Servisten sonra oluşan leke...

Mecalone

Üye
İsim
Eray
Araç
GOLF 2019 MK7,5 1.6 TDI 115 PS HIGHLINE DSG / PURE WHITE
Bugün ilk periyodik bakıma götürdüm aracı neyse yıkandı araç bana teslim edildi eve geldiğimde gözüme resimdeki leke çarptı bu nedir bilen var dışardan çıkmıyor hiçbir şekilde içten sanırım ama nasıl olduğu hakkında bilgim yok tecrübesi olan birisi yardımcı olabilir mi?443C8039-96DF-4635-A118-25A66096333A.jpeg

Bugün ilk periyodik bakıma götürdüm aracı neyse yıkandı araç bana teslim edildi eve geldiğimde gözüme resimdeki leke çarptı bu nedir bilen var dışardan çıkmıyor hiçbir şekilde içten sanırım ama nasıl olduğu hakkında bilgim yok tecrübesi olan birisi yardımcı olabilir mi?/monthly_2020_06/443C8039-96DF-4635-A118-25A66096333A.thumb.jpeg.080a632200005526e54fd185003af1da.jpeg
Buharla çıkabilir sanki dıştan gibi geldi ama siz daha iyi bilirsiniz. Sonuçta fotoğraf yanıltabilir. Bence bir detailing yapn yere göstermeniz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Stoplarınıza polisajı siz mi yaptınız özelliğini yitirmiş üzerindeki vernik atmış stoplara polisaj pasta türü uygulamalar yapılmaz geri dönüşü yok malesef camının değişmesi lazım. 

Bi denicem bunu 

@askinilker yok ben bişey sürmedim servisten sonra bu hale geldi. Zaten servise girmeden önce fotoğrafları çekildi Pazartesi göstericem 

@askinilker ama dışından değil içinden bu dıştan kazır gibi denedim fazla güç uygulamadan dıştan pürüzsüz yani dokununca pütür falan gelmiyo elime 

@askinilker ama dışından değil içinden bu dıştan kazır gibi denedim fazla güç uygulamadan dıştan pürüzsüz yani dokununca pütür falan gelmiyo elime 
Pek ne olduğu anlaşılmıyor. içeriden olduğunu düşünüyorsanız köpük gibi duruyor, yıkama yapılırken basınçlı su ile içeriye sızmış olabilir. Servise gösterin ki eğer öyle bi sızıntı varsa garantiden (süresi geçmemişse) yardımcı olacaklardır.

@Mecalone Araca bagaj tarafında işlem mi yaptırdınız farlara müdahale veya söküm gerekecek şekilde?

Dıştan değil diyorsanız kimyasal bir madde olamaz. Bir ısı kaynağına yakın durması nedeniyle far plastiğinin iç veya ara katmanı bozulmuş olabilir. Bir diğer aklıma gelen, fotoda çok öyle görünmese de buhar olmuş olabilir. Farın her yerine dikkatlice bakın, ufak bir kırık veya çatlak varsa nem almıştır. 

@ogzogz araç daha 8 aylık ya garantisi devam ediyor 

@tiesay birazdan gidip detaylı bakıcam dün akşam çıktı servisten yola çıktım hemen bakamadım 

Bugün ilk periyodik bakıma götürdüm aracı neyse yıkandı araç bana teslim edildi eve geldiğimde gözüme resimdeki leke çarptı bu nedir bilen var dışardan çıkmıyor hiçbir şekilde içten sanırım ama nasıl olduğu hakkında bilgim yok tecrübesi olan birisi yardımcı olabilir mi?Ekli dosyayı görüntüle 34898
Sabah daha detaylı inceledim baktım dıştanmış leke anahtarla kazıdım ve o şekilde olunca az çıktı daha fazla kazımak istemedim zarar vermemek adına ama işte kazırken katmanı da kazımış olabilirim inşallah çıkan bişeydir 

Sabah daha detaylı inceledim baktım dıştanmış leke anahtarla kazıdım ve o şekilde olunca az çıktı daha fazla kazımak istemedim zarar vermemek adına ama işte kazırken katmanı da kazımış olabilirim inşallah çıkan bişeydir 
Hocam yazik gunah 8 aylik stop ne olursa olsun anahtarla kazınmaz. Bnce vakit kaybetmeden itiraz edin. Muhtemelen bi yere surtmusler sizin araci

Hocam yazik gunah 8 aylik stop ne olursa olsun anahtarla kazınmaz. Bnce vakit kaybetmeden itiraz edin. Muhtemelen bi yere surtmusler sizin araci
Fotoğrafta tam belli olmuyo ama sanki görünümü içinde köpük kalmış gibi 

Bugün ilk periyodik bakıma götürdüm aracı neyse yıkandı araç bana teslim edildi eve geldiğimde gözüme resimdeki leke çarptı bu nedir bilen var dışardan çıkmıyor hiçbir şekilde içten sanırım ama nasıl olduğu hakkında bilgim yok tecrübesi olan birisi yardımcı olabilir mi?Ekli dosyayı görüntüle 34898

Pek ne olduğu anlaşılmıyor. içeriden olduğunu düşünüyorsanız köpük gibi duruyor, yıkama yapılırken basınçlı su ile içeriye sızmış olabilir. Servise gösterin ki eğer öyle bi sızıntı varsa garantiden (süresi geçmemişse) yardımcı olacaklardır.

Fotoğrafta tam belli olmuyo ama sanki görünümü içinde köpük kalmış gibi 
Daha önce de belirttiğim gibi kurumuş köpük sonucu kreçlenmiş gibi duruyor.

Bir de 8 aylık aracın, fotoğrafta ışık vurması sonucu o kadar çizik olması çok zor. Polisaj yapılmış büyük ihtimal. 2013 aracımda o kadar çizik yok. Ah su polisaj meraklısı boya korumacılık adı altında arabalara zarar verenler..  Polisaj, boyası çok kötü araçlarda tamam da 8 aylık araçta yapılmaması gerekir. Tavsiyem elinizle dahi silecekseniz önce bi su tutun ki kayganlık oluşsun. Kuru kuru bir de anahtarla denemek zarar verir.  

Size tavsiyem far etrafına su tutun ve izleyin. Far içine herhangi bi giriş oluyor mu olmuyor mu takip edin. 

Geri
Üst Alt