömrümden ömür gitti 1 aydır. :)    Mehmet arkadaşımız birde çekim de yapmış  emeklerinden dolayı sonsuz teşekkürler.  ben çekemedim belgesel kıvamında olması endişesinden dolayı :)

@mehmetmert Poşetlerin içinde sünger var iki sacın arasına konuluyor. 2 sağda 2 solda içlerde vardı ben  onu 6 sağa 6 sola yaptım   birde  çamurluk üstündeki boşluktan dış sacın iç kısmına yaptım. 2 kutu ctk standart + 4 adet  sandwic 4.5mm + 1 kutu 2 adet  sound magus 4mm harcadım olmuşken dedim yordu ama değdi.  

Tavana da yapacağım öyle görünüyor.  :lol:

@mehmetmert Elinize sağlık güzel uygulama bende yapmiştim dediğiniz gibi arka kısım gerçekten çok sessizleşti. 

Sadece sizden ricam davlumbaz ve zemin için video bekliyorum. Gerçekten aklımda çünkü o kısımlar. 

Guzel uygulama.

ilanlarina baktim anlamadigim bilmedigimden kapilara be kadar lik urun almam gerekiyor. Ve ustune sunger nasil bisey link atabilirmi bu konuda bilgisi olan arkadaslar. 
bende kapilara ve bagaja yapsam yeter diye dusunuyorum

Geri
Üst Alt