Golf 7 titreme sorunu

Yasir77

Yeni Üye
İsim
Yasir
Merhabalar hayırlı günler diliyorum, maraştan Yasir, 2012 tdi dsg golf 7 im var. 

Gectigimiz hafta Aracımla maraştan Yalovaya geldim 120 yi gecince araba ciddi sekilde titremeye baslıyor. lastiklerim pek iyi degildi bende ondan dolayı diye dusundum forumda da sormustum ve bu dogrultuda lastikler de degisti ama sorun cozulmedi. Aracın bakımları vs herseyi yeni suanda bu problem neyden kaynaklıdır nasıl cozulebilir teşekkür ederim 

Selamlar,

Eski Jant ve Lastik takımımda benzer bir sorun vardı hepsini takım olarak değiştirdikten sonra hiçbir problemim kalmadı.

Siz zaten lastiği değiştirmişsiniz. Balans ayarınızın düzgün yapıldığından eminseniz jantlardan şüphelenebilirsiniz bence.

@Yasir77 

sirasiyla bakin derim eksik yalnis olursa affola!!

1. Balans

2. motor kulaklari

3. sanzuman tutan takoz yada amortisor vibrasyonu onlemek icin adi her neyse

4. dsg

tespit icjn sunlari deneye bilirsiniz.

Balans icin mutlaka rot balansciya ugrayin uzerinde balans yaptirmayi deneyin.

motor kulaklari icin rolentide calisirken bosta gaza basin direksiyonda olagan disi bir yitreme varmi bakin kapiyi acip o sekildede deneyebilirsiniz kapi baya titriyor yada yolda bosa atip bu islemi yapabilirsiniz.

dsg icin hafif yokus bir yolda kalkis yapin aracta titreme varmi bakin. Bu titreme motor sesini bile degistiriyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Jant eğri...

Muhtemel replika 

Teneke kara jant alın kurtulun derim...

Çeşitli sorun olsa 120 den sonra değil düşük hizlarda da yapar hocam 

Lastik değiştirdiğiniz yer sizi uyarması gerekirdi muhtemelen düzeltti yine eğildi gibi senorya da olabilir 

Geçmiş olsun 

@Mmt0634 hocama katılıyorum. eğer balans gerçekten hakkı ile yapıldıysa kesinlikle jantlardan biri ya da birkaçı sorunlu. lastikçi ile muhabbetiniz varsa ücreti karşılığında denemek için size farklı bir set (jant + lastik) takabilir. minimum ücretle sorun tespiti yapabilirsiniz bu şekilde.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkür ederim, ilk fırsatta batırıp haber edecegim, yazılanlara bakınca replika jant yazılmış dogru, aldıgımda boyleydi sadece yeni lastik takılalı bir hafta oldu takarken jantlari sordu lastikci orjinal degil neden sordunuz dedim gayet iyi yamulma falan yok dedi ama ben yine bir arastirayim bakalım 

Geri
Üst Alt